نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل

نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل پرداخته ایم.

چنان چه شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید، از شما دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

عمل جراحی زیبایی بینی، یکی از جراحی های پرطرفدار زیبایی در سرتاسر جهان به شمار می رود. بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن جنسیت و موقعیت اجتماعی و فرهنگی، تمایل بسیاری برای انجام این عمل جراحی از خود نشان می دهند.

بدون تردید، عمل جراحی زیبایی بینی ، تاثیرات مثبت بسیاری از لحاظ روحی و جسمی برای فرد به همراه خواهد آورد.

از طرف دیگر، عمل جراحی زیبایی بینی، همانند هر عمل جراحی دیگر دارای عوارض جانبی می باشد. البته این عوارض جانبی بسیار زودگذر و موقتی می باشند. اما می بایست در دوره نقاهت پس از عمل جراحی زیبایی بینی، مراقبت های لازم را به منظور بهبود سریع تر آن انجام داد.

فهرست مطالب

ویدئو نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل

در این راستا می توانید با دکتر جمشیدی در ارتباط باشید. خانم دکتر خدیجه جمشیدی، بهترین و معتبرترین متخصص جراحی زیبایی بینی شناخته می شوند. لطفا تا انتهای نوشتار “نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل” ، ما را همراهی نمایید.

در این مقاله خواهیم خواند:

ورم بینی پس از عمل جراحی زیبایی بینی

دلیل تورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟

عوامل مؤثر بر تورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی

برخی نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

مراحل کاهش ورم بینی پس از عمل جراحی زیبایی بینی

پیشگیری از تورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

تسریع کاهش تورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

تاثیر رژیم غذایی بر ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

تاثیر چسب زدن بر کاهش تورم بینی

سؤالاتی در زمینه بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

چند مورد اساسی در زمینه تورم بینی پس از عمل جراحی

نکاتی در زمینه کاهش سریعتر ورم بینی بعد از عمل

 

ورم بینی پس از عمل جراحی زیبایی بینی

ورم بینی پس از عمل جراحی زیبایی بینی
ورم بینی پس از عمل جراحی زیبایی بینی

یکی از عوارض شایع پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی، ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی می باشد. در تمامی افرادی که اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی بینی می نمایند، ورم بینی وجود خواهد داشت.

البته میزان این تورم به شرایط گوناگونی بستگی دارد که به این موضوع خواهیم پرداخت. دکتر خدیجه جمشیدی، متخصص جراحی زیبایی بینی، مدت زمان بهبود کامل ورم بینی را تقریباً یک سال ذکر می کنند. البته همان طور که ذکر شد، میزان ورم بینی در افراد مختلف، متفاوت می باشد.

بر اساس گفته های دکتر جمشیدی، چنان چه در هنگام انجام عمل جراحی بینی کار بسیاری روی بینی فرد انجام گیرد، بدون تردید، پس از انجام عمل جراحی، میزان تورم بیشتر خواهد بود.

البته میزان تورم بینی بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی، به مدل بینی فرد نیز بستگی دارد. میزان ورم بینی در بینی های گوشتی خیلی بیشتر از بینی های استخوانی می باشد.

با توجه به این امر، بدون تردید بهبود تورم در بینی های گوشتی نیز بیشتر از بینی های استخوانی به طول می انجامد. به بیان ساده تر، تورم در بینی های گوشتی دیرتر از بین می رود.

تورم پس از عمل جراحی بینی، به تدریج بعد از گذشت چند ماه پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی بهتر می شود و به طور کلی بعد از گذشت تقریبا یک سال، در بینی های استخوانی، فرم نهایی بینی مشخص می گردد. این زمان همان طور که به آن اشاره شد، در بینی های گوشتی طولانی تر می باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست جراح بینی دیدن کنید.

تورم در بینی های گوشتی پس از تقریباً دو سال به صورت کامل از بین می رود

به طوری که تورم در بینی های گوشتی پس از تقریباً دو سال به صورت کامل از بین می رود و بینی فرم اصلی خود را نشان می دهد.

دکتر جمشیدی بهترین جراح متخصص در زمینه جراحی زیبایی بینی، به افرادی که تمایل به انجام عمل جراحی زیبایی بینی دارند، توصیه می کند که به این مورد بسیار توجه نمایند و برای سریع تر از بین رفتن تورم بینی، پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی خود عجله نکنند.

البته دکتر جمشیدی در این زمینه به مواردی که سبب می گردد تا میزان تورم پس از انجام عمل جراحی زیبایی کاهش یابد نیز اشاره می نمایند.

از جمله این موارد می توان به خوردن آناناس تازه، آب کرفس و پیاده روی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی اشاره کرد.

آناناس تازه، سبب بهبود کبودی ها و التهاب پس از عمل جراحی زیبایی می گردد. همچنین مصرف آب کرفس و پیاده روی کردن نیز میزان ورم بینی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل بپردازیم. در این راستا به گفته های دکتر خدیجه جمشیدی، به عنوان بهترین جراح متخصص زیبایی بینی اشاره نموده ایم.

چنان چه شما نیز از علاقه مندان به این موضوع می باشید، از شما دعوت می کنیم تا انتهای مقاله نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل با ما همراه شوید.

دلیل تورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟

دلیل تورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟
دلیل تورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی چیست؟

تورمی که پس از انجام عمل زیبایی بینی به وجود می آید، در نتیجه یک واکنش التهابی می باشد. این واکنش التهابی به سبب ترمیم ناحیه ضربه خورده در حین عمل جراحی زیبایی بینی می باشد. عمل های جراحی عموماً به صورت باز انجام می شوند.

در این روش جراحی، پوست بینی از روی قسمت استخوانی و غضروفی توسط جراح برداشته می شود و پس از انجام تغییرات مورد نیاز روی بینی، مجددا پوست بر استخوان بازگردانده می شود.

تورم به وجود آمده پس از عمل جراحی زیبایی بینی به سبب تجمع مایع بین سلولی می باشد که در نتیجه برداشتن پوست از روی استخوان می باشد.

تورم بینی معمولاً حدود یک الی 3 ماه باقی می ماند

تورم بینی معمولاً حدود یک الی 3 ماه باقی می ماند. البته این امر بستگی به ظرافت کار جراح و کارهایی که روی بینی انجام شده است، دارد.

چنان چه جراح انجام عمل جراحی زیبایی بینی را با دقت و ظرافت بیشتری انجام دهد و با استخوان های بینی برخورد ملایم تری داشته باشد، میزان تورم به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد. دلیل این امر این است که پوست در این بخش، با دقت و ظرافت بیشتری از استخوان جدا می گردد.

در نتیجه ظرافت بیشتر در هنگام جراحی، تورم و کبودی نیز در ناحیه بینی و اطراف آن، بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

البته میزان تورم در پوست های ضخیم معمولاً بیشتر از پوست های نازک می باشد که دلیل آن، تجمع میزان قابل توجهی از مایع بین سلولی می باشد. در نتیجه افزایش مایع بین سلولی، میزان تورم بیشتر می باشد و بهبود در زمان بیشتری انجام می گیرد.

در ادامه مقاله “نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل” تمایل به بررسی عوامل تاثیر گذار بر ورم بینی داریم. چنان چه شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید، با ما همچنان همراه باشید.

عوامل مؤثر بر تورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی

عوامل مؤثر بر تورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی
عوامل مؤثر بر تورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی

دکتر جمشیدی تورم بینی را پس از انجام عمل زیبایی، اجتناب ناپذیر قلمداد می کند. اما ایشان میزان آن را با توجه به شرایط مختلف، متفاوت ذکر می کند. از جمله موارد تاثیر گذار بر میزان تورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی، موارد ذیل می باشند:

 • ضخامت پوست بینی
 • مهارت جراح زیبایی بینی
 • اندازه تغییرات بینی
 • عمل به توصیه های پزشک

در ادامه به توضیحی کوتاه در مورد هر یک از این موارد، خواهیم پرداخت.

ضخامت پوست بینی

دکتر جمشیدی ضخامت پوست بینی بیمار را عاملی تاثیر گذار بر میزان تورم بینی ذکر می نماید. میزان تورم در بیمارانی که دارای یک بینی استخوانی می باشند، به مراتب بسیار کمتر از افرادی می باشد که یک بینی گوشتی دارند.

دلیل این امر، این است که بینی های استخوانی، دارای پوستی نازک و یک بافت غضروفی قوی می باشند. اما در بینی های گوشتی، ضخامت پوست بیشتر می باشد

و همچنین در این نوع از بینی ها، جراح به ناچار می بایست تغییرات بسیاری را روی بینی اعمال نماید تا بتواند به نتیجه دلخواهی دست یابد. لذا، میزان تورم در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی می باشد.

مهارت جراح زیبایی بینی

دکتر جمشیدی عامل مؤثر دیگر در زمینه تورم بینی را، مهارت جراح ذکر می نماید. روش و تکنیکی که جراح به کار می گیرد نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

همچنین، ظرافت و دقت جراح نیز عاملی تاثیر گذار بر میزان ورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی می باشد.

اگر جراح با دقت و ظرافت تمام، برشی دقیق و ظریف در استخوان بینی ایجاد کند و تغییرات لازمه را با دقت و ظرافت انجام دهد، میزان تورم بسیار محدود می گردد.

از طرف دیگر، بدون در نظر گرفتن تکنیکی که جراح به کار می گیرد، چه عمل باز و چه بسته، چنانچ ه عمل جراحی به درستی انجام نگیرد، میزان تورم بینی بسیار بیشتر می گردد.

بر همین اساس، دکتر جمشیدی بدون در نظر گرفتن روش و تکنیک جراحی، ظرافت پزشک را در درجه اول کار قرار می دهد.

دکتر جمشیدی به عنوان برترین متخصص در زمینه جراحی زیبایی بینی، با داشتن تجربیات فراوان در انجام هزاران عمل جراحی موفق، ظرافت در عمل جراحی را در محوریت کار خویش قرار داده است.

اندازه تغییرات بینی

علاوه بر موارد ذکر شده، میزان تغییراتی که جراح در حین عمل جراحی روی استخوان ها و اندام بینی انجام می دهد نیز در تورم بینی بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی بسیار مؤثر می باشد.

هر چه نیاز به تغییرات روی غضروف بینی بیشتر باشد، جراح مجبور است برش های بیشتری را ایجاد نماید. در نتیجه ایجاد برش های بیشتر و ایجاد تغییرات بیشتر، بدون تردید، میزان تورم بینی نیز به حد قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

عمل به توصیه های پزشک

نکته قابل توجه دیگری که در بهبود تورم بینی پس از انجام عمل جراحی بینی بسیار مؤثر می باشد، عمل به توصیه های پزشک جراح می باشد.

چنان چه فرد پس از انجام عمل جراحی زیبایی به توصیه های پزشک خود عمل کرده و رژیم غذایی داده شده توسط وی را و نیز توصیه های او را انجام دهد، بدون تردید، تورم بینی در وی زودتر بهبود خواهد یافت.

اما از طرفی، چنان چه بیمار به توصیه های جراح خود بی توجه بوده و اهمیتی به این توصیه ها ندهد، میزان تورم نه تنها بهبود نخواهد یافت، بلکه باعث تشدید آن خواهد شد. به عنوان مثال، توصیه هایی مانند چسب زدن به بینی به طریق صحیح، در کاهش ورم بینی بسیار مؤثر خواهد بود.

همچنین تغذیه مناسب تحت نظر پزشک نیز از اهمیت ویژه ای در کاهش تورم بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی برخوردار است.

یکی از مواردی که دکتر جمشیدی بسیار تاکید می کنند، عدم خوردن نمک و یا خوردن نمک به میزان بسیار کم می باشد. نمک باعث تشدید تورم می گردد. از طرفی نخوردن نمک و یا مصرف کم آن، در کاهش تورم بینی و بهبود آن پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی بسیار مؤثر می باشد.

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع “نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل” پرداخته ایم. لذا از تمامی دوستان علاقه مند به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشند.

برخی نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

برخی نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی
برخی نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

در این بخش به دو مورد از توصیه های جراحان در زمینه کاهش ورم بینی اشاره خواهیم کرد:

تزریق کورتون

تزریق کورتون
تزریق کورتون

در برخی از موارد، پزشک به بیمار خود تزریق کورتون را پیشنهاد می نماید. دلیل این امر، این است که گاهاً ورم بینی روی شکل ظاهری بینی اثری منفی می گذارد.

تزریق کورتون سبب می گردد که ورم بینی زودتر از بین رود. تزریق کورتون به افرادی توصیه می شود که دارای پوست ضخیمی در ناحیه بینی خود می باشند.

همان طور که به آن اشاره شد، میزان تورم در پوست های ضخیم بیشتر می باشد. لذا  پزشک برای این که این تورم باعث خراب شدن ظاهر بینی نشود، تزریق کورتون را تجویز می نماید.

همچنین، تزریق کورتون برای افرادی تجویز می گردد که روند بهبودی بسیار کندی را طی می کنند و تورم بینی آنان بر طبق برنامه مشخص و منظم پیش نمی رود.

از دیگر مواردی که کورتون تجویز می گردد، برای بیمارانی می باشد که جراحی ترمیمی انجام داده اند. در این زمینه، ذکر این نکته بسیار اساسی می باشد که کورتون می بایست حداقل دو ماه پس از انجام عمل جراحی زیبایی تزریق گردد.

دلیل این فاصله به آن دلیل می باشد که بدن زمان کافی برای ترمیم بافت را داشته باشد. ذکر این نکته بسیار مهم می باشد که تزریق کورتون زود هنگام، سبب ایجاد حفره هایی در نوک بینی می گردد.

تزریق کورتون تاثیر آنی ندارد و مدتی طول می کشد تا اثر آن روی بینی مشخص گردد. این مدت ممکن است از یک هفته تا شش هفته، بسته به فرد، متغیر باشد.

تزریق تریامسینولون

گاهاً برخی از پزشکان، تزریق تریامسینولون را برای کاهش تورم بینی برای بیماران خود تجویز می نمایند. تفاوت تزریق کورتون و تریامسینولون در مدت زمان اثر گذاری بر تورم بینی می باشد.

جالب است بدانیم که تزریق تریامسینولون بر خلاف کورتون، بلافاصله بعد از انجام تزریق اثر می کند. اما اثر نهایی آن پس از گذشت هفته ها و یا ماه ها به طول می انجامد.

نکته بسیار مهم در این زمینه، این است که باید کورتون و تریامسینولون تحت نظر پزشک و صلاحدید وی تزریق گردند و به هیچ عنوان تزریق خودسرانه آن مجاز نمی باشد.

مراحل کاهش ورم بینی پس از عمل جراحی زیبایی بینی

دکتر جمشیدی متخصص در زمینه جراحی زیبایی بینی، کاهش ورم بینی را در سه مرحله ذکر می نماید. این مراحل به صورت ذیل طبقه بندی می شوند:

مرحله التهاب

مرحله التهاب، دقیقاً بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی می باشد. این مرحله به صورت تقریبی 10 روز به طول می انجامد. در این مرحله، بیمار درد بسیاری دارد و تورم زیاد در نواحی بینی وجود دارد. همچنین زخم های جراحی به رنگ قرمز می باشند.

در این مرحله، بیمار می بایست تمامی داروهایی که پزشک برای وی تجویز کرده است را به درستی و در زمان دقیق، مصرف نماید.

مرحله تکثیر

در مرحله تکثیر اندکی بهبود در نواحی بینی و اطراف بینی مشاهده می شود. در این مرحله، در نواحی اطراف بینی و زخم حاصل از عمل جراحی، عمل کلاژن سازی انجام می گیرد.

این امر سبب می گردد که پوست در ناحیه بافت بینی ضخیم گردد. مرحله تکثیر از یک هفته الی شش هفته به طول می انجامد. در این مرحله، حواس عصبی در اطراف ناحیه بینی به تدریج بازمی گردند.

مرحله ترمیم

مرحله پایانی، مرحله ترمیم می باشد. در این مرحله، کلاژن اضافی تولید شده در مرحله تکثیر، تجزیه می گردد. همچنین بافت سخت بینی به تدریج نرم و  منعطف می گردد.

خوب است بدانیم که در این مرحله، تورم بینی به تدریج بهبود می یابد. آخرین بخش از بینی که تورم آن در مراحل پایانی از بین می رود، قسمت نوک بینی می باشد.

در این بخش از مقاله “نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل” به ذکر نکاتی در زمینه پیشگیری و کاهش تورم در ناحیه بینی می پردازیم.

چنان چه شما نیز تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی دارید و یا به تازگی این عمل را انجام داده اید، مطالب این بخش برای شما مفید خواهد بود.

پیشگیری از تورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

پیشگیری از تورم بینی بعد از عمل جراحی بینی
پیشگیری از تورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

دکتر خدیجه جمشیدی، در این زمینه به نکاتی اشاره می نمایند که عمل کردن به این نکات، تاثیر بسیاری در کاهش میزان تورم پس از عمل جراحی زیبایی بینی خواهد داشت. از جمله این موارد می توان به عمل کردن به توصیه های پزشک، پیش از انجام عمل جراحی زیبایی بینی اشاره کرد.

همچنین بهتر است از دو هفته قبل از انجام عمل جراحی، بیمار اقدام به شروع مراقبت های ویژه در این زمینه نماید. در این زمینه بیمار بهتر است با جراح خویش مشورت نماید.

از سوی دیگر، بیمار نباید به هیچ عنوان از داروهای بدون تجویز پزشک و یا مکمل های گیاهی مصرف نماید. دکتر جمشیدی، استعمال دخانیات به خصوص سیگار را کلاً ممنوع می داند.

از جمله تاثیرگذارترین عوامل در پیشگیری تورم بینی بعد از انجام عمل جراحی زیبایی، داشتن یک تغذیه درست و پیروی از رژیم غذایی مناسب می باشد.

این امر در کاهش تورم بینی تاثیر به سزایی دارد. به عنوان مثال چنان چه فرد، پیش از انجام عمل جراحی زیبایی بینی از مصرف نمک خودداری نماید، پس از عمل جراحی، میزان تورم بینی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داشت.

تسریع کاهش تورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

تسریع کاهش تورم بینی بعد از عمل جراحی بینی
تسریع کاهش تورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

دکتر جمشیدی همچنین توصیه هایی را برای افرادی که عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده اند نیز دارد. در این بخش به این توصیه ها می پردازیم.

استفاده از کمپرس یخ، پس از انجام عمل زیبایی بینی در کاهش تورم و کبودی بسیار مؤثر می باشد.

بیمار هنگام خواب و یا استراحت، حتماً دو بالش زیر سر خود قرار دهد و سر خود را حتماً بالاتر از حد نرمال بگذارد. این امر برای بهبود در گردش خون، بسیار ضروری می باشد.

