برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است

برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است

در این مقاله، می خواهیم به این موضوع بپردازیم که برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است. پس تا پایان مقاله در کنار ما باشید.

عمل بینی، این روزها سر و صدای زیادی در میان عمل های زیبایی به پا کرده است و معمولا جزو اولین تغییراتی است که اکثر افراد، علاقه مند به انجام آن در صورت خود می شوند. همچنین نوع بینی شما در نتیجه عمل تاثیر زیادی می گذارد.

مثلا اگر بینی استخوانی داشته باشید، تقریبا می توانید تغییرات دلخواه خود را روی آن پیاده کنید، اما در بینی های گوشتی، محدودیت بیشتری وجود دارد و پزشکان نمی توانند اصلاح زیادی روی آن انجام بدهند.

به همین دلیل، کسانی که بینی گوشتی دارند، باید توقع خود را پایین بیاورند. در ضمن برای این که بدانید برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است، می توانید به خانم دکتر جمشیدی مراجعه کنید. خانم دکتر جمشیدی، معتبرترین متخصص در این زمینه به شمار می آیند.

پیشنهاد می کنیم از پست غضروف نوک بینی بعد از عمل دیدن کنید.

برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است؟

برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است؟
برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است؟

همان طور که می دانید، بینی های گوشتی برخلاف ظاهرشان، از ساختار غضروفی ضعیفی برخوردار هستند. یعنی در بخش های نوک بینی، کیفیت غضروف بسیار پایین می باشد و در مقابل، پوست آن نواحی ضخامت بالایی دارد.

به همین علت، کسانی که با وجود بینی گوشتی قصد انجام جراحی بینی را دارند، باید به ظرافت این بخش از بینی خود توجه کنند؛ زیرا جراح برای استحکام این نقاط، باید تکنیک های ویژه ای را استفاده کند و به تقویت غضروف بینی بپردازد.

چرا که با ارتقای غضروف ها، شکل ظاهری بینی نیز فرم زیباتری به خود می گیرد و موجبات رضایت بیماران را از نتیجه عمل فراهم می آورد. بنابراین یکی از مهم ترین آثاری که این شیوه جراحی بر جای می گذارد، پشتیبانی از تغییراتی می باشد که پزشکان جراح در بینی افراد ایجاد نموده اند.

در ضمن در ادامه مقاله، به چند نمونه از تکنیک های جراحی در بینی های گوشتی اشاره می کنیم که عبارتند از:

تکنیک های عمل بینی با نام جراحی استراکچرال با کاشت غضروف که در آن از بخیه ها و گرافت های غضروفی بهره گرفته می شود تا پزشکان بتوانند نوک بینی و پل آن را باریک تر از قبل نمایند و روی آن کانتور ایجاد کنند.

عدم برداشتن غضروف؛ این تکنیک به این خاطر استفاده می شود تا بافت های اسکار در فضاهای گوناگون درون بینی به وجود نیایند.

همچنین تکنیک دیگر برای عمل بینی های گوشتی این است که جراحان بخیه های بیشتری را به کار می گیرند تا انحناهای فراوان تری را خلق کنند و فرم های دلخواه خود را روی غضروف این مدل از بینی ها پیاده نمایند.

چگونگی عمل بینی های گوشتی

چگونگی عمل بینی های گوشتی
چگونگی عمل بینی های گوشتی

همان گونه که متوجه شدید، بینی های گوشتی در قیاس با انواع استخوانی، دارای پیچیدگی های بیشتری هستند و هر پزشکی نمی تواند چنین جراحی هایی را بر عهده بگیرد.

به همین سبب، باید اطلاعات کافی در رابطه با نکات زیر داشته باشید تا بتوانید بهترین جراح بینی مانند دکتر جمشیدی را انتخاب کنید و جواب این سوال که برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است را به راحتی پیدا نمایید. این نکات مهم عبارتند از:

  • دستیابی به بهترین نتیجه

در بینی های گوشتی، پس از جراحی بینی تغییر چندانی مشاهده نمی شود. از همین رو، پزشکان باید در حین عمل، ظرافت و حساسیت بیشتری به خرج بدهند و تا جای ممکن بتوانند بینی افراد را کوچک تر نمایند و آن را اصلاح کنند تا بهترین نتیجه ممکن برای بیمار به وجود بیاید.

