ورم بینی بعد از 6 ماه

ورم بینی بعد از 6 ماه

در این مقاله، موضوع ورم بینی بعد از 6 ماه را بررسی می نماییم. همراه شما هستیم.

یکی از مشکلات و دغدغه های داوطلبین جراحی بینی، ورم بینی است. گاهی وقت ها این ورم بینی بعد از 6 ماه، همچنان ادامه دارد و فرد جراحی شده را دچار استرس و نگرانی می کند که آیا این ورم از بین می رود یا خیر.

البته  این ورم در افرادی که بینی گوشتی دارند، بیشتر از بقیه است و معمولا ورم بینی بعد از 6 ماه در بینی های استخوانی، کاهش می یابد.

در راستای موضوع ورم بینی بعد از 6 ماه، می توانید با دکتر جمشیدی یکی از بهترین متخصصین در این زمینه در ارتباط باشید و از تجربیات دکتر جمشیدی، بهره مند شوید.

فهرست مطالب

ویدئو ورم بینی بعد از 6 ماه

در ادامه نوشتار، به طور مفصل موضوع ورم بینی بعد از 6 ماه را بررسی خواهیم کرد. اما قبل از آن بیایید بررسی کنیم که چه کسانی باید جراحی انجام دهند یا انجام ندهند و مزایا و معایب جراحی بینی چیست. ما را دنبال نمایید.

عناوین مقاله:

جراحی زیبایی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

از کجا بدانیم که بینی، نیاز به جراحی زیبایی دارد؟

جراحی رینوپلاستی در چه مواردی توصیه نمی شود؟

بینی زیبا چه ویژگی هایی دارد؟

کدام فرم از بینی ها باید جراحی شوند؟

آیا بینی های گوشتی، با جراحی کوچک می شوند؟

آیا بینی های استخوانی، بهترین گزینه برای جراحی هستند؟

چرا ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی، در بینی های گوشتی هنوز وجود دارد؟

آیا جراحی بینی باعث تنفس بهتری می شود؟

12 اقدام طلایی موثر برای کاهش ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی

انواع ورم بینی بعد از جراحی

چه مدت بعد از عمل بینی، ورم آن از بین می رود؟

کارهای ممنوعه بعد از جراحی بینی که باعث تورم می شوند.

نتیجه گیری

 

جراحی زیبایی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی زیبایی بینی برای چه کسانی مناسب است؟
جراحی زیبایی بینی برای چه کسانی مناسب است؟

قبل از این که به موضوع ورم بینی بعد از 6 ماه بپردازیم، ذکر مطالبی در خصوص جراحی زیبایی بینی، الزامیست.

امروزه داوطلبان جراحی بینی نه تنها در ایران، بلکه در سراسر دنیا زیاد شده است. هرکس برای جراحی بینی خود، توجیهی دارد.

یکی تیغه ی بینی بزرگی دارد و خواهان کوچک شدن آن است، دیگری با مشکلات تنفسی درگیر است و تصور می کند که شاید با جراحی بینی، بهتر شود.

یکی هم به دلیل زیباتر شدن چهره اش می خواهد رینوپلاستی کند. خلاصه هرکس به طریقی خواهان جراحی بینی است.

اما برخی تصورشان از جراحی بینی، یک عمل یکی دو ساعته است که بعد از آن می توانند با خیال راحت به خانه رفته و از داشتن یک بینی زیبا، لذت ببرند.

اما واقعیت چیز دیگریست. مدت زمان این جراحی نسبت به کاری که قرار است صورت بگیرد، ممکن است گاهی تا 5 یا 6 ساعت هم طول بکشد. جراحی بینی در همه یکسان و به یک شکل، جواب نمی دهد.

گاهی در برخی از افراد، ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی، هنوز قابل مشاهده است

گاهی در برخی از افراد، ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی، هنوز قابل مشاهده است و این مشکل، آن ها را اذیت می کند. جراحی بینی همیشه به قصد انجام عمل زیبایی صورت نمی گیرد.

گاهی هم برای تنفس بهتر و یا گاهی به سبب پیش آمدن یک حادثه برای بینی انجام می شود. پس همیشه هم جراحی رینوپلاستی، چیز بدی نیست.

تصور کنید که شخصی در یک تصادف و یا سقوط از ارتفاع، دچار شکستگی یا له شدگی بینی شود. نمی توان بینی این شخص را رها کرد و جراحی نکرد.

پیشنهاد می کنیم از پست ورم بینی بعد از تیپ پلاستی دیدن کنید.

اولین مشکل در تنفس ظاهر می گردد

چون در گذر زمان، اولین مشکل در تنفس ظاهر می گردد و سپس به علت شکل ظاهری ناموزون، اعتماد به نفس شخص را نشانه می گیرد.

در کل می توان گفت که جراحی زیبایی بینی برای افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند یا دچار اختلال تنفسی هستند، باید انجام شود.

در افراد حادثه دیده هم که از واجبات و ضروریات است. اگر جراح و متخصص رینوپلاستی، تجربه ای کافی در این زمینه داشته باشد، می تواند این جراحی را به شکل موفقیت آمیزی انجام دهد.