به هیچ عنوان به بخیه ها و یا پانسمان بعد از عمل جراحی بینی بیمار نباید دست بزند.

رژیم غذایی توصیه شده توسط پزشک را بیمار می بایست با دقت رعایت نماید. از جمله موارد مهم در این زمینه، عدم مصرف غذاهای جویدنی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی می باشد.

از دوش آب داغ گرفتن به شدت می بایست پرهیز کند. آب داغ باعث بیشتر شدن تورم در ناحیه بینی می گردد.

پیاده روی بعد از عمل بینی، در کاهش تورم حاصل از جراحی بسیار مؤثر می باشد.

مصرف داروها تحت نظر پزشک

مصرف داروها می بایست تحت نظر پزشک و با تجویز پزشک و در زمان مشخص باشد.

پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی، انجام ورزش های سنگین، فعالیت زیاد و سنگین، بلند کردن وسایل سنگین، اکیداً ممنوع می باشد.

چسب زدن به بینی باید به درستی و بر مبنای آموزش پزشک انجام گیرد.

بیمار می بایست از خم کردن سر تا مدتی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی پرهیز نماید.

بیمار نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرد. قرارگرفتن در برابر نور مستقیم خورشید، سبب افزایش تورم در ناحیه بینی می گردد.

در این مقاله، سعی داریم در زمینه “نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل” اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در این راستا به توصیه های دکتر جمشیدی، جراح متخصص جراحی زیبایی بینی پرداخته ایم. چنان چه شما نیز به این مطلب علاقه مند می باشید، ما را تا انتهای این مبحث همراهی نمایید.

تاثیر رژیم غذایی بر ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

تاثیر رژیم غذایی بر ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی
تاثیر رژیم غذایی بر ورم بینی بعد از عمل جراحی بینی

دکتر جمشیدی، جراح متخصص زیبایی بینی، مصرف مواد خوراکی زیر را در کاهش ورم بینی بسیار مؤثر بیان می کنند.

 • بیمار می بایست مصرف نمک را در رژیم غذایی خود به حداقل برساند. مصرف سدیم در رژیم غذایی مانع از کاهش و بهبود تورم می گردد.
 • مصرف نوشیدنی های طبیعی در دوره پس از عمل جراحی زیبایی بینی، بسیار ضروری می باشد. مایعاتی همچون آب میوه های طبیعی نظیر آب آناناس و آب کرفس، در این دوره بسیار توصیه می شود. همچنین خوردن آب در کاهش تورم بینی بسیار مفید می باشد.
 • مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن بسیار دارند و یا سفت هستند، پس از عمل جراحی ممنوع می باشد.
 • مصرف انواع دخانیات و نوشیدنی های الکلی از یک ماه قبل از عمل جراحی زیبایی بینی و پس از عمل جراحی بینی، ممنوع می باشد.

تاثیر چسب زدن بر کاهش تورم بینی

تاثیر چسب زدن بر کاهش تورم بینی
تاثیر چسب زدن بر کاهش تورم بینی

یکی از عوامل بسیار تاثیر گذار بر کاهش ورم بینی، استفاده از چسب بینی می باشد. بنا بر گفته دکتر جمشیدی، چنان چه بیمار در ماه اول پس از انجام عمل جراحی بینی به صورت مداوم از چسب بینی استفاده نماید، سرعت بهبود تورم بسیار بالا خواهد رفت.

چسب زدن بینی، سبب می گردد که پوست جدا شده از غضروف، سریع تر به آن متصل گردد. از طرف دیگر، با تحت فشار گذاشتن بینی توسط چسب زدن به بینی، ترمیم و بازسازی بافت ها سریع تر انجام می گیرد. این امر به سبب تحریک کلاژنسازی در اطراف قسمت های بخیه زده می باشد.

البته زمان لازم برای استفاده از چسب بینی، بستگی مستقیم به جنس پوست دارد. برای افرادی که پوست نازک دارند، یک ماه زدن چسب کفایت می کند.

برای پوست های ضخیم، این مدت در مواردی تا 3 ماه افزایش می یابد

اما برای پوست های ضخیم، این مدت در مواردی تا 3 ماه افزایش می یابد. البته در موارد خاصی که بیمار دارای پوست حساس به چسب می باشد و با زدن چسب دچار خارش و التهاب می گردد، زدن چسب بینی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

لازم به ذکر است که زدن چسب بینی در هفته اول باعث بروز تغییراتی در فرم بینی و ورم بینی به طور همزمان می گردد. اما از هفته دوم به بعد، تاثیر چسب بینی تنها بر روی ورم بینی می باشد.