بنابراین پس از فهمیدن نوع بینی، باید در انتخاب جراح وسواس زیادی از خود نشان بدهید، چون برخی پزشکان فقط در جراحی بینی های استخوانی تبحر بالایی دارند

و هر زمان که صحبت از بینی های گوشتی می شود، آن ها حرفی برای گفتن ندارند و معمولا با جملاتی مثل بینی گوشتی برای جراحی مناسب نیست و … سعی می کنند کم کاری های خود را به نوع بینی بیمار ربط بدهند.

در حالی که اگر پزشک مناسبی همچون خانم دکتر جمشیدی را انتخاب کنید، از همان قبل از عمل به خوبی تغییرات لازم را برای شما شرح خواهد داد و لازم نیست که نگران تغییر یا عدم تغییر این عضو مهم خود باشید.

بنابراین توجه داشته باشید که یکی از مهم ترین کارهای قبل از جراحی بینی، انتخاب جراح حاذق و کار بلد می باشد.

  • روش انجام جراحی در بینی های گوشتی

از نکات مهم دیگری که برای جراحی این مدل از بینی ها باید به آن توجه شود، روش جراحی است. ضخامت پوست در نواحی گوناگون بینی گوشتی متفاوت و زیاد است، به همین خاطر کم نمودن گوشت آن از اهداف اصلی در جراحی خواهد بود. البته در بافت های نوک بینی و بخش های دیگر آن، غضروف هایی موجود هستند که توسط جراح از محل قرارگیری خود خارج می شوند؛

زیرا از این همین ذرات غضروفی، در قسمت های دیگر بینی استفاده می شود و به اصطلاح پیوند غضروف اتفاق می افتد. انجام این کار نیز در بیشتر اوقات روی نوک بینی مشاهده می شود. معمولا غضروف نوک بینی گوشتی را به قسمت های دیگر آن، در صورت نیاز پیوند می زنند.

اما در این میان، کسانی هستند که در این نواحی به میزان کافی غضروف ندارند و به هر دلیلی نمی توان از غضروف آن ها استفاده کرد. به همین سبب، جراحان از غضروف اوریکل یا غضروف مهره ها استفاده خواهد کرد.

به طور کلی برخی از افراد به خاطر کمبود غضروف نوک بینی یا آسیب دیدگی آن، بهتر است از مواردی که در بالا بیان کردیم استفاده کنند تا نتیجه ایده آل خود را پس از عمل بینی به دست بیاورند.

یکی دیگر از اهدافی که در بینی های گوشتی به آن توجه می شود

یکی دیگر از اهدافی که در بینی های گوشتی به آن توجه می شود، این می باشد که بخش تحتانی بینی را تا جای ممکن باریک و نازک تر کنند تا ظریف تر به نظر برسد، یا نوک بینی و پره های آن را به زیباترین شکل ممکن فرم بدهند تا بینی از حالت گوشتی و نافرم بودن خود خارج شود.

در بینی هایی که نوع گوشتی دارند، اغلب جراحان به غضروف ها و استخوان بینی زیاد دست نمی زنند، مگر این که قوز روی آن وجود داشته باشد که در حین جراحی، با دقت آن را برطرف می کنند. در ضمن نازک کردن پوست نیز در این افراد چندان رایج نیست.

چرا که عوارض بی شماری را برای آن ها در پی خواهد داشت. به همین دلیل، در موارد خاص از این تکنیک جراحی بهره گرفته می شود. اگر شما نیز می خواهید پاسخ سوال برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است را پیدا کنید، می توانید از دکتر جمشیدی در این رابطه کمک بگیرید.

نواحی متداول برای گرفتن غضروف در عمل جراحی استراکچرال با کاشت غضروف کدامند؟

نواحی متداول برای گرفتن غضروف در عمل جراحی استراکچرال با کاشت غضروف کدامند؟
نواحی متداول برای گرفتن غضروف در عمل جراحی استراکچرال با کاشت غضروف کدامند؟

به طور کلی سه قسمت اساسی در بدن موجود می باشد که می توان از غضروف آن ها برای جراحی استراکچرال بهره گرفت که به ترتیب عبارتند از:

  • غضروف تیغه بینی

غضروف تیغه بینی
غضروف تیغه بینی

به دلیل آن که در حین عمل، بینی فرد را به طور کامل باز می کنند، بنابراین برداشت غضