مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد

در این مقاله، به این موضوع می پردازیم که مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد؟ با ما همراه باشید.

در حال حاضر، از متداول ترین جراحی های زیبایی پرطرفدار در بین آقایان و بانوان، عمل رینوپلاستی است که بعضی اشخاص به علت بروز مشکلات تنفسی پس از جراحی، در انجام آن مردد خواهند بود.

به همین منظور سعی داریم در این مقاله به این موضوع بپردازیم که مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد و در این خصوص راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار دهیم. در این راستا، می توانید با خانم دکتر جمشیدی در ارتباط باشید. خانم دکتر جمشیدی، معتبرترین متخصص در این زمینه به شمار می آیند.

پیشنهاد می کنیم از پست بسته بودن یکی از سوراخ های بینی بعد از عمل دیدن کنید.

عمل بینی Rhinoplasty

عمل بینی Rhinoplasty
عمل بینی Rhinoplasty

پیش از توضیح در این مورد که مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، لازم است در خصوص جراحی زیبایی بینی توضیحاتی را بیان کنیم.

همان طور که همه شما می دانید، فرم ظاهری بینی نه تنها سبب افزایش حس اعتماد به نفس در اشخاص می شود، بلکه در زیبایی چهره نیز اثر زیادی دارد.

از مهمترین تغییرات جراحی رینوپلاستی می توان به بیشتر و یا محدود کردن عرض بینی، وضعیت و تغییر اندازه پره های بینی، برآمدگی و یا تورفتگی پل بینی اشاره کرد.

در واقع نژاد و یا قومیت اشخاص، اساسی ترین موضوع در خصوص فرم ظاهری بینی است که اثر بسیاری نیز در ظاهر دارد.
ممکن است در بعضی موارد، رینوپلاستی به منظور کوچک کردن سوراخ ها و یا ایجاد تغییرات لازم در ناحیه نوک بینی توسط جراحان پلاستیک انجام شود.

به این ترتیب بزرگ بودن و همچنین نامتقارن بودن پره های بینی با انجام این متد جراحی زیبایی کاملاً رفع خواهد شد. کجی موجود در تیغه میانی از جمله اختلالات رایج در ناحیه بینی است که طبیعتاً تنفس را برای شخص سخت تر خواهد کرد.

توصیه می شود این گروه از افراد پیش از جراحی در رابطه با این که مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، با خانم دکتر جمشیدی، مشاوره های لازم را انجام دهند.

رفع انحراف تیغه فوق توسط جراحان متخصص و مجرب زیبایی می تواند تا حد قابل توجهی مشکلات تنفسی شخص را رفع کند. وراثت، تصادف و یا برخی اختلالات خاص ممکن است صدمات جدی را به بینی بعضی اشخاص وارد کند که در چنین شرایطی، انجام جراحی زیبایی بینی در رفع اختلالات فوق بسیار موثر است.

رابطه مشکلات ظاهری بینی با اختلالات تنفسی

رابطه مشکلات ظاهری بینی با اختلالات تنفسی
رابطه مشکلات ظاهری بینی با اختلالات تنفسی

طبق بررسی های انجام شده، تقریباً صد در صد اشخاصی که دارای بینی کج هستند، با اختلالات تنفسی همراه می باشند و این موضوع سبب تردید آنها نسبت به این پرسش که مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، شده است که در این راستا، مشاوره های لازم پیش از جراحی می تواند به آنها کمک شایانی کند.

به طور کلی این انحرافات و یا به عبارتی زشتی بینی در بخش درونی، سبب کجی تیغه بینی بسیار شده است که معمولاً مشکلات تنفسی را در پی دارد.

جراحان پلاستیک مجرب مانند دکتر جمشیدی، بر اساس تجارب و سوابق شغلی به دست آمده بر این باورند که افرادی که بر اثر ضربه و یا شکستگی بینی با کجی و بدشکلی فرم ظاهری بینی مواجه شده اند، اغلب با اختلالات تنفسی بسیار شدیدی مواجه خواهند شد.

تورفتگی موجود در بخش میانی بینی سبب گردیده تا افرادی که با این مشکل همراه هستند، با کشیدن سوراخ های بینی به سمت گوش، تنفس بهتری را از راه بینی داشته باشند.

در مجموع کلیه موارد نامبرده یعنی اختلالات تنفسی و همچنین اشکالات زیبایی، با انجام جراحی زیبایی بینی به طور کامل رفع می شود.

افراد واجد شرایط جراحی زیبایی بینی

افراد واجد شرایط جراحی زیبایی بینی
افراد واجد شرایط جراحی زیبایی بینی

به منظور این که از جراحی رینوپلاستی به نتایج ایده آل و قابل قبولی دست یابید، داشتن بعضی از مشخصه ها الزامی است. در وهله نخست، شخص می بایست از لحاظ روانی و جسمی در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد.

شخص نبایستی به اختلالاتی گرفتار باشد که سبب طولانی تر شدن فرایند بهبودی در فرد شود. به منظور اطمینان بیشتر و اطلاع از این روند که مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، انجام برخی از آزمایشات طبق تجویز جراح معالج ضروری است.

با هدف بهره مندی از بهترین نتایج از انجام جراحی زیبایی بینی و آگاهی نسبت به مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، بهتر است شخص در رابطه با داروهای مصرفی، میزان دوز آنها و حتی سوابق پزشکی، اطلاعات لازم را در اختیار جراح معالج قرار دهد.

به این علت که در برخی موارد، میان جراحی زیبایی فوق و معالجه بعضی از مشکلات، تداخل ایجاد می شود. لذا، معالجه قطعی این اختلالات پیش از عمل رینوپلاستی امری ضروری است.

نداشتن وسواس فکری

نداشتن وسواس فکری، مهمترین مشخصه دیگری است که درخواست کننده این عمل زیبایی بایستی از آن برخوردار باشد. دقت داشته باشید اختلالات ساختاری anatomical علت اصلی انجام جراحی زیبایی بینی است.

در کل شخص بایستی از تغییرات ظاهری و در عین حال نتایج رینوپلاستی انتظارات واقع بینانه داشته باشد.

البته ناگفته نماند بیشتر متخصصین، تاکید بسیاری به سن شخص درخواست کننده دارند؛ به طوری که اشخاص رده سنی کمتر از 18 سال، به علت تمام نشدن فرآیند رشد، برای انجام این تکنیک درمانی، کاندیدای مناسبی نخواهند بود.

در ادامه لازم است متذکر شویم با این که جراحی فوق از جمله عمل های زیبایی است که جراح متخصص اجازه بهره مندی از این تکنیک زیبایی را به تمامی درخواست کنندگان می دهد،

اما در این بین مبتلایان به مشکلات قلبی و عروقی، دیابتی ها، مبتلایان به آنمی شدید، مصرف کنندگان مشروبات الکلی و یا افراد سیگاری و همچنین مشکلات تنفسی، کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل زیبایی نیستند.

مشکلات تنفسی پس از جراحی زیبایی بینی

مشکلات تنفسی پس از جراحی زیبایی بینی
مشکلات تنفسی پس از جراحی زیبایی بینی

مورد مهم دیگری که پیش از توضیح در مورد مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد می بایست در این بخش به آن بپردازیم، به برخی از مشکلات تنفسی اختصاص دارد که ممکن است فرد بعد از رینوپلاستی با آن مواجه شود.

درصد بسیاری از زیباجویانی که با هدف انجام Rhinoplasty به جراحان متخصص در این حوزه مراجعه می کنند، پیش از انجام جراحی در جلسات مشاوره، نسبت به برخی از مشکلات تنفسی و مراقبت های لازم شناخت کافی پیدا می کنند که در ادامه، به مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد:

گرفتگی بینی:

پس از جراحی، تورم در ناحیه بینی امری کاملاً طبیعی است که معمولاً ورم های فوق در بخش داخلی بینی و بخش بیرونی آنها مشاهده می شود.

ورم هایی که در قسمت درونی بینی ایجاد می شود، تنفس عادی در فضای طبیعی را کم و مسدود می کند و در نتیجه این امر، سبب گرفتگی بینی در فرد بعد از رینوپلاستی خواهد شد.

افرادی که به موضوع مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد اهمیت می دهند، بهتر است متخصصین حاذق و زبده در جراحی پلاستیک همچون دکتر جمشیدی را برای انجام این عمل زیبایی انتخاب کنند تا حداقل پس از گذشت سی روز، وضعیت آنها تا حد قابل توجهی بهبود یابد.

تنگی نفس:

اغلب اشخاصی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند، به شکل موقتی با مشکل تنگی نفس روبرو خواهند شد. معمولا مشکل تنفس پس از عمل، بین 4 تا 5 ماه طول می کشد.

در بیشتر موارد، لخته های خون حاصل از انجام جراحی، التهابات مخاط بینی، ورم بافت های درونی بینی و یا حتی جراحی غیر حرفه ای، علت اصلی تنگی نفس در فرد پس از رینوپلاستی است.

معمولاً به غیر از مورد آخر، کلیه موارد نامبرده موقتی بوده و شخص بعد از گذشت 4 تا 5 ماه، بهبودی کامل خود را به دست می آورد.