به صورت کلی تقریباً تا هفتاد درصد از ورم بینی در دو ماه اول پس از انجام عمل جراحی زیبایی بهبود می یابد. پس از یک سال این میزان به هشتاد درصد افزایش می یابد. اما برای بهبود کامل تورم، به دو تا پنج سال زمان نیاز است.

در این بخش از مقاله “نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل” به ذکر برخی از سؤالاتی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد، می پردازیم. چنان چه تا این بخش از مقاله برای شما جالب بوده است، ما را همچنان همراهی کنید.

سؤالاتی در زمینه بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

سؤالاتی در زمینه بعد از عمل جراحی زیبایی بینی
سؤالاتی در زمینه بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

دوره نقاهت پس از انجام عمل زیبایی بینی چقدر است؟

دوره نقاهت پس از انجام عمل زیبایی بینی چقدر است؟
دوره نقاهت پس از انجام عمل زیبایی بینی چقدر است؟

دوره نقاهت پس از انجام عمل زیبایی بینی، در حدود سه تا چهار روز می باشد.

عمل زیبایی بینی چند روز پانسمان دارد؟

مدت زمان پانسمان با صلاحدید پزشک، در افراد مختلف متفاوت است. اما به صورت کلی این زمان بین شش تا ده روز می باشد.

کبودی و تورم بینی پس از عمل جراحی زیبایی بینی، چقدر طول می کشد؟

در زمینه کبودی باید ذکر کنیم که با برداشتن پانسمان ، کبودی زیر چشم از بین می رود. البته در برخی از بیماران، مردگی ایجاد می شود که احتمالاً تا هفته ها پس از عمل باقی می ماند.

ورم بینی در تمام صورت ها پس از انجام عمل جراحی، دخیل می باشد. البته این مقدار به ضخامت پوست بیمار نیز بستگی دارد.

اما همان طور که به آن اشاره شد، در بینی های استخوانی تقریباً یک سال و برای بینی های گوشتی تقریباً دو سال طول می کشد تا بینی به فرم اصلی خود بازگردد و کاملاً ورم آن از بین برود.

برای کم کردن ورم بینی چه باید کرد؟

برای کم کردن ورم بینی چه باید کرد؟
برای کم کردن ورم بینی چه باید کرد؟

تورم در ناحیه بینی یک امر کاملاً طبیعی می باشد. این تورم به سبب واکنش طبیعی بدن به کارهایی است که در حین عمل جراحی روی بینی انجام شده است.

چنان چه بینی نیاز به تغییرات زیادی داشته باشد و جراحی وسیع تر باشد، میزان تورم نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت. از طرفی مدت زمانی که عمل طول می کشد نیز در میزان ورم بی تاثیر نمی باشد.

زمان طولانی تر، تورم بیشتری را به دنبال خواهد داشت. این تورم به تدریج از بین می رود و راهی برای از بین بردن کامل آن با سرعت بالا وجود ندارد.

اما برخی از اقدامات نظیر استفاده از کمپرس گرم، ماساژ دادن نواحی ورم کرده و تزریق ناحیه ای، می تواند تا حدودی میزان تورم را کاهش دهد.

چرا در بیشتر موارد پس از عمل جراحی، کبودی و تورم  در ناحیه بینی وجود دارد. ولی در برخی از افراد، پس از عمل، کبودی و جراحی بسیار کمتر می باشد؟

اگر فرد پس از انجام عمل جراحی زیبایی، کبودی و تورم کمتری در ناحیه اطراف بینی و بینی دارد، این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

از جمله دلایلی که دکتر خدیجه جمشیدی، متخصص در زمینه جراحی زیبایی بینی به آن اشاره می کند، تکنیک جراحی که همان روش باز یا بسته است، می باشد.

مورد دیگری که دکتر جمشیدی به آن اشاره می کنند، ظرافت جراح در حین عمل جراحی می باشد. البته میزان اشکالات بینی نیز در این عامل بسیار مؤثر است.

اما مهمترین عامل در کاهش تورم و کبودی، رعایت کردن مراقبت های بعد از عمل توسط خود بیمار می باشد. چنان چه بیمار به تمامی توصیه های پزشک توجه و دقت نماید و رژیم غذایی صحیحی داشته باشد، کاهش ورم و کبودی با سرعت بیشتری بهبود می یابد.

آیا رفتن به سولاریوم بعد از عمل جراحی بینی بر میزان تورم بینی تاثیر می گذارد؟

باید بدانیم که گرما به میزان بسیار زیادی سبب افزایش تورم در ناحیه بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی می گردد.

به همین منظور، بهتر است افرادی که اقدام به انجام عمل زیبایی می نمایند، حداقل تا چند ماه از رفتن به سولاریوم خودداری نمایند.

البته استفاده از سولاریوم، در صورتی که تنها بدن در معرض گرما قرار گیرد و صورت در معرض حرارت نباشد، بلامانع می باشد.

