مدل بینی فانتزی طبیعی

مدل بینی فانتزی طبیعی

در این مقاله به بررسی مدل بینی فانتزی طبیعی خواهیم پرداخت.

امروزه مبحث زیبایی به خصوص زیبایی صورت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. یکی از مهمترین اجزای صورت انسان که به صورت مستقیم بر زیبایی چهره فرد تاثیر می گذارد، بینی می باشد.

امروزه به دلایل مختلفی، جراحی بینی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. جراحی بینی می تواند با هدف درمان مشکلات تنفسی و …، و همچنین به زیبایی افراد کمک فراوانی نماید.

دلایل مختلفی مانند مشکلات تنفسی، انحراف بینی، قوز بینی و … باعث شده که بسیاری از افراد در فکر این باشند که بتوانند با جراحی بینی اقدام به زیباتر نمودن بینی خود و رفع مشکلات آن نمایند.

فهرست مطالب

ویدئو مدل بینی فانتزی طبیعی

ما در این مقاله قصد داریم به صورت مفصل به بررسی انواع جراحی های بینی بپردازیم و در مورد دو مدل بینی که بسیار مورد بحث قرار می گیرد، مباحثی را ارائه دهیم که آن هم مدل بینی فانتزی طبیعی است.

همچنین  شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی بینی و انواع مدل های بینی نزد یکی از بهترین جراحان زیبایی بینی یعنی سرکار خانم دکتر جمشیدی مراجعه نمایید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

عمل بینی چیست؟

دلایل عمل بینی و اهداف جراحی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی چیست؟

انواع بینی کدامند؟

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی در چیست؟

انواع روش های جراحی زیبایی بینی را بیان نمایید.

مراحل عمل بینی چیست؟

انواع فرم بینی کدامند؟

جراحی بینی فانتزی چه تفاوتی با طبیعی دارد؟

نکاتی در مورد مدل بینی طبیعی چیست؟

نکاتی در مورد عمل بینی فانتزی چیست؟

آمادگی برای عمل جراحی زیبایی بینی در مدل بینی فانتزی طبیعی چگونه است؟

مراقبت های بعد از جراحی بینی در مدل بینی فانتزی طبیعی چگونه است؟

نتیجه گیری

 

عمل بینی چیست؟

عمل بینی چیست؟
عمل بینی چیست؟

همان طور که گفته شد، امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین انواع جراحی های مرتبط با زیبایی تبدیل شده است که از محبوبیت بالایی برخوردار است.

طوری که در کشور ما بالاترین نرخ جراحی زیبایی مربوط به جراحی بینی را دارا می باشد. بسیاری از افرادی که قصد جراحی بینی دارند، سوالات و دغدغه های متعددی دارند که می خواهند در مورد انواع جراحی بینی و مدل های بینی اطلاعات کافی به دست آورند. ما در این مقاله به بررسی این مباحث خواهیم پرداخت.

جراحی بینی دارای اهداف متعددی می باشد که می تواند از جنبه درمانی و جنبه زیبایی به ماجرا نگاه کرد.

پیشنهاد می کنیم از پست جراح بینی دیدن کنید.

دلایل عمل بینی , اهداف جراحی بینی چیست؟

دلایل عمل بینی , اهداف جراحی بینی چیست؟
دلایل عمل بینی , اهداف جراحی بینی چیست؟

امروزه جراحی زیبایی بینی در بین زنان و مردان محبوبیت بالایی دارد و عملا، هم مردان و هم زنان در تلاش برای رفع عیوب مشکلات ساختاری بینی خود می باشند.

یک پزشک متخصص و ماهر و با تجربه، سعی بر این دارد که بتواند با دقت بالا، انتظارات واقع بینانه بیماران خود را برآورده سازد.

جراحی بینی چه از جنبه درمانی و چه از جنبه زیبایی، دارای اهداف گوناگونی می باشد که می تواند بر اساس شرایط مختلف فرد متقاضی در رسیدن به اهداف فرد کمک فراوانی نماید. از مهمترین دلایل جراحی بینی می توان به رفع مشکلات ساختاری و اساسی آن اشاره کرد.

ما در موارد زیر تعدادی از اهداف جراحی بینی را عنوان کرده ایم که بیشتر افراد به دنبال رسیدن به چنین اهدافی می باشند. این اهداف عبارتند از:
 • برطرف کردن و از بین بردن مشکلات تنفسی فرد
 • از بین بردن ناموزون بودن بینی و ایجاد تقارن در بینی های انحراف یافته
 • از بین بردن برجستگی های روی بینی و صاف نمودن آن
 • کوچک کردن بینی و ایجاد تناسب و هماهنگی بین بینی و اجزای صورت
 • از بین بردن انحرافات بینی و رفع مشکلات ساختاری و استخوانی بینی
 • از بین بردن افتادگی نوک بینی و از بین بردن غضروف اضافه در نوک بینی که بیشتر در بینی های گوشتی مشاهده می شود.

موارد بالا از مهمترین اهداف جراحی بینی می باشد که افراد مختلف می توانند با درخواست از پزشک متخصص خود یک مدلی دلخواه و درست را برای خود انتخاب کنند که مدل بینی فانتزی طبیعی نام دارد.

یکی از بهترین پزشکان و متخصصان جراحی بینی سرکار خانم دکتر خدیجه جمشیدی می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را در اختیار افراد قرار دهد.

جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی چیست؟
جراحی زیبایی بینی چیست؟

جراحی زیبایی بینی که از اهمیت بالایی برخوردار است و امروزه طرفداران بی شماری را به خود اختصاص داده است، می تواند مشکلات متعددی که در بینی رخ می دهد را درمان نماید که از جمله آنان می توان به تغییر اندازه بینی و متناسب سازی آن با صورت، تغییر اندازه سوراخ بینی و همچنین رفع مشکلات ظاهری آن اشاره کرد. همچنین از مهمترین و رایج ترین جراحی های زیبایی بینی، از بین بردن قوز بینی می باشد.

بسیاری از پزشکان با مطالعه و گذارندن دوره های مختلف می توانند اقدام به جراحی زیبایی بینی نمایند و می توانند بر اساس موقعیت و شرایط مختلف بیمار، مدل های بینی گوناگونی برای فرد ایجاد نمایند که مدل بینی فانتزی طبیعی، از جمله آن ها است.

جراحی زیبایی بینی می تواند به رفع مشکلاتی مانند از بین بردن افتادگی نوک بینی و تغییرات ظاهری سوراخ های بینی بپردازد و به ایجاد تقارن بینی روی صورت کمک فراوانی نماید.

همچنین جراحی زیبایی بینی می تواند علاوه بر تغییرات ظاهری بینی، به رفع مشکلات تنفسی بپردازد و با رفع کجی و انحرافات بینی، راه تنفسی فرد را آزاد نماید. نقص های مادرزادی یا جراحات سنگین روی بینی از جمله مشکلات بسیاری از افراد است که با جراحی زیبایی بینی می توان هم به رفع مشکلات ساختاری آن پرداخت و هم به جنبه ظاهری بینی رسید.

انواع بینی

انواع بینی
انواع بینی

حال به سراغ موضوعی خواهیم رفت که ارتباط زیاد و تنگاتنگی با جراحی زیبایی و همچنین مدل جراحی بینی دارد که دانستن این اطلاعات می تواند کمک فراوانی به افراد متقاضی جراحی بینی نماید.

از آنجایی که مدل بینی فانتزی طبیعی، وابستگی شدیدی به انواع بینی دارد، پس لازم است که اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورد.

بینی دارای دو مدل کلی می باشد که بینی استخوانی و بینی گوشتی نام دارد. ما در ادامه به بررسی انواع بینی خواهیم پرداخت:

خصوصیات بینی گوشتی

بینی گوشتی یکی از انواع بینی می باشد که دارای ویژگی های متعددی می باشد که ما  در موارد زیر به خصوصیات بینی گوشتی خواهیم پرداخت تا در مورد این نوع از بینی اطلاعات کافی داشته باشیم:

 1. در بینی گوشتی، غضروف موجود در نوک بینی، بزرگ و پهن خواهد بود.
 2. در زیر پوست بینی های گوشتی، مقدار فراوانی بافت های گوشتی قرار دارد که به صورت پیوسته به هم متصل است.
 3. در بخش زیرین بینی های گوشتی، غضروف های بزرگی قرار دارد.
 4. بینی های گوشتی دارای استحکام کمتری نسبت به بینی های استخوانی می باشد.
 5. میزان ارتجاعی بودن بافت های غضروفی بینی های گوشتی بسیار ضعیف است.
 6. بینی های گوشتی در قسمت پوست نوک بینی به صورت چرب و ضخیم می باشد.
 7. در بینی های گوشتی، جزئیات غضروفی و استخوانی بینی به راحتی قابل دیدن نمی باشد و دلیل آن، پوست ضخیم بینی می باشد.

همان طور که گفته شد، چربی و ضخامت پوست بینی های گوشتی به مراتب بیشتر از بینی های استخوانی می باشد.

به همین دلیل است که جراحی بینی های گوشتی کمی دشوارتر از بینی های استخوانی خواهد بود. به همین دلیل پزشکان متخصص جراحی بینی برای افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، روش ها و اقدامات متفاوتی را در پیش می گیرند.

هدف از جراحی زیبایی بینی گوشتی، تقویت غضروف نوک بینی و رفع افتادگی آن می باشد

هدف از جراحی زیبایی بینی گوشتی، تقویت غضروف نوک بینی و رفع افتادگی آن می باشد که در چنین مواقعی، پزشک متخصص از قسمتی دیگر از بینی غضروف برداشته و به قسمت های ضعیف شده متصل می نماید و باعث تقویت آن ناحیه خواهد شد.

در بینی های گوشتی، نتیجه عمل ممکن است تا ماه ها یا حتی بین 1 الی 2 سال طول بکشد تا نتیجه دلخواه ظاهر شود. دلیل این امر هم این است که بینی های گوشتی دارای ضخامت پوستی بیشتری می باشند و به راحتی قابل تشخیص نیست.

یک پزشک متخصص و جراح بینی بر اساس تجربه و توانایی خود می تواند برای بینی های گوشتی، اقدامات و روش های مختلفی را به کار گیرد تا بتواند تغییرات لازم را روی بینی های گوشتی انجام دهد و به مدل دلخواه بیمار یعنی مدل بینی فانتزی طبیعی برساند.

سرکار خانم دکتر خدیجه جمشیدی از بهترین متخصصین حوزه جراحی زیبایی بینی می باشد که افراد مختلف می توانند از ایشان کمک های لازم را دریافت نمایند.

خصوصیات بینی استخوانی

خصوصیات بینی استخوانی
خصوصیات بینی استخوانی

حال به بررسی خصوصیات و ویژگی های بینی استخوانی خواهیم پرداخت:

در بینی های استخوانی، پوست تشکیل دهنده روی بینی نازک می باشدو ضخامت کمتری دارند.

بینی های استخوانی دارای غضروف های محکم و قوی می باشد و چنین افرادی کمتر به افتادگی نوک بینی دچار خواهند شد.

بینی های استخوانی در قسمت تیغه بینی خود، عموما دارای قوز می باشند که این قوز بینی می تواند به صورت جزئی باشد یا به صورت فراوان که چنین افرادی مستعد جراحی قوز بینی خواهند بود.

بینی های استخوانی دارای پوست نازک می باشند و همین امر باعث خواهد شد که تمامی جزئیات استخوانی و غضروفی بینی قابل مشاهده باشد و به راحتی قابل لمس است. فردی که دارای بینی استخوانی باشد و دچار صدمات و انحرافات شدید بینی قرار گرفته باشد، به راحتی قابل مشاهده خواهد بود.

در بینی های استخوانی، کوچکترین تغییر و جراحی های اعمال شده قابل دیدن و تشخیص می باشد

در بینی های استخوانی، کوچکترین تغییر و جراحی های اعمال شده قابل دیدن و تشخیص می باشد که یک مزیت عالی محسوب می شود و به همین دلیل تمامی مدل های ایجاد شده روی بینی از جمله مدل بینی فانتزی طبیعی، قابل انجام شدن می باشد.

لازم به گفتن است که جراحی بینی های استخوانی، دقت بسیار بالایی را خواهد طلبید. زیرا کوچکترین تغییر در استخوان و غضروف بینی قابل مشاهده می باشد

و اگر کوچکترین اختلالی در هنگام جراحی بینی انجام شود، بیمار می تواند به راحتی بعد از جراحی این اختلال را مشاهده نماید. به همین دلیل است که جراحی بینی های استخوانی از دقت بالا و ظرافت بالایی برخوردار است.

یک پزشک متخصص و جراح زیبایی بینی می تواند انواع  فرم های بینی را روی بینی های استخوانی اعمال کند که سرکار خانم دکتر جمشیدی از بهترین مختصصین این حوزه می باشد.

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی

تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی
تفاوت جراحی بینی استخوانی و گوشتی

به ظاهر روش جراحی بینی های استخوانی و بینی های گوشتی، تفاوت خاصی ندارند و عمل های زیبایی بینی شباهت زیادی با هم دارند.

اما ساختار بینی های استخوانی و گوشتی با یکدیگر تفاوت عمده و اساسی دارند که همین امر باعث می شود در هنگام جراحی زیبایی این دو مدل از بینی، تفاوت های زیادی ایجاد شود.

تفاوت هایی که می توان به عنوان موردی به آن اشاره کرد، می تواند به تفاوت در نوع برش در هنگام جراحی و یا انتخاب روش های جراحی باشد.

همچنین در نوع بخیه زدن بینی می توان تفاوت هایی را احساس کرد. همچنین به دلیل تفاوت در میزان ضخامت پوست و بافت بینی، در مورد مدل بینی فانتزی طبیعی، می توان تفاوت هایی را احساس کرد.

یکی از کلیدی ترین تفاوت های میان بینی های استخوانی و گوشتی، بافت غضروفی بینی ها خواهد بود که بینی های استخوانی دارای غضروف محکم و استوارتری می باشد و در عین حال از پوست نازکتری برخوردار است. در بینی های گوشتی، عملا بر خلاف بینی های استخوانی می باشد.

یعنی بینی های گوشتی دارای ساختار غضروفی ضعیف و در عین حال پوست و بافت ضخیم تری می باشند. در بینی های استخوانی باید دقت لازم در جراحی انجام شود و ظرافت بالایی را می طلبد.

بینی های استخوانی بیشتر در معرض آسیب قرار دارند

زیرا بینی های استخوانی بیشتر در معرض آسیب قرار دارند و با کوچکترین تغییری، می توان در ظاهر بینی تفاوت ها را احساس کرد.

جراحی بینی های گوشتی کمی دشوارتر و سخت تر از بینی های استخوانی است و مهارت بالای پزشک، تعیین کننده نتیجه عمل خواهد بود.

از دیگر تفاوت هایی که می توان در جراحی بینی های استخوانی و گوشتی به آن اشاره کرد، فرم های ایجاد شده روی بینی می باشد که می توان گفت در جراحی بینی های استخوانی، می توان تمامی مدل های بینی فانتزی طبیعی را اعمال کرد و به راحتی قابل تشخیص است. اما در بینی های گوشتی، انتخاب مدل و فرم بینی محدودتر خواهد بود.

در بینی های گوشتی، بیشتر حالت طبیعی جوابگو خواهد بود تا فرم های فانتزی و عروسکی. به همین دلیل است که پزشک جراح، در هنگام عمل جراحی بینی گوشتی، با دست بسته تری می تواند تغییرات را اعمال نماید.

انواع روش های جراحی زیبایی بینی

انواع روش های جراحی زیبایی بینی
انواع روش های جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی که یکی از پرطرفدارترین و رایج ترین انواع جراحی های زیبایی می باشد، دارای روش های مختلفی می باشد که هدف آن ایجاد تغییرات ساختاری و رفع مشکلات مختلف بینی می باشد

و همچنین به جنبه زیبایی بینی و صورت خواهد پرداخت. جراحی زیبایی بینی که برای به وجود آوردن انواع مدل بینی یعنی مدل بینی فانتزی طبیعی می باشد، شامل روش های زیر است:

روش جراحی بینی باز

جراحی باز از رایج ترین انواع روش های جراحی بینی می باشد که در این روش جراحی، پوست بینی به طور کامل برداشته خواهد شد و برش داده می شود. سپس پزشک جراح به استخوان بینی دسترسی خواهد داشت و می تواند تمامی فعل و انفعالات لازمه را روی بینی اعمال نماید.

در جراحی به روش باز، ساختار بینی به طور کامل برای پزشک قابل رویت می باشد و پزشک متخصص، قدرت عمل بیشتری خواهد داشت و می تواند تمامی اشکالات ساختاری بینی را رفع نماید. سپس پوست بینی به جای خود بازگردانده خواهد شد و بخیه زده می شود.

روش جراحی بینی بسته

روش جراحی بسته بیشتر به انجام تغییرات جزئی بینی خواهد پرداخت و در این روش جراحی، شکاف و برش های ایجاد شده در قسمت های داخلی بینی صورت خواهد گرفت.

از بین بردن قوز جزئی و انحرافات جزئی بینی می تواند با روش جراحی بسته صورت بگیرد. لازم به گفتن است که برای ایجاد تغییرات اساسی بینی، نباید از جراحی بسته استفاده کرد و کاربردی نخواهد داشت.

به عنوان مثال برای ایجاد تغییر در نوک بینی نمی توان از جراحی بسته استفاده کرد. همچنین برای انجام عمل های زیبایی بینی، روش بسته هیچ گونه کاربردی نخواهد داشت و نمی توان انواع فرم و مدل بینی را با استفاده از این روش اعمال کرد.

جراحی زیبایی بینی ثانویه

عمل جراحی بینی ثانویه به عنوان یکی از روش های جراحی زیبایی بینی به شمار می رود که هدف آن رفع مشکلات و اصلاح اشکالات بعد از جراحی اولیه می باشد.

ممکن است به هر دلیلی در جراحی اولیه، مشکلات و پیچیدگی هایی به وجود آمده باشد که نتوان تمامی اصلاحات را انجام داد و نیازمند به یک عمل ثانویه باشد تا به طور کامل، عیوب و اصلاحات کامل روی بینی انجام شود.

جراحی ثانویه می تواند به دو روش باز یا بسته صورت بگیرد که بستگی به شرایط بیمار و شرایط اصلاحات بینی خواهد داشت.

لیفت بینی با تزریق ژل

این روش جراحی که روشی جدید و نوین محسوب می شود، از جمله روش های غیر تهاجمی جراحی زیبایی بینی است که از ژل های تزریقی یا فیلر استفاده می شود و دارای اهداف متعددی است که این هدف ها عبارتند از:

 • پر کردن فرو رفتگی های روی بینی
 • از بین بردن زاویه های تیز و صاف کردن آن
 • ایجاد تغییرات در زاویه نوک بینی
 • ایجاد تقارت و کوچک نشان داده شدن بینی برای موزون شدن آن با صورت

پزشکان متخصص زیادی هستند که به جای استفاده از روش های باز و بسته برای از بین بردن فرو رفتگی های بینی، از روش تزریق ژل یا فیلر استفاده می نمایند که توسط این روش، فرو رفتگی های روی بینی به شکل هم سطح با استخوان بینی در خواهد آمد.

نتیجه چنین روش جراحی دائمی نخواهد بود و باید طی بازه های زمانی متعددی، اقدام به تزریق دوباره ژل یا فیلر نمود.

استفاده از روش جراحی باز

لازم به گفتن است که برای ایجاد فرم بینی به صورت مدل بینی فانتزی طبیعی، بیشتر از روش جراحی باز استفاده می شود. زیرا ایجاد تغییرات در زاویه و ایجاد قوس باید به صورت باز انجام شود.

به عنوان مثال؛ در بینی های فانتزی باید قوس بین 2 تا 3 میلیمتری ایجاد شود که لازمه این کار ایجاد برش روی استخوان و غضروف بینی می باشد و همچنین برای ایجاد زاویه در عمل فانتزی که بین 95 تا 110 درجه می باشد، باید انجام لیفت آن به صورت جراحی باز باشد.

در جراحی بینی مدل طبیعی هم بدین گونه است که بدون ایجاد قوس، باید زاویه 90 درجه به بینی اعمال شود که از روش تزریقی نمی توان استفاده کرد و می توان در روش جراحی باز اقدام به انجام چنین تغییراتی نمود.

سرکار خانم دکتر جمشیدی که یکی از بهترین متخصصان حوزه جراحی زیبایی بینی می باشد، می تواند راهنمایی های لازم برای جراحی زیبایی بینی به روش های مختلف را انجام دهد.

مراحل عمل بینی

مراحل عمل بینی
مراحل عمل بینی

بیهوشی:

در اولین مرحله، استفاده از بیهوشی می باشد که پزشک متخصص با توجه به شرایط جسمی فرد و میزان پیچیدگی عمل، مقدار بیهوشی تزریق شده به بیمار را مشخص خواهد نمود و توسط پزشک متخصص بیهوشی چنین عملی انجام خواهد شد.

نوع عمل و برش بینی :

انتخاب روش جراحی بینی با توجه به ساختمان بینی و نوع گوشتی یا استخوانی بودن آن مشخص می شود. همچنین در انتخاب نوع جراحی باید نسبت به تغییرات اعمال شده روی بینی اقدامات موثری انجام شود.

جراحی باز یا بسته از روش های جراحی است که پزشک متخصص بر اساس فاکتورهای مختلف اقدام به تشخیص روش جراحی خواهد نمود.

تغییر شکل ساختار بینی:

در حین انجام جراحی زیبایی بینی، تغییرات لازم به بینی اعمال خواهد شد. به عنوان مثال اگر فردی دچار قوز بینی شده باشد، باید قوز برداشته شود یا اگر فردی نیاز به پیوند غضروف داشته باشد، اقدامات لازم برای پیوند صورت می گیرد. تمامی این مراحل با دقت و ظرافت بالایی باید انجام شود.

اصلاح فرم بینی:

اگر بینی فرد دچار کجی یا انحراف شده باشد، عمل بینی انحرافی انجام خواهد شد و انحرافات به وجود آمده به طور کلی از بین خواهد رفت و این تغییرات در نهایت باعث می شود که در ساختار بینی تغییرات اساسی و مثبتی انجام شود که مهمترین آن، اصلاح وضعیت تنفسی بیمار خواهد بود که از اهمیت بالایی برخوردار است.

اتمام عمل و بستن برش ایجادشده:

زمانی که اصلاحات لازم روی بینی انجام شد و عمل جراحی به اتمام رسید، پوست بینی باید به حالت اولیه خود بازگردد و در نواحی برش داده شده، بخیه های لازم انجام شود.

برخی از بخیه ها به صورت جذبی می باشد و نیازی به برداشته شدن آن نخواهد بود که امروزه از محبوبیت بالایی برخوردار است. در برخی موارد نیز ممکن است از بخیه های معمولی استفاده شود که نیازمند برداشته شدن آن بعد از گذشت زمانی می باشد.

مراقبت بعد از عمل و مشاهده‌ی نتایج:

بعد از انجام بخیه، برای محافظت از بینی، آتل و محافظی روی بینی قرار می گیرد که در مقابل ضربه مقاوم باشد و همچنین از افتادگی بینی جلوگیری می نماید. لازمه نتیجه بخش بودن جراحی بینی، مراقبت های بعد از جراحی می باشد که فرد بیمار باید با تجویز و دستورات پزشک خود اقدام به مراقبت های لازم نماید تا بهترین نتیجه از آن حاصل شود.

سرکار خانم دکتر جمشیدی یکی از بهترین متخصصین جراحی بینی می باشد که می تواند در زمینه انجام جراحی بینی و ایجاد انواع فرم های بینی مانند مدل بینی فانتزی طبیعی، راهنمایی های لازم را انجام دهد.

حال که با انواع بینی و انواع جراحی های بینی آشنا شدید، نوبت به بررسی موضوع اصلی مقاله یعنی انواع فرم بینی می رسد. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

انواع فرم بینی

انواع فرم بینی
انواع فرم بینی

جراحی زیبایی بینی که از محبوبیت بالایی برخوردار است، باید به گونه ای صورت گیرد که با تمامی اجزای صورت هماهنگی و تناسب داشته باشد و جنبه مصنوعی و ناموزونی نداشته باشد. به همین دلیل است که فرم بینی از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی در جراحی زیبایی بینی، دو نوع فرم بینی وجود دارد که عبارتند از:

 • فرم بینی طبیعی
 • فرم بینی فانتزی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی
جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی به فرم طبیعی، تنها ایرادات و نواقص موجود در بینی اشکال یابی و رفع خواهد شد و نواقص آن برطرف می شود. در این روش جراحی، از کوچک کردن بیش از اندازه بینی و همچنین ایجاد قوس جلوگیری خواهد شد.

به عنوان مثال، فردی که اقدام به جراحی زیبایی بینی به فرم طبیعی می نماید، قوس ایجاد شده بر بینی باید صفر باشد و عملا هیچ گونه قوسی صورت نگیرد.

همچنین در ایجاد زاویه بینی، اندازه آن باید در حالت 90 درجه باشد و از حالت سربالا بودن و عروسکی شدن جلوگیری به عمل آید.

به طور کلی می توان گفت که در روش جراحی بینی به شکل طبیعی، هیچ گونه علامتی از نشانه های جراحی مشاهده نخواهد شد و بینی فرد، فرم طبیعی خود را در مدل بینی طبیعی فانتزی حفظ خواهد کرد.

عمل بینی فانتزی

جراحی بینی به شکل فانتزی که به نوعی بینی عروسکی گفته می شود، نوعی از جراحی زیبایی بینی محسوب می شود که روی بینی قوس زیادی ایجاد خواهد شد و همچنین زاویه نوک بینی رو به بالا می شود

و چنین جراحی بیشتر در بین بانوان رواج دارد و اکثر مردان تمایلی به انجام جراحی فانتزی ندارند و جراحی طبیعی را مایل خواهند بود.