دکتر خدیجه جمشیدی خوش، با سال ها جراحی در این زمینه، یکی از موفق ترین پزشکان فوق تخصص جراحی بینی در ایران می باشد که نمونه های جراحی موفق بسیار زیادی داشته است و می توانید برای این جراحی زیبایی، به دکتر جمشیدی مراجعه نموده و با خیال راحت اقدام به جراحی نمایید.

از کجا بدانیم که بینی، نیاز به جراحی زیبایی دارد؟

از کجا بدانیم که بینی، نیاز به جراحی زیبایی دارد؟
از کجا بدانیم که بینی، نیاز به جراحی زیبایی دارد؟

جراحی زیبایی بینی بعد از انجام دادن می تواند اعتماد به نفس از دست رفته ی شخص را بازگرداند. همچنین اگر قبلا مشکلات تنفسی مربوط به بینی وجود داشته است، با این جراحی از بین خواهد رفت. اما آیا واقعا هر بینی نیازمند جراحی زیبایی است و باید حتما جراحی شود؟

اگر برای یک بینی مشکلات اورژانسی و حادثه ای پیش نیامده باشد، یا شخص مورد نظر در تنفس مشکلی نداشته باشد، و یا فاکتورهای یک بینی زیبا و صورتی خوش فرم را داشته باشد، نیازی به جراحی بینی نیست.

چرا باید کسی که بینی خوش فرم و زیبایی دارد و هیچ گونه مشکل تنفسی ندارد، خود را به تیغ جراحی بسپارد؟ به علاوه این که ممکن است بعد از جراحی، انتظاری که از زیبایی داشته برآورده نشود و حتی ممکن است تا مدت ها بعد از عمل، (بیشتر از 6 ماه) ورم ناشی از جراحی از بین نرود. پس مشکل از کجاست و چرا باز هم فرد، متقاضی انجام این جراحی سنگین است؟

وسواس های بیجا و بدبینی ظاهری

گاهی وقت ها فرد مورد نظر فقط دچار یک سری وسواس های بیجا و بدبینی ظاهری شده است. وقتی دکتر جمشیدی با چنین شخصی وارد صحبت می شود، متوجه خواهد شد که فقط از بینی خود، ناراضی نیست.

بدبینی ظاهری در چنین فردی به حدی رخنه کرده که دائم خود را جلوی آینه وارسی می کند و در اوج زیبایی اندام هم می گوید که احساس می کند چاق یا لاغر  است.

حتی با داشتن بهترین لباس ها، باز هم گله می کند که بد لباس و بد تیپ است. در صورتی که از بیرون به زیبایی و خوبی دیده می شود. پس مشکل از بینی نیست و بیشتر جنبه ی وسواس ذهنی دارد.

چنین افرادی ممکن است حساسیت های روحی شدیدی نیز داشته باشند و بعد از جراحی، اگر بینیشان کوچکترین شباهتی با آن چه در تصور خود داشته اند، نداشته باشد، غوغا به پا می کنند و حتی ممکن است افسردگی بگیرند.

متاسفانه برخی از پزشکان جراح، قبل از عمل این موارد را بررسی نمی کنند و شخص بعد از جراحی دچار مشکل می شود.

در کلینیک تخصصی دکتر خدیجه جمشیدی خوش، قبل از انجام جراحی، با همه ی مراجعین صحبت می شود و افراد، مشاوره های قبل از عمل را دریافت می کنند. سپس تصمیم گیری خواهند کرد.

جراحی رینوپلاستی در چه مواردی توصیه نمی شود؟

جراحی رینوپلاستی در چه مواردی توصیه نمی شود؟
جراحی رینوپلاستی در چه مواردی توصیه نمی شود؟

جراحی بینی برای همه مناسب نیست. با این که این جراحی یکی از عمل های زیبایی محسوب می شود و هر کس می تواند درخواست انجام آن را داشته باشد، ولی برخی از افراد هم وجود دارند که جراحی بینی برایشان مشکل ساز می شود.

حتی گاهی وقت ها در موارد ی نادر، ممکن است اولین بیهوشی آن ها مساوی با آخرین بیهوشی باشد و به کام مرگ بروند. افرادی که مواد بیهوشی و تزریق آن برایشان خطرناک باشد یا کلا بیهوش شدن برایشان ضرر داشته باشد، نمی توانند این جراحی را انجام دهند.

دختر و پسرهایی که سن ایشان زیر 16 یا 17 سال است، نباید این جراحی را انجام دهند چون هنوز صورت و استخوان های فک و بینی آن ها جای رشد داشته و اصطلاحا هنوز استخوان نترکانده است. تشخیص سن جراحی بینی بعد از سنین 16 یا 17 سال به بعد نیز با پزشک متخصص است.

دکتر خدیجه جمشیدی خوش، متخصص جراحی بینی برای این جراحی، بهترین مشاور شما خواهد بود تا در بهترین سن و بهترین شرایط جراحی، برای شما رینوپلاستی انجام دهد و کوچکترین عوارضی نداشته باشد.

از شایعترین مشکلات این جراحی در بینی های گوشتی، ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی است که همچنان دیده می شود و همچنان برقرار است. اما با توصیه های دکتر جمشیدی خوش، این زمان کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

افراد سیگاری

برخی دیگر از افرادی که توصیه می شود این جراحی را انجام ندهند، افراد سیگاری هستند. اگر مصرف سیگار در آن ها بالا باشد، باید حداقل 2 هفته قبل از جراحی، سیگار را ترک کنند و تا مدت ها بعد از جراحی، سیگار نکشند.

همچنین افرادی که نارسایی ریوی و قلبی دارند، نباید جراحی بینی انجام دهند و بسیار کار خطرناکی است. بیمارانی که مشکلات تنفسی آن ها ناشی از پولیپ باشد، باید حتما قبل از جراحی با پزشک خود مشورت کرده و بعد از درمان پولیپ، این کار را انجام دهند

زیرا پس از رینوپلاستی، ممکن است مشکلات بیشتری در تنفس پیدا کنند. افرادی که سینوزیت دارند و تنگی نفس و گرفتگی بینی آن ها به دلیل سینوزیت باشد، ممکن است با این جراحی، تا حد زیادی بهبود پیدا کنند.

یک دسته از افرادی که نباید جراحی بینی انجام دهند، افرادی هستند که دارای مشکلات روحی یا احساسی هستند. این افراد دارای وسواس های فکری هستند و ممکن است بعد از عمل، از نتیجه ناراضی باشند.

دسته ی دیگری که انجام این جراحی برایشان فوق العاده خطرناک است، افرادی هستند که مشکلات انعقاد خونی داشته و دارو مصرف می کنند.

البته اگر پزشک در جریان باشد و با پزشک متخصص خون و پزشک جراح بینی (هردو) مشورت شود، می تواند تحت شرایط خاصی انجام شود که تشخیص انجام دادن یا ندادن آن با دکتر جمشیدی است. مانند بیماران هموفیلی.

بینی زیبا چه ویژگی هایی دارد؟

بینی زیبا چه ویژگی هایی دارد؟
بینی زیبا چه ویژگی هایی دارد؟

فاکتورهای زیبایی در بدن بسیار زیاد است و در هر بدنی، متفاوت می باشد. نمی توان گفت که بینی یک شخص نسبت به شخص دیگر  زیباتر است.

گاهی وقت ها ممکن است بینی یک نفر فوق العاده زشت و مشکل دار باشد ولی خودش از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشد یا نسبت به کس دیگری، بهتر باشد. اما به طور یک قاعده ی کلی می توان گفت که یک بینی زیبا از نظر زیبایی شناختی و علمی، دارای فاکتورهای زیر است:

 • بینی که قوز نداشته باشد. گاهی وقت ها قوز بینی به قدری زیاد است که حالت یک تاقچه مابین پیشانی و خود بدنه ی بینی ایجاد کرده است.
 • پل بینی صاف باشد. اگر این قسمت صاف باشد یا یک قوس خیلی کوچک داشته باشد، زیباتر است.
 • نوک بینی ظریف باشد و مقدار خیلی جزئی به بالا کشیدگی داشته باشد.
 • پره های بینی باید صاف و متقارن باشند.
 • طول بینی باید با بزرگی و گردی صورت متناسب باشد.
 • طول قاعده ی پهن بینی، در قسمت پایین باید به اندازه ی فاصله ی گوشه ی داخلی هر دو چشم باشد.

کدام فرم از بینی ها باید جراحی شوند؟

کدام فرم از بینی ها باید جراحی شوند؟
کدام فرم از بینی ها باید جراحی شوند؟

بینی هایی که نیاز به جراحی زیبایی دارند، در کل به دو دسته تقسیم می شوند. بینی های گوشتی و بینی های استخوانی

جراحی هر دو تقریبا به یک شکل انجام می شود ولی بینی های استخوانی با پوست متعادل (نه خیلی خشک و نه خیلی چرب ) بهترین گزینه برای جراحی هستند و بعد از آن، فرد رضایت بیشتری از ظاهر به وجود آمده دارد.

نوعی از بینی های استخوانی معمولا وجود دارند که مابین ساختار بینی و پیشانی، حالت تاج یا برآمدگی دارند و این بینی ها بزرگترین مشکلی که برای فرد ایجاد می کنند، علاوه بر زیبایی، ایجاد مشکلات حاد تنفسی و گاهی خر و پف های شبانه می کنند.

برخی از بینی هایی که بلند و بزرگ هستند هم باید جراحی شوند. البته ناگفته نماند که گاهی ممکن است تنه ی بینی و ارتفاع و بزرگی و همه چیز آن خوب باشد ولی سوراخ های بزرگی داشته باشد.

معمولا بینی های گوشتی از این نوع سوراخ های نامتعادل بیشتر دارند. بینی افرادی هم که کج باشد و این کجی چه به صورت ارثی به وجود آمده باشد و چه در اثر تصادف و حادثه، باید جراحی شود.

برخی از فرم های بینی به علت پهن بودن باید جراحی شوند

برخی از فرم های بینی به علت پهن بودن باید جراحی شوند و این پهنی ممکن است به دلیل بزرگی استخوان یا بزرگی بافت باشد.