سوت کشیدن بینی:

از دیگر مشکلات تنفسی پس از رینوپلاستی که فرد در زمان دم و بازدم با آن مواجه می شود، سوت کشیدن بینی است. شاید عارضه فوق نسبت به مورد قبلی برای شخص وحشتناک باشد.

علل متعددی سبب بروز این مشکل در فرد می شود که کوچک شدن بیش از اندازه پره های بینی، مهمترین آنها است. در واقع این امر مسیر تنفسی را تنگ تر می کند و جریان هوا از یک محدوده باریک تر، سبب شنیدن صدای سوت از بینی می شود.

البته ناگفته نماند که موارد دیگری همچون التهابات سینوسی و یا ریه، آلرژی و یا حساسیت و همچنین پولیپ بینی، از دیگر مواردی است که منجر به سوت کشیدن بینی در فرد می شود و در مبحث مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، بسیار حائز اهمیت است.

با توجه به موارد نامبرده، سرکار خانم دکتر جمشیدی به تمامی زیباجویانی که مایلند تحت این جراحی زیبایی قرار بگیرند، متذکر می شوند که بین 4 تا پنج ماه پس از جراحی، اغلب مشکلات تنفسی در فرد ادامه دارد که این امر کاملاً طبیعی است.

مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد؟

مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد؟
مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد؟

در رابطه با این سوال، باید گفت که با توجه به شدت و نوع جراحی رینوپلاستی، شاید این اختلالات، مدت زمان زیادی استمرار یابد.

اما به طور کلی باید بیان نمود که در صورت نداشتن مشکل در اسکلت بینی، مواردی نظیر آبریزش، گرفتگی و یا سوت کشیدن بینی و یا تنفس ناخوشایند، بین 4 الی 5 ماه و به تدریج با رعایت تمامی دستورالعمل های پزشکی از بین می رود.

هر چند در صورتی که طی پروسه جراحی، صدمه جدی به ساختار بینی مانند سوراخ شدن تیغه بینی، حذف غضروف بینی، انحراف پل بینی و غیره وارد شود، شخص به طور همیشگی با پیامدهای نهایی همراه خواهد شد که می تواند بسیار عذاب آور باشد.

بنابراین چنانچه نسبت به پیامدهای جانبی و یا موضوع مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد نگران و مضطرب هستید، توصیه می شود برای انتخاب کارآمدترین و مجرب ترین جراحان پلاستیک، زمان بسیاری را اختصاص دهید و در این امر بسیار مهم، هرگز ریسک نکنید.

بهتر است پزشکی را برگزینید که در گام نخست، به تنفس بهتر و در واقع سلامتی شما اهمیت بیشتری دهد و در انتها رینوپلاستی را برای زیبایی در فرم ظاهری صورت انجام دهد. به همین منظور؛ ما به شما خانم دکتر جمشیدی، برترین جراح و متخصص زیبایی بینی را معرفی می کنیم.

تنفس از راه بینی پس از جراحی زیبایی بینی

تنفس از راه بینی پس از جراحی زیبایی بینی
تنفس از راه بینی پس از جراحی زیبایی بینی

تنفس پس از رینوپلاستی برای اشخاصی که به دنبال جراحی بینی هستند، بزرگترین چالش محسوب می شود. در اصل مهمترین موضوع در این متد جراحی، نفس کشیدن راحت شخص از راه بینی بعد از اتمام عمل بینی است که در چنین شرایطی، بایستی به طور منظم دم و بازدم را انجام دهد.

هر چند بین چهار تا پنج ماه بعد از عمل، مشکل تنفسی ادامه دارد؛ اما در برخی موارد، جراح متخصص به منظور ایجاد بینی فانتزی و نمای باریک تر، مجرای تنفسی را از حد طبیعی باریک تر می کند.

بعد از گذشت هفت روز از عمل زیبایی، تنفس از راه بینی برای شخص راحت تر می شود

به طور کلی بعد از گذشت هفت روز از عمل زیبایی، تنفس از راه بینی برای شخص راحت تر می شود.لذا، اشخاص پس از این بازه زمانی، بایستی از طریق بینی به آسانی نفس بکشند و مهم است که برای این امر، کلیه دستورالعمل های پزشکی بعد از عمل زیبایی را به طور دقیق انجام دهند.

خانم دکتر جمشیدی به تمامی زیباجویانی که تحت این متد زیبایی قرار می گیرند، متذکر می شوند که نفس کشیدن از راه دهان پس از رینوپلاستی حداقل به مدت یک هفته امری الزامی است.

به این ترتیب در پاسخ به پرسش مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، باید گفت که روند بهبودی بعد از گذشت 4 الی 5 ماه به شکل طبیعی خود می رسد.

زیباجویان عزیز به این نکته دقت داشته باشید که بایستی در این بازه زمانی، عطسه نکنید و از همه مهمتر، از راه بینی نفس نکشید.

دلیل تمامی احتیاط کاری های ذکر شده، پیشگیری از خونریزی بینی، مواظبت از بخیه ها و همچنین ناخوشایند شدن نتیجه کلی جراحی رینوپلاستی است.

علت بروز مشکلات تنفسی پس از رینوپلاستی

علت بروز مشکلات تنفسی پس از رینوپلاستی
علت بروز مشکلات تنفسی پس از رینوپلاستی

در این بخش از مقاله مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، بهتر است به علل اصلی در بروز مشکلات تنفسی بپردازیم؛ زیرا با این که شخص به جراحی فوق نیاز مبرم دارد، اما این مسئله مانع از انجام آن می شود.

اغلب مشکل تنفسی بعد از عمل بینی به علت ترشحات قسمت داخلی مجرای بینی و ایجاد لخته های خون در فرد رخ می دهد که این امر سبب بسته شدن مسیر تنفسی می شود. استفاده از اسپری و یا سرم های شست و شو طبق تجویز جراح معالج می تواند به روند بهبودی شخص بعد از جراحی کمک بسیار کند.

ورم موجود در این ناحیه، عامل دیگر در مشکلات تنفسی پس از عمل زیبایی است که با تقلیل ورم ها، اختلالات تنفسی تا حد قابل توجهی بهبود می یابد. معمولاً شصت روز زمان نیاز است تا شخص به روال معمول خود بازگردد.

شیوه عملکرد جراح متخصص، عامل مهم دیگری است که در بروز اختلالات تنفسی موثر است. در برخی موارد طبق تشخیص جراح متخصص، نیاز است تا تیغه میانی بینی به طور کامل صاف و تراشیده شود.

بدون شک این امر سبب انسداد مجرای تنفسی و در نتیجه مشکلات تنفسی در فرد می شود که به طور معمول 4 الی 5 ماه به تدریج پیامدهای فوق بهبود می یابد.

معمولاً اختلالات تنفسی، بیشتر در اشخاصی که علاقه مند به جراحی بینی عروسکی هستند، بیشتر مشاهده می شود

معمولاً اختلالات تنفسی، بیشتر در اشخاصی که علاقه مند به جراحی بینی عروسکی هستند، بیشتر مشاهده می شود. به این علت که مدل فوق سبب تنگ تر شدن مجرای تنفسی در فرد خواهد شد.

حساسیت به مواد بیهوشی، ایجاد زخم و یا چسبندگی بافت های موجود در بخش درونی بینی در اثر جراحی و غیره، از رایج ترین دلایل اختلالات تنفسی به شمار می آیند.

ü    ممکن است ایجاد شکاف های نزدیک و بسیار، باعث بروز مشکلات تنفسی و یا حتی گرفتگی پس از عمل زیبایی بینی شود. چنانچه در حین جراحی، شکاف ها در فاصله کمتر زده شود، احتمال این که در زمان ترمیم، جراحت ها کیپ شوند، بسیار است.

شناخت بیشتر نسبت به عوامل نامبرده و رعایت نکات پزشکی پیش و پس از جراحی می تواند درصد قابل توجهی از معضل مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد را کاهش داده و از بروز مشکلات این چنینی پیشگیری کند.

معالجه اختلالات تنفسی پس از رینوپلاستی

در راستای این که مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، موارد متعددی برای رفع دریچه بینی با هدف معالجه تنگی نفس پس از رینوپلاستی وجود دارد.

اما اساسی ترین اصل در اصلاح مشکلات فوق، تشخیص دقیق و صحیح جراح متخصص است که در زیر، به بررسی مناسب ترین شیوه های درمانی خواهیم پرداخت که عبارتند از:

معالجه چسبندگی بینی:

چنانچه چسبندگی مهمترین علت مشکل تنفس پس از رینوپلاستی در فرد باشد، به طور معمول به کارگیری از گراف، بهترین روش معالجه است که در صورت بروز چسبندگی در بخش داخلی دریچه، بهتر است پیوند غضروف توسط جراح انجام شود.

معالجه اندازه دیواره های جانبی و دریچه بینی:

Spreader grafts قطعات غضروفی است که سبب باز شدن تنگ ترین بخش دریچه بینی و عبور هوای بیشتر می شود. البته گزینه های متعدد دیگری برای دیوارهای جانبی وجود دارد.