لازم به گفتن است که میزان قوس ایجاد شده در جراحی بینی فانتزی باید بین 2 الی 3 میلیمتر باشد و همچنین زاویه ایجاد شده روی نوک بینی باید 95 تا 110 درجه باشد.

در بینی های استخوانی، جراحی فانتزی جواب خواهد داد ولی در بینی های گوشتی به دلیل ضخامت بالای پوست بینی، چنین روش جراحی توصیه نمی شود.

جراحی بینی فانتزی چه تفاوتی با طبیعی دارد؟

جراحی بینی فانتزی چه تفاوتی با طبیعی دارد؟
جراحی بینی فانتزی چه تفاوتی با طبیعی دارد؟

همان طور که گفته شد، ایجاد تغییرات ظاهری در جراحی بینی فانتزی بسیار بیشتر و قابل مشاهده تر می باشد و نوک بینی رو به بالا خواهد بود

و همچنین قوس ایجاد شده روی بینی قابل مشاهده می باشد. اما در فرم طبیعی بینی، ظاهر بینی، تغییرات محسوسی نخواهد کرد و فرم عادی آن حفظ خواهد شد و صرفا برای رفع ایرادات بینی استفاده می شود. همچنین در جراحی بینی طبیعی، اندازه بینی کوچک نخواهد شد.

اما مهمترین تفاوت بین فرم بینی فانتزی و طبیعی، در ایجاد قوس و زاویه آن می باشد. در فرم طبیعی، هیچ گونه قوسی بر بینی ایجاد نمی شود و تنها به میزان 90 درجه، زاویه نوک بینی قرار خواهد گرفت و حالت سربالا به خود نخواهد گرفت.

اما در جراحی بینی فانتزی، قوس بینی دچار تغییرات محسوسی می شود و بین 2 الی 3 میلیمتر قوس روی بینی صورت می گیرد و زاویه نوک بینی به مقدار 110 درجه خواهد بود و حالت سربالایی به خود خواهد گرفت. به همین دلیل است که تغییرات ظاهری در جراحی بینی فانتزی قابل مشاهده می باشد.

سرکار خانم دکتر جمشیدی می تواند در انجام جراحی بینی به دو مدل طبیعی و فانتزی راهنمایی های لازم را انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله مدل بینی طبیعی فانتزی می باشید.

نکاتی در مورد مدل بینی طبیعی

نکاتی در مورد مدل بینی طبیعی
نکاتی در مورد مدل بینی طبیعی

تقارن و طبیعی بودن پره‌های بینی

در جراحی زیبایی بینی در فرم طبیعی، اندازه پره های بینی تفاوتی به مانند قبل نخواهد کرد و عملا فرایند تناسب سازی با صورت فرد انجام می شود. در صورتی که در جراحی فانتزی، پره های بینی کوچک تر و جمع تر خواهد شد.

اندازه سوراخ‌های بینی

در فرم بینی طبیعی، بعد از جراحی طبیعی، سوراخ بینی تغییر آن چنانی نخواهد کرد و سایز آن کوچک نخواهد شد.

فرایند تغییر اندازه در سایز سوراخ بینی در جراحی طبیعی به صورت کاملا جزئی خواهد بود و عملا به شکل طبیعی جلوه خواهد کرد. در حالی که در جراحی بینی فانتزی، سوراخ بینی به طرز چشمگیری تغییر خواهد نمود و کوچکتر می شود.

سایز بینی طبیعی

در فرم طبیعی بینی، اندازه بینی به گونه ای تغییر پیدا خواهد کرد که از حالت طبیعی که داشته است، خارج نشود. روی بینی به حالت قوسی ایجاد نخواهد شد و زاویه نوک بینی به صورت 90 درجه خواهد ماند و سربالایی خاصی در آن ایجاد نخواهد شد و عملا شکل طبیعی خود باقی خواهد ماند.

قوز پشت بینی

افرادی که دچار قوز بینی هستند، با انجام جراحی زیبایی بینی به شکل طبیعی، قوز بینی به صورت طبیعی برداشته خواهد شد و بعد از آن هیچ گونه قوسی روی پل بینی ایجاد نمی شود و حالتی صاف به خود خواهد گرفت. همچنین زاویه بینی طبیعی به صورت 90 درجه خواهد بود تا بینی حالت سربالا به خود نگیرد.

جراحی بینی طبیعی مردانه

جراحی بینی طبیعی بین مردان رواج بیشتری دارد تا زنان. بینی آقایان بیشتر حالت استخوانی دارد و همین امر باعث شده که بسیاری از آقایان اقدام به جراحی بینی طبیعی نمایند و نسبت به رفع ایرادات بینی خود اقدام کنند تا عملا شکل و شمایل بینی و صورت مردانه آنان حفظ شود.

سرکار خانم دکتر خدیجه جمشیدی یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی زیبایی بینی می باشد که می تواند راهنمایی های لازم در مورد بهترین فرم بینی افراد را ارائه نماید.

حال در ادامه مقاله مدل بینی فانتزی طبیعی، به نکات اساسی در مورد فرم بینی فانتزی خواهیم پرداخت.