در نوع دیگری از بینی ها ممکن است سال ها پس از جراحی یا به خاطر بیماری پوستی “روزاسه” که یک بیماری التهابی پوستی است، بینی بزرگ تر شده باشد که جراحی آن هم ضروری است. بینی های خیلی کوچک که در اثر بیماری یا یک حادثه کوچک شده باشند هم باید جراحی شوند تا کمی بزرگتر شوند.

ورم در هر نوع بینی پس از جراحی، کاملا طبیعی است. معمولا این ورم در بینی های استخوانی کمتر است ولی ممکن است در بینی های گوشتی تا چندین ماه پس از جراحی که معمولا 6 ماه یا بیشتر است، طول بکشد.

در این مدت، نیاز به اقدامات و مراقبت های خاصی است که باید انجام دهید که در ادامه مقاله، این اقدامات ذکر خواهد شد.

لازم به ذکر است که دکتر خدیجه جمشیدی خوش با بهترین امکانات کلینیکی و با کادری مجرب و تخصص در زمینه ی رینوپلاستی، یاری رسان شما در انجام این جراحی خواهد بود.

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی برای جراحی

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی برای جراحی
تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی برای جراحی

تشخیص بینی گوشتی از استخوانی کار سختی نیست. بینی های استخوانی معمولا ضخامت پوستشان کمتر است ولی بینی های گوشتی ضخامت بیشتری دارند.

اگر نوک و قاده ی بینی های گوشتی با دو سر انگشت فشار داده شود، یک مایع سفید رنگ مثل چربی از سوراخ های سطح پوست بیرون می ریزد. البته این تمام ماجرا نیست و نمی توان با یک فشار ساده، گفت که بینی مورد نظر حتما گوشتی است.

عوامل زیادی در این باره دخیل هستند. بهترین راهنما برای تشخیص دادن بینی گوشتی از استخوانی، دکتر جمشیدی است. معمولا جراحی بینی گوشتی و استخوانی با توجه به پیشرفت تکنولوژی در یک سطح صورت می گیرد ولی ماندگاری ورم بعد از جراحی، در بینی گوشتی بیشتر است.

شما می توانید برای تشخیص نوع بینی خود، به دکتر خدیجه جمشیدی خوش مراجعه کرده و ایشان به راحتی این کار را برای شما انجام خواهند داد. تشخیص نوع بینی در خانه و توسط خودتان، ممکن است شما را دچار سردرگمی کند.

مزایا و معایب جراحی بینی چیست؟

مزایا و معایب جراحی بینی چیست؟
مزایا و معایب جراحی بینی چیست؟

هر جراحی به نوبه ی خود دارای مزایا و معایبی خواهد بود. رینوپلاستی و جراحی زیبایی بینی هم از این قانون مستثنی نیست و ممکن است معایبی را ایجاد کند

که البته اگر این جراحی به موقع و توسط یک پزشک متخصص انجام شود، معایب آن به طرز چشمگیری به حداقل خواهد رسید. اما این جراحی به غیر از معایب احتمالی، می تواند مزایای فراوانی نیز به همراه داشته باشد.

برخی از مزایای این جراحی عبارتند از:

 • بازگشت اعتماد به نفس از دست رفته در فرد بعد از اتمام عمل و گذشت حداقل 1 سال
 • تنفس بهتر و بیشتر که نسبت به قبل از عمل، تغییر چشمگیری پیدا خواهد کرد. به خصوص در افرادی که سوراخ بینی ریز داشته اند یا ساختار انحرافی تیغه ی بینی آن ها، مانع از تنفس صحیح بوده است.
 • ایجاد قرینگی و ظاهری زیباتر از قبل
 • کمتر شدن یا از بین رفتن خر و پف های شبانه
 • صحبت کردن به طور واضح و از بین رفتن اصطلاحا صدای تو دماغی
 • رهایی از گرفتگی های بینی در مواقع فصل سرما یا آلرژی های فصلی به میزان زیاد

نمی توان مزایای جراحی بینی را گفت و از معایب آن چشم پوشی کرد. در واقع اکثر معایب بعد از جراحی، به چند عامل انگشت شمار بر می گردد.

 1. پزشک، تجربه ی کافی نداشته و متخصص نیست.
 2. شخص قبل از انجام جراحی و بعد از آن نکات مهم را رعایت نمی کند مثل دستکاری کردن بینی، جسم سنگین بلند کردن، سیگار کشیدن و دوش آب داغ گرفتن و غیره
 3. وجود برخی از عوارض بعد از جراحی معمولا طبیعی است. مثل پف بینی یا اطراف صورت یا ورم بینی های گوشتی تا بیشتر از 6 ماه بعد از جراحی که معمولا ورم بینی بعد از 6 ماه، کاهش می یابد.

آیا بینی های گوشتی، با جراحی کوچک می شوند؟

آیا بینی های گوشتی، با جراحی کوچک می شوند؟
آیا بینی های گوشتی، با جراحی کوچک می شوند؟

یکی از مواردی که برای جراحی بینی به پزشک مراجعه می شود، داشتن مشکل در ظاهر بینی های گوشتی است. بینی های گوشتی به علت داشتن بافت غیر استخوانی، بیشتر در معرض آسیب بافت نرم قرار دارند چون میزان برش ها و شکل دهی به آن، بیشتر روی بافت نرم صورت می گیرد تا استخوان.

همین عامل سبب می شود که بعد از جراحی، ورم بینی بیشتر شود و این ورم رفته رفته در طول زمان فروکش کند که البته این روند در بینی های گوشتی، کمی طولانی است و گاهی ممکن است تا بیشتر از 6 ماه هم طول بکشد.

کوچک کردن بینی گوشتی

کوچک کردن بینی گوشتی به این بستگی دارد که چقدر از بافت آن را استخوان یا چربی و یا گوشت تشکیل داده باشد.

اگر مشکل بزرگی یا بد شکلی بینی از تیغه استخوانی یا گوشت باشد، می توان از طریق جراحی آن را بر طرف کرد. اما اگر بافت ایجاد شده درصد بالایی از چربی را داشته باشد، شاید بتوان با دستگاه های حرارتی و کوچک کننده، کمی از چربی یا آب زیر پوست را کمتر کرد و بینی را تا حدودی کوچکتر کرد ولی این اقدام موقتی است و بعد از مدتی دوباره این حالت باز می گردد.

اما جراحی بینی توسط یک متخصص حرفه ای، می تواند همیشگی باشد و شخص تا آخر عمر از داشتن یک بینی خوش فرم لذت ببرد.

دکتر خدیجه جمشیدی خوش، متخصص و جراح زیبایی بینی، با سال ها تجربه و عمل های جراحی بسیار در ایران، به راحتی در کوچکتر کردن بینی های گوشتی می تواند تجربه ی خوشی از جراحی را برای شما به ارمغان بیاورد.

آیا بینی های استخوانی بهترین گزینه برای جراحی هستند؟

آیا بینی های استخوانی بهترین گزینه برای جراحی هستند؟
آیا بینی های استخوانی بهترین گزینه برای جراحی هستند؟

میزان زحمت و سختی و دقتی که یک جراح زیبایی در هنگام عمل به خرج می دهد تا بینی خوش فرم و زیبایی شکل دهد، برای بینی های استخوانی و گوشتی تقریبا یکی است.

البته برش استخوان در بین های استخوانی کار راحتی نیست. در گذشته بینی های استخوانی گزینه ی بهتری نسبت به بینی های گوشتی بودند و به جراحی، بهتر جواب می دادند.

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های پیشرفته و از همه مهمتر، تبحر و تجربه ی جراح، بین بینی گوشتی و استخوانی در جراحی تفاوت خاصی نیست و هر دو می توانند گزینه ی خوبی برای جراحی باشند.

امروزه جراحی هر دو بینی راحت و امکانپذیر است

در واقع امروزه جراحی هر دو بینی راحت و امکانپذیر است فقط بعد از جراحی، اتفاقاتی پیش خواهد آمد که در بینی های گوشتی و استخوانی، کمی با هم متفاوت هستند.

مثلا بعد از جراحی، ورم بینی در گوشتی ها کمی نمایان تر و ماندگارتر از استخوانی هاست. دوره ی نقاهت در بینی های گوشتی طولانی تر است. همچنین در بینی های استخوانی، به دلیل وجود پوست نازک تر، ایرادات بینی نمایان تر خواهد بود.

بینی های گوشتی به علت داشتن پوست ضخیم تر و چربی بیشتر، بعد از جراحی و تراشیدن استخوان، دوباره روی اسکلت قرار می گیرند (بدون تغییر) و تغییر زیادی در این بینی ها ایجاد نمی شود.

البته اگر پره های بینی بزرگ باشد، می توان از بزرگی طولی و عرض آن کم کرد ولی حجم آن را نمی شود کم کرد. به همین دلیل گفته می شود که بینی های استخوانی مناسب تر از گوشتی ها هستند.

البته جدیدا تفاوت زیادی بین این دو نوع بینی برای جراحی وجود ندارد فقط دوره ی نقاهت و ورم آن ها با هم متفاوت است. ولی معمولا ورم بینی بعد از 6 ماه در بینی های استخوانی کاهش می یابد و این زمان در بینی های گوشتی، بیشتر است.

چرا ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی، در بینی های گوشتی هنوز وجود دارد؟

چرا ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی، در بینی های گوشتی هنوز وجود دارد؟
چرا ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی، در بینی های گوشتی هنوز وجود دارد؟

در هنگام جراحی بینی، آسیب هایی به بینی و بافت آن می رسد. این آسیب ها شامل بافت پوست، بافت گوشتی و استخوان بینی و غضروف می باشد.

وقتی شخصی با بینی گوشتی داوطلب جراحی زیبایی می شود، بعد از انجام جراحی، ورم ناشی از له شدگی و برش گوشت و پوست و حتی آسیب بافت استخوانی، طبیعتا ایجاد ورم می کند و این ورم می تواند 2 تا چند هفته باقی بماند. به این ورم، ورم اولیه نیز گفته می شود.