جراح در مطب برای معالجه صدمات ناچیز، از فرکانس های رادیویی و یا سیستم های قابل کاشت در بخش دیواره های جانبی استفاده می کند که در واقع این امر، از یک متد جراحی گسترده امتناع می کند.

علاوه بر این، تعداد بسیاری از روش های جراحی نظیر پیوند غضروف با هدف حفظ دیواره های جانبی توسط جراح روی شخص انجام می شود که برای برطرف کردن مشکلات تنفسی پس از جراحی، گزینه مناسبی محسوب می شود.

معالجه حساسیت و آلرژی:

اگر علت تنگی نفس در شخص ابتلا به آلرژی باشد، مصرف داروهای تجویزی ضد حساسیت می تواند در معالجه تنگی نفس موثر باشد.

معالجه لخته های خونی:

چنانچه پس از جراحی، علت اصلی مشکلات تنفسی ایجاد لخته های خونی در فرد باشد، مصرف سرم های شست و شوی تجویزی توسط جراح متخصص، در رفع مشکل فوق مفید است.

معالجه کوچک بودن سوراخ های بینی:

در صورتی که پزشک معالج در زمان جراحی دقت بسیار به اندازه سوراخ های بینی نداشته باشد، شاید شخص بیمار به علت مشکلات تنفسی که معمولاً پس از رینوپلاستی با آن مواجه می شود، برای بزرگ کردن و یا به عبارتی ترمیم، به جراحی دیگر نیاز مبرم داشته باشد.

معالجه گرفتگی بینی:

شاید در بعضی موارد نیاز باشد تا جراح برای اصلاح کل بخش تحتانی بینی، از پیوند غضروف در جراحی ترمیمی بینی استفاده کند که بهتر است در خصوص مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، با خانم دکتر جمشیدی مشاوره های لازم را انجام دهید.

جراحی فوق بیشتر برای معالجه مشکلات تنفسی پس از رینوپلاستی در زمان گرفتگی شدید بینی توصیه می شود. بیشتر پیوند فوق، از طریق غضروف دنده انجام می شود.

لازم به ذکر است با توجه به این که معمولاً 4 تا 5 ماه بعد از عمل مشکل تنفسی ادامه دارد، اما بعضی از روش های نامبرده کاملاً پیشرفته هستند؛ لذا جراح، مناسب ترین شیوه درمانی را با تشخیص صحیح خود برای رفع مشکلات تنفسی انتخاب می کند.

رفع انسداد بینی با اسپری پس از جراحی

رفع انسداد بینی با اسپری پس از جراحی
رفع انسداد بینی با اسپری پس از جراحی

در پاسخ به این که مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، می توان گفت که مصرف منظم بهترین اسپری می تواند در رفع مشکلات فوق بسیار موثر باشد.

معمولاً اسپری decongestant تنها بین سه الی پنج روز توصیه می شود که بعد از این مدت، شخص مجاز به مصرف آن نیست.

خانم دکتر جمشیدی به تمامی زیباجویانی که تحت این عمل زیبایی قرار می گیرند، مصرف اسپری سالین بینی را هر دو تا سه ساعت برای راحت تر شدن تنفس پس از جراحی، امری الزامی توصیه می کنند.

رعایت این امر می تواند تا حد قابل توجهی در پیشگیری از مشکلات تنفسی پس از عمل زیبایی بینی موثر باشد و شخص در کمترین زمان ممکن، دوران نقاهت را پشت سر گذارد.

البته ناگفته نماند که تقریباً 1 سال زمان نیاز است تا شخص بهبودی کامل خود از جراحی بینی را با رعایت تمامی دستورالعمل های پزشکی به دست آورد.

در حقیقت حس گرفتگی بینی اغلب به علت ورم های موجود در بخش درونی بینی پس از عمل است و می توان گفت که این خفگی، واقعی نیست.

به طور کلی رینوپلاستی جراحی traumatic است که بیشتر بافت های بینی شخص در طی پروسه جراحی تحت تاثیر قرار می گیرد.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

در این نوشتار، سعی کردیم در خصوص مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد، توضیحات لازم را در خصوص بهترین شیوه های معالجه و همچنین اقدامات لازم در رفع گرفتگی های پس از جراحی در اختیار شما قرار دهیم.

همان طور که گفتیم، معمولاً بین 4 تا 5 ماه بعد از عمل، مشکل تنفسی ادامه دارد که این امر در تمامی زیباجویانی که تحت این عمل زیبایی قرار می گیرند، امری طبیعی است. برای کسب اطلاعات تکمیلی، با سرکار خانم دکتر جمشیدی، در ارتباط باشید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.