در این مقاله سعی داریم تا به بررسی موضوع “نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل” بپردازیم. در همین راستا به بیان نظرات دکتر جمشیدی متخصص جراحی زیبایی بینی پرداخته ایم. چنان چه تا این بخش از مقاله برای شما جذاب بوده است، ما را تا انتهای این مقاله همراهی نمایید.

آیا ورزش کردن پس از عمل زیبایی بینی در ورم بینی مؤثر است؟

آیا ورزش کردن پس از عمل زیبایی بینی در ورم بینی مؤثر است؟
آیا ورزش کردن پس از عمل زیبایی بینی در ورم بینی مؤثر است؟

دکتر جمشیدی به پیاده روی بعد از عمل زیبایی بینی بسیار تاکید می کنند. پیاده روی در کاهش تورم بینی بسیار مؤثر می باشد. اما از انجام ورزش های سنگین و ضربه ای باید تا مدتی اجتناب شود.

انجام ورزش های سنگین همچون بدن سازی، بهتر است پس از گذشت چهار ماه آغاز گردد. یک ماه بعد از انجام عمل زیبایی، فرد می تواند شروع به دویدن کند.

آیا مصرف سیگار و قلیان تاثیری بر ورم بعد از عمل جراحی زیبایی دارد؟

آیا مصرف سیگار و قلیان تاثیری بر ورم بعد از عمل جراحی زیبایی دارد؟
آیا مصرف سیگار و قلیان تاثیری بر ورم بعد از عمل جراحی زیبایی دارد؟

در زمینه مصرف دخانیاتی همچون سیگار و قلیان، دکتر جمشیدی توصیه می کند که تا مدتی پس از انجام عمل جراحی زیبایی، از مصرف آن خودداری شود. استعمال این مواد سبب کند شدن روند ترمیم و بهبود می گردد و در نتیجه، تورم بینی دیرتر بهبود می یابد.

آیا راهی برای بهبود سریع تر ورم بینی وجود دارد؟

آیا راهی برای بهبود سریع تر ورم بینی وجود دارد؟
آیا راهی برای بهبود سریع تر ورم بینی وجود دارد؟

تورم بینی پس از عمل جراحی، یک امر طبیعی می باشد. اما چنان چه بیمار پس از عمل جراحی بینی به مدت 2 تا 3 هفته دراز نکشد، تورم بینی زودتر برطرف می گردد.

البته به مواردی در این زمینه در این مقاله اشاره شده است که با بهره گیری از آن ها، تورم بینی زودتر برطرف می گردد.

به طور کلی داشتن یک رژیم غذایی صحیح زیر نظر جراح، می تواند در بهبود تورم بسیار تاثیر گذار باشد. از طرف دیگر پیاده روی نیز عامل دیگر تاثیر گذار بر تسریع بهبود ورم بینی می باشد.

از دیگر راه های کاهش سریع تورم، تزریق آمپول هایی برای کاهش تورم می باشد که در این زمینه به صلاحدید پزشک برای برخی از بیماران تجویز می گردد.

چند مورد اساسی در زمینه تورم بینی پس از عمل جراحی

در این بخش از مقاله “نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل” به ذکر برخی از موارد مهم و اساسی در زمینه ورم بینی اشاره خواهیم کرد. با ما همچنان همراه باشید.

مورد اول:

شکل ظاهری بینی پس از گذشت 2 تا 12 هفته پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی، تقریباً فرم اصلی خود را نشان می دهد.

مورد دوم:

پس از انجام عمل جراحی بینی به سبب آن که بینی فرم خود را حفظ نماید، جراح از آتل استفاده می کند. پس از گذشت یک هفته، آتل از روی بینی برداشته می شود. پس از برداشتن آتل از روی بینی، حالت بینی بسیار متورم به نظر می رسد که این امر کاملاً طبیعی می باشد.

چنان چه پس از برداشتن آتل، شکل بینی نافرم به نظر آمد، جای هیچ گونه نگرانی نمی باشد. بینی معمولاً در ناحیه ای که جراحی صورت گرفته است، متورم می باشد.

دلیل آتل روی بینی

آتل به این دلیل روی بینی گذاشته می شود که بتواند پوست بینی را با اسکلت غضروفی زیر آن تطابق دهد. آتل فشار بسیاری را به بینی وارد می کند.

پس از برداشتن آتل از روی بینی، بینی به صورت غیر عادی ورم می کند که این به سبب برداشته شدن فشار آتل از روی بینی می باشد. پس از گذشت مدت زمانی در حدود چند هفته، تورم در ناحیه بینی کاهش یافته و به تدریج شکل اصلی بینی نمایان می گردد.

مورد سوم:

معمولاً میزان تورم و کبودی پس از گذشت سه هفته، بسیار کاهش می یابد. اما هنوز برای تصمیم گیری در زمینه فرم و مدل بینی، بسیار زود است. با وجود دیدگاه بسیاری از بیماران در زمینه تورم طولانی مدت بینی، بهبود این تورم کمتر از چند ماه طول می کشد.