ورم ثانویه ی بینی، حاصل تجمع آب و مایع زیر پوست و گوشت می باشد که می تواند تا چندین ماه باقی بماند و در بینی های گوشتی، مدت آن طولانی تر از بینی های استخوانی است.

افرادی که بینی گوشتی دارند، نوک بینی شان خیلی متورم می شود و این تورم به این علت است که اکثر نقاطی که باید اصلاح شود، در نوک بینی است.

اوج ورم ها در بینی های گوشتی و استخوانی، همان دو هفته ی اول بعد از جراحی است و به مرور، از ورم آن کاسته خواهد شد.

نتیجه جراحی

بسیاری از افرادی که بینی خود را برای زیبایی به دست جراحان می سپارند، انتظار دارند تا نتیجه ی نهایی جراحی و زیبایی بینی، همان یکی دو هفته ی اول مشخص باشد.

ولی این یک انتظار بیهوده و اشتباه است. نتیجه ی کار یک جراح در زیبا سازی یک بینی، در نهایت بعد از یک سال مشخص خواهد شد.

فرد مورد نظر در طول این مدت ممکن است با طیفی از ورم ها روبرو شود. ابتدا خیلی زیاد باشد و بعد آرام آرام کم شده و تا مدت ها همان طور بماند و در نهایت بعد از یک سال، ورم کاملا خوابیده شده و نهایی ترین شکل ممکن نیز نمایان شود.

اگر جراح بینی با تجربه باشد و بتواند جراحی خوبی انجام بدهد، عوارض بعد از عمل خیلی کمتر خواهد بود. پس مدت زمان بهبودی هم کمتر به طول می انجامد.

دکتر خدیجه جمشیدی خوش جزء با سابقه ترین پزشکان جراح بینی در تهران است و سال ها با تجربه ی گران بهایی در این زمینه، موفق ترین عمل های زیبایی بینی را انجام داده و مراجعین در این سال ها، با رضایت کامل از ایشان یاد می کنند.

آیا جراحی بینی باعث تنفس بهتری می شود؟

آیا جراحی بینی باعث تنفس بهتری می شود؟
آیا جراحی بینی باعث تنفس بهتری می شود؟

بینی مهم ترین عضو تنفسی در بدن انسان می باشد. اگر تنفس از طریق بینی به طرز صحیح انجام شود، بدن به خوبی کار می کند و اکسیژن رسانی به بافت ها به طرز صحیح انجام می شود.

اکسیژن رسانی کامل به خون سبب درست کار کردن سیستم گردش خون، سیستم ایمنی، سیستم گوارشی و تنفسی و تمامی سلول های بدن می شود و بدن به درستی کار کرده و فرد سالم خواهد بود.

اما گاهی وقت ها این عمل به درستی صورت نمی گیرد و عوامل مختلفی در این جریان دخیل هستند. یکی از عوامل مهم، انسداد مسیر هوایی بینی در اثر بزرگی بینی یا انحراف استخوان و تیغه ی بینی است.

ضربات و آسیب های حادثه ای به بینی

گاهی ضربات و آسیب های حادثه ای به بینی هم می تواند باعث چنین اتفاقی در انسان شود. اگر به هر علتی نتوان به راحتی از بینی نفس کشید، باید علت را جویا شد و در صدد رفع آن برآمد. یکی از این راه ها، جراحی بینی می باشد.

درست است که جراحی بینی یا رینوپلاستی، اغلب برای زیبایی به کار برده می شود ولی گاهی برخی از گرفتگی های تنفسی به دلیل انحرافات بینی یا قوز بینی و غیره می باشد که باید حتما از طریق جراحی علت را رفع کرد.

اگر علت به واسطه ی عمل زیبایی از بین برود، باز هم تنفس بهتری صورت خواهد گرفت. حتی تورم های طولانی و چند ماهه را هم می توان تحمل کرد ولی در نهایت، هم تنفس بهتری داشت و هم بینی زیباتر.

دکتر خدیجه جمشیدی خوش در کلینیک زیبایی خود، با دقت بسیار بالایی این کار را انجام می دهد و قطعا با مراجعه به ایشان، از نتیجه ی کار، راضی خواهید بود.

12 اقدام طلایی موثر برای کاهش ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی

12 اقدام طلایی موثر برای کاهش ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی
12 اقدام طلایی موثر برای کاهش ورم بینی بعد از 6 ماه پس از جراحی

جراحی بینی و زیبا کردن آن توسط پزشک، 50 درصد راه است ولی 50 درصد دیگر، مراقبت و رعایت نکات مهمی است که دکتر جمشیدی، آن ها را به شخص خواهد گفت. اگر این 12 اقدام طلایی به کار گرفته شود، مطمئنا ورم بینی تا حد بسیار زیادی از بین خواهد رفت.

در افراد سیگاری یا افرادی که مشروب مصرف می کنند، 2 الی 4 هفته قبل و بعد از جراحی نباید سیگار و الکل و قلیان مصرف شود.

تا 48 ساعت پس از جراحی، باید از کمپرس یخ روی چشم ها و اطراف بینی استفاده شود.