نکاتی در مورد عمل بینی فانتزی

نکاتی در مورد عمل بینی فانتزی
نکاتی در مورد عمل بینی فانتزی

در جراحی زیبایی بینی به فرم فانتزی، اقداماتی باید صورت گیرد که این اقدامات عبارتند از:

 • بالا بردن پل بینی و ایجاد قوس بینی
 • بالا بردن سر بینی و ایجاد زاویه بینی
 • سر بینی زیبا با زاویه Y
 • پل بینی هموار و طبیعی

در جراحی زیبایی بینی به فرم فانتزی، برای سربالا نمودن بینی و ایجاد زاویه، از دو روش برای ایجاد شکاف استفاده می شود که جراحی باز و جراحی بسته می باشد.

در جراحی باز که پوست بینی برداشته خواهد شد، روی استخوان بینی فرایندهایی صورت می گیرد که با ایجاد زاویه در نوک بینی همراه است. لازم به گفتن است که ایجاد زاویه در فرم فانتزی باید بین 95 تا 110 درجه باشد تا فرم سربالا به خود بگیرد.

در بعضی مواقع ممکن است بینی فرد دچار مشکلاتی شود که نیاز به بزرگ نمودن بینی باشد که در نتیجه پیوند غضروف باید صورت بگیرد که نیازمند برداشتن غضروف از قسمت هایی مانند گوش به بینی خواهد بود.

در هر صورت برای انجام جراحی بینی فانتزی، باید در ایجاد قوس و زاویه بینی دقت لازم انجام شود.

در ایجاد قوس و حالت سرسره ای ایجاد کردن پل بینی، باید به مقدار 2 الی 3 میلیمتر قوس ایجاد گردد تا علاوه بر حالت سربالا گرفتن بینی، حالت سرسره ای به خود گیرد. به چنین جراحی هایی، حالت عروسکی هم گفته می شود.

نکات دیگری نیز وجود دارد که در جراحی فرم فانتزی بینی باید رعایت شود:
 • در کوچک نمودن سوراخ بینی و تغییر در اندازه آن نباید افراطی عمل شود. زیرا این کار باعث مشکل در عملکرد تنفسی فرد خواهد شد و می تواند باعث بروز مشکلات جدی شود.
 • ایجاد تناسب بین بینی و دیگر اجزای صورت، از مهمترین شرایط جراحی زیبایی به روش فانتزی می باشد. در فرم فانتزی بینی نباید اندازه بینی به حدی کوچک شود که با دیگر اجزای صورت تناسبی نداشته باشد.
 • در ایجاد زاویه در نوک بینی نباید بیشتر از زاویه 110 درجه سربالایی ایجاد شود، زیرا ممکن است فاصله میان لب بالا و بینی به حدی زیاد شود که به بینی خوکی تبدیل شود.

سرکار خانم دکتر جمشیدی که یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی زیبایی بینی می باشد، می تواند برای انجام جراحی زیبایی بینی به دو فرم طبیعی و فانتزی، راهنمایی های لازم را در اختیار متقاضیان قرار دهد.

آمادگی برای عمل جراحی زیبایی بینی در مدل بینی فانتزی طبیعی

آمادگی برای عمل جراحی زیبایی بینی در مدل بینی فانتزی طبیعی
آمادگی برای عمل جراحی زیبایی بینی در مدل بینی فانتزی طبیعی

برای انجام جراحی زیبایی بینی، نیاز به یک سری اقدامات و دستورالعمل ها می باشد که باید قبل از جراحی نسبت به رعایت آن اقدام نمود. از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

از خوردن و آشامیدن حدودا 8 ساعت قبل از جراحی خودداری کنید تا در هنگام بیهوشی دچار مشکل نشوید.

در صورت مصرف دخانیات بهتر است از حدود 2 هفته قبل از جراحی، نسبت به نکشیدن سیگار اقدام کنید. مصرف سیگار می تواند اثرات مخربی در سیستم تنفسی شما بگذارد

و همچنین در ایجاد جریان خون بین پوست صورت و بینی ممکن است دچار مشکل شوید و به همین دلیل ممکن است اکسیژن کمتری به قسمت های مختلف بینی برسد و باعث ایجاد لختگی خون و مرگ پوست خواهد شد.

از مصرف مشروبات الکی از حدود دو هفته قبل از جراحی بینی جدا خودداری کنید. زیرا مصرف الکل می تواند روند بهبودی فرد را مختل نماید.

از مصرف داروهایی که می تواند باعث افزایش خونریزی شود نیز جدا خودداری کنید و بهتر است قبل از انجام جراحی، مشورت های لازم را به منظور ممنوعیت مصرف دارویی با پزشک خود انجام دهید.

داروهای غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن می تواند باعث افزایش خونریزی حین جراحی شود. همچنین استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین می تواند در روند افزایش خونریزی حین جراحی، برای پزشک و سلامتی بیمار اختلال ایجاد کند و بهتر است در مورد این قضیه، مشورت های لازم را با پزشک متخصص خود انجام دهید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در مدل بینی فانتزی طبیعی

مراقبت های بعد از جراحی بینی در مدل بینی فانتزی طبیعی
مراقبت های بعد از جراحی بینی در مدل بینی فانتزی طبیعی

زمانی که یک فرد، جراحی زیبایی بینی را انجام داد، لازم است تا برای نتیجه بخش بودن عمل جراحی و همچنین طی کردن سریع دوران نقاهت خود، یک سری اقدامات بعد از جراحی را به درستی انجام دهد و مراقبت های لازم را برای بهبودی هر چه سریعتر خود انجام نماید.