مورد چهارم:

پس از گذشت 3 تا 4 ماه، بیشتر ورم بینی از بین رفته است اما هنوز تورم تا حدودی وجود دارد. اما بهبودی کامل تورم بینی، به زمانی در حدود یک تا دو سال نیاز دارد.

پس از گذشت این زمان، تازه فرم اصلی بینی مشخص می گردد. البته این نکته فراموش نشود که تورم در ناحیه نوک بینی، دیرتر از سایر نقاط بینی از بین می رود. لذا ممکن است پس از گذشت یک سال، هنوز در ناحیه نوک بینی مقداری تورم وجود داشته باشد.

قوز در ناحیه بینی

بسیاری از افرادی که اقدام به انجام عمل زیبایی بینی می کنند، دارای قوز در ناحیه بینی می باشند. لازم به ذکر است که در این موارد، پس از برداشتن قوز بینی، تورم مدت بیشتری به طول می انجامد و باقی می ماند. به طوری که در ناحیه ای که صاف شده است، تورم کاملاً مشهود می باشد.

در بسیاری از موارد، بیمارانی که قسمت قوز بینی خود را برداشته اند، نگران می شوند که شاید جراح، تمامی قوز بینی را از بین نبرده است. در این مورد باید اشاره کرد که هیچ جای نگرانی وجود ندارد و پس از این که تورم در ناحیه بینی از بین برود، کاملاً از بین رفتن قوز بینی مشخص می گردد.

امیدواریم تا این بخش از مبحث “نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل” مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. از شما عزیزان علاقه مند به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

نکاتی در زمینه کاهش سریعتر ورم بینی بعد از عمل

نکاتی در زمینه کاهش سریعتر ورم بینی بعد از عمل
نکاتی در زمینه کاهش سریعتر ورم بینی بعد از عمل

در این بخش، به ذکر برخی از نکاتی که دکتر جمشیدی در زمینه کاهش سریع تر ورم بینی به آن اشاره کرده اند، می پردازیم. توجه به این نکات برای بیمار بسیار مهم می باشد:

نکته اول:

استراحت زیاد! فراموش نشود که در هنگامی که فرد تمایل به دراز کشیدن دارد، حتماً یک یا دو بالش در زیر سر خود قرار دهد. به صورتی که سر بالاتر از سایر اعضای بدن قرار گیرد.

نکته دوم:

استفاده از کمپرس سرد روی چشم ها و نواحی اطراف بینی در دو روز اول پس از انجام عمل جراحی بینی، در کاهش کبودی و تورم بسیار مفید می باشد.

نکته سوم:

مصرف دخانیات همچون سیگار و قلیان و همچنین نوشیدنی های الکلی، از یک ماه پیش از انجام عمل جراحی زیبایی و یک ماه پس از آن، می بایست به صورت کامل متوقف گردد.

نکته چهارم:

مصرف داروهای مسکن پس از انجام عمل جراحی زیبایی توصیه نمی شود. مصرف ویتامین E، آسپرین، ایبو بروفن در این دوره ممنوع می باشد. همچنین مصرف روغن ماهی و سیر از دو هفته قبل از انجام عمل جراحی زیبایی و دو هفته پس از آن ممنوع می باشد.

نکته پنجم:

انجام ورزش های سنگین پس از عمل جراحی ممنوع می باشد

انجام ورزش های سنگین پس از عمل جراحی ممنوع می باشد. تنها موردی که توصیه می گردد، انجام پیاده روی می باشد. زیرا پیاده روی در تسریع بهبود تورم بینی بسیار مؤثر می باشد.

نکته ششم:

به هیچ عنوان بیمار نباید در معرض نور مستقیم خورشید و یا حرارت مستقیم خورشید قرار گیرد.

نکته هفتم:

خوردن آب و مایعات به میزان بسیار زیاد توصیه می گردد. خوردن آب، هم در بهبودی زخم ها و کبودی های حاصل از عمل جراحی زیبایی مؤثر می باشد و هم تورم بینی را زودتر از بین می برد.

نکته هشتم:

عمل به توصیه های پزشک معالج و پیروی از رژیم غذایی داده شده توسط جراح.

در این مقاله تلاش کردیم تا در زمینه “نظرات در مورد ورم بینی بعد از عمل” اطلاعاتی را در اختیار عزیزان علاقه مند قرار دهیم. امید است که اطلاعات بیان شده در این نوشته، مورد توجه و استفاده شما قرار گرفته باشد.

1 دیدگاه

 • Itís difficult to find experienced people in this particular topic, but you seem like you know what youíre talking about! Thanks

  پاسخ
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با مطب

  ۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

  ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

  واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

  روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

  میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

  Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.