چسب زدن روی بینی به دستور پزشک معالج، برای زیبایی و کلاس گذاشتن نیست و گاهی وقت ها فراموش می شود که این چسب برای کاهش ورم بینی است. نه آن ها را فراموش کنید و نه زیاد از حد استفاده کنید. دقیقا طبق دستور دکتر.

فعالیت های سنگین، دویدن های بی مورد و زیاد، زورآزمایی و بلند کردن اجسام سنگین در دوره ی نقاهت کاملا ممنوع است.

استراحت و خواب کافی در کاهش حجم و ورم بینی بسیار موثر است. در هنگام خوابیدن و دراز کشیدن، زیر سر باید یک الی دو بالش گذاشته شود تا سر بالاتر قرار بگیرد.

ماساژ دادن بینی زیر نظر پزشک

ماساژ دادن بینی زیر نظر پزشک می تواند بسیار موثر واقع شود.

در دوران نقاهت باید مصرف نمک قطع شود. زیرا نمک سبب جذب آب و ورم زیر پوست می گردد.

بعد از جراحی، خوردن میوه جاتی که حاوی بروملین هستند، می تواند ورم را کمتر کند. مثلا آب کرفس و آناناس حاوی مقادیر بالایی از بروملین است.

هرگز پانسمان و زخم ها را دستکاری نکنید. گاهی وقت ها انسان وقتی در فکر فرو می رود، نا خودآگاه دستش به سمت چیزی یا کاری پیش می رود که بعد از جمع شدن حواسش می فهمد که چه کاری کرده است.

در هنگام حمام، از آب ولرم استفاده کنید. آب داغ تورم را بیشتر می کند.

از خوردن و جویدن غذاهای زیاد سفت اجتناب شود، چون جویدن بسیار زیاد باعث تکان خوردن بینی می شود. همچنین نباید غذاهایی خورده شود که طرف یبوست بگیرد و برای تخلیه ی روده نیاز به زور زدن زیاد داشته باشد.

اگر زیر نظر پزشک متخصص، از تزریق کورتون یا تریامسینولون استفاده شود، ورم کمتر می شود ولی تاثیر این دو آمپول، هر کدام بعد از گذشت مدتی ظاهر خواهد شد و باید صبور بود.

این موارد ممکن است زیاد به چشم نیاید ولی در اینجا ذکر می گردد و نیازمند رعایت است.

انواع ورم بینی بعد از جراحی

انواع ورم بینی بعد از جراحی
انواع ورم بینی بعد از جراحی

این که بینی از چه نوعی باشد، گوشتی یا استخوانی؛ در داشتن ورم بعد از جراحی تفاوتی ندارد. بعد از انجام عمل رینوپلاستی، به خاطر آسیب هایی که به بافت نرم و پوست یا استخوان می رسد، بینی ورم می کند که گاهی این ورم تا پیشانی و گونه ها و شاید تا کل صورت هم امتداد داشته باشد.

جای نگرانی وجود ندارد و تک تک ورم ها بعد از جراحی به مرور رفع می گردند. تا دو هفته بعد از جراحی، ورم ناشی از آسیب های بافت استخوانی و بافت نرم همچنان ادامه دارد و بعد از آن کمتر می شود. ورم های دیگری نیز بعد از دو هفته باقی می ماند که آن ها هم رفتنی هستند ولی به مرور و کم کم.

انواع ورم بینی بعد از رینوپلاستی را می توان در سه دسته جای داد که به صورت خلاصه در زیر توضیح داده شده است:

ورم پوست:

این نوع ورم، یک نوع واکنش التهابی بوده و به دلیل آسیب هایی که هنگام جراحی به پوست می رسد، به وجود می آید. جراح باید برای انجام جراحی، پوست بینی را از اسکلت آن جدا کند

و به همین سبب بعد از جراحی، در این ناحیه مایع سلولی بیشتر می شود که منجر به ورم می گردد. این ورم کوتاه مدت است و بین 1 الی 3 ماه فروکش می کند.

ورم کاذب:

این ورم بعد از جراحی پیش می آید و به علت حافظه ی پوست پدید می آید.

در حین عمل، آسیب و گاهی ضربات به استخوان بینی و بافت گوشتی و پوستی، در حافظه ی پوست می ماند و بعد از جراحی به مدت نسبتا طولانی تری روی بینی باقی می ماند که آرام آرام رفع می شود. در بینی های گوشتی و بزرگ، میزان این تورم بیشتر خواهد بود.

ورم فیبروز:

این ورم ناشی از یک خطای انسانی در حین جراحی است. اگر پزشک و کلینیک مورد نظر، تخصص و تبحر کافی نداشته باشند، بعد از جراحی این ورم به وجود می آید و از بین نمی رود. اصطلاحا می گویند که بینی، گوشت آورده است.

دکتر خدیجه جمشیدی خوش، به دلیل تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد، تا امروز حتی یک مورد خطای انسانی در حین جراحی نداشته و تمامی جراحی های ایشان با دقت کافی انجام شده است. در حال حاضر، ایشان از متخصص ترین جراحان بینی در ایران می باشند.