روزهای اولیه و هفته های اولیه بعد از جراحی بینی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بهتر است توصیه های لازم که پزشک متخصص تجویز می نماید، به صورت دقیق اجرا شود. از جمله مراقبت های بعد از جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عموما بعد از انجام جراحی بینی، بعد از گذشت چند ساعت با تشخیص پزشک، فرد بیمار مرخص خواهد شد. مگر مشکلاتی به وجود بیاید که در این صورت لازم است به مدت 24 ساعت در بیمارستان بستری باشید.

در یک روز اول بعد از جراحی باید به طور کامل استراحت کنید و اگر قصد حرکت کردن دارید، حتما از اطرافیان خود کمک بگیرید. زیرا اثرات بیهوشی و جراحی در بدن شما وجود دارد و دائما دچار سرگیجه خواهید شد.

همچنین بهتر است در هفته های اولیه بعد از جراحی، از انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سنگین جدا خودداری کنید. زیرا باعث بروز عفونت و خونریزی در بینی شما خواهد شد.

در هنگام خوابیدن سعی کنید که زاویه سر شما بالاتر از بدن شما قرار گیرد

در هنگام خوابیدن سعی کنید که زاویه سر شما بالاتر از بدن شما قرار گیرد و برای این کار می توانید از چندین بالش استفاده کنید.
بدون دستور پزشک و تجویز پزشک، از برداشتن تامپون و محافظ بینی خود خودداری کنید. معمولا بین 3 الی 4 روز بعد از جراحی طول خواهد کشید که تامپون برداشته شود.

استفاده از مسکن هایی مانند استامینوفن و … می تواند در تسکین درد بعد از جراحی موثر باشد. در صورت داشتن درد شدیدتر بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

هر چند روز یک بار، اقدام به تعویض پانسمان بینی خود نمایید. زیرا در این مدت ترشحات و خون آبه زیادی از بینی خارج خواهد شد و بهتر است پانسمان تعویض گردد. البته این کار باید با احتیاط انجام شود.

در صورت داشتن بخیه معمولی، لازم است بعد از گذشت یک هفته از جراحی، اقدام به برداشتن بخیه ها توسط پزشک نمایید.

استفاده از کمپرس یخ تا دو روز بعد از جراحی می تواند به کاهش ورم و التهاب و کبودی کمک نماید. در تمام قسمت های صورت می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

استفاده از مایعات و غذاهای نرم و پخته بعد از جراحی الزامی خواهد بود و از خوردن غذاهای پرچرب خودداری کنید.

از حرف زدن و خندیدن طولانی به مدت یک ماه بعد از جراحی خودداری کنید

از حرف زدن و خندیدن طولانی به مدت یک ماه بعد از جراحی خودداری کنید و سعی کنید در هنگام صحبت کردن، فک خود را زیاد تکان ندهید.

در روزهای اول بعد از جراحی ممکن است ترشحاتی از بینی خارج شود که کاملا طبیعی است. در صورتی که خونریزی شدیدی مشاهده شد، حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

در زمان مسواک زدن بهتر است از مسواک نرم استفاده کنید.

با دهان باز عطسه کنید و عطسه های شدید نزنید. همچنین استفاده از لباس های یقه گشاد و دارای دکمه می تواند در هنگام تعویض لباس، به بینی آسیبی نزند.

بعد از گذشت 3 الی 4 روز از جراحی، می توان به وسیله سرم نمک، اقدام به شست و شوی بینی نمود. البته این کار باید به صورت کاملا آهسته و احتیاطی انجام شود و همچنین می توانید از گوش پاک کن برای تمیز نمودن قسمت انتهایی بینی خود استفاده کنید.

فین کردن بینی

از فین کردن بینی به مدت 2 الی 3 هفته جدا خودداری کنید.

استفاده از عینک می تواند باعث بروز مشکل و التهاب روی بینی شود. بهتر است از لنز برای بهتر دیدن استفاده کنید یا می توانید از عینکی استفاده کنید که پایه های نگه دارنده آن به پیشانی بچسبد.

در چند ماه اول بهتر است از قرار گرفتن در نور مستقیم آفتاب خودداری کنید.

سرکار خانم دکتر خدیجه جمشیدی می تواند در زمینه مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی در مدل بینی فانتزی طبیعی، راهنمایی های لازم را برای بیماران خود انجام دهد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

ما در این مقاله توانستیم در مورد یکی از مهمترین و رایج ترین انواع جراحی زیبایی، یعنی جراحی بینی موارد مهمی را اشاره کنیم. همچنین در مورد انواع روش های جراحی بینی مباحثی را اشاره کردیم.

جراحی بینی می تواند به چندین دلیل انجام شود که هم خاصیت درمانی دارد و هم خاصیت زیبایی. در جراحی زیبایی بینی، دو نوع فرم بینی وجود دارد که فرم طبیعی و فانتزی نام دارد. ما توانستیم در این مقاله به بررسی مدل بینی فانتزی طبیعی بپردازیم.

شما می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی زیبایی بینی و همچنین انجام جراحی فانتزی و یا طبیعی، نزد یکی از بهترین متخصصان این حوزه یعنی سرکار خانم دکتر جمشیدی مراجعه نمایید و از راهنمایی های ایشان بهره مند گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مطب

۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.