چه مدت بعد از عمل بینی، ورم آن از بین می رود؟

چه مدت بعد از عمل بینی، ورم آن از بین می رود؟
چه مدت بعد از عمل بینی، ورم آن از بین می رود؟

نمی توان برای از بین رفتن ورم بینی زمان مشخص و دقیقی را تعیین کرد.ساختار فیزیکی و سیستم ایمنی هر فردی با فرد دیگر متفاوت است.

افرادی که بینی استخوانی دارند، تورم ناشی از جراحی در آن ها کمتر است و ورم بینی بعد از 6 ماه کاهش می یابد. اما در بینی های گوشتی، مدت زمان بیشتری طول می کشد.

ورم ناشی از جراحی می تواند تا امتداد صورت و بینی و به خصوص نوک بینی را در بر بگیرد و تا دو هفته بعد از عمل رفته رفته پف صورت بخوابد.

ورم پوست و ورم کاذب که به طور کامل به آن پرداخته شده است، بعد از این زمان باقی می ماند. در بینی های استخوانی بین 3 الی 4 ماه و در بینی های گوشتی، ورم بینی بعد از 6 ماه باقی می ماند. بعد از مدت زمان 6 الی 7 ماه، بینی گوشتی شکل جدید خود را به دست خواهد آورد ولی باز هم باید صبر کرد.

بعد از یک سال، شکل نهایی بینی مشخص خواهد شد. اگر فیبروز و گوشت نیاورده باشد، دقیقا به همان شکلی خواهد بود که قبل از جراحی، پزشک قولش را به شما داده بود.

کارهای ممنوعه بعد از جراحی بینی که باعث تورم می شوند

کارهای ممنوعه بعد از جراحی بینی که باعث تورم می شوند
کارهای ممنوعه بعد از جراحی بینی که باعث تورم می شوند

اگر بعد از جراحی بینی به تک تک دستورات پزشک معالج گوش داده شود و رعایت گردد، مدت زمانی که بینی ورم می کند، کاهش می یابد.

ورم بینی چیزی نیست که به سادگی قابل تحمل باشد. خیلی از کاندیدهای جراحی بینی به خاطر ورم بعد از آن و دیدن عکس و فیلم افراد مختلف یا پرس و جو از اطرافیان، از انجام آن پشیمان می شوند.

اما اگر بدانند که ورم ها قابل کنترل هستند و می توان آن ها را کاهش داد و این یک امر طبیعی و اجتناب ناپذیر است، شاید راحت تر با این موضوع کنار بیایند. به هر حال بعد از انجام این جراحی، یک سری نبایدها و ممنوعیت ها وجود دارد که حتما باید رعایت شوند تا ورم کمتر شود.

هرگز فین نکنید. در دوران نقاهت هر کاری که باید برای جلوگیری از سرماخوردگی یا آلرژی انجام دهید را به کار ببندید که مبادا با گرفتگی بینی مواجه شوید و بخواهید فین کنید. این کار به بافت آسیب می رساند و در روند بهبودی زخم ها اختلال ایجاد می کند.

فعالیت های فیزیکی شدید

فعالیت های فیزیکی شدید از هر نوعی که باشد، در این دوران ممنوع است. بلند کردن اجسام سنگین و فشار وارد کردن به بینی، می تواند زخم ها را باز نموده و سبب خونریزی شود.

هرگز هوس نکنید که در معرض آفتاب مستیم قرار بگیرید. چون این کار سبب می شود به پوست بینی آسیب وارد شده و رنگ آن را دچار تغییر یا سوختگی کند.

همچنین در معرض نور شدید آفتاب قرار گرفتن، گاهی دربدن افراد حساس و آلرژیک، می تواند باعث ایجاد عطسه شود که این کار باعث آسیب به بافت بینی شده و فشار به بینی وارد می شود.

اگر عینکی هستید، بعد از جراحی مدتی را بدون عینک سپری کنید یا از جراحی لیزیک استفاده کنید. عینک طبی یا آفتابی سبب فشار بر بینی و به خصوص پل بینی می شود.

غذای یبوست زا و سفت مصرف نکنید.

غذایی که نیاز به جویدن زیاد دارد، مصرف نکنید.

سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید.

اگر این موارد را تا حد زیادی رعایت کنید، شک نداشته باشید که ورم بینی شما بعد از جراحی، زودتر از بین خواهد رفت.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

جراحی بینی یکی از عمل های زیبایی است که در هر جای دنیا انجام می شود. ورم های ناشی از این جراحی، تا حد زیادی طبیعی و اجتناب ناپذیر است. پس نباید نگران شد.

فقط باید توسط یک جراح متخصص این عمل انجام شود تا نتیجه ی خوبی داشته باشد. پیشنهاد ما خانم دکتر خدیجه جمشیدی است که با کوله باری از تجربه، عمل های موفقی در این زمینه داشته است.

1 دیدگاه

 • Itís difficult to find experienced people in this particular topic, but you seem like you know what youíre talking about! Thanks

  پاسخ
 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس با مطب

  ۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

  ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

  واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

  روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

  میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

  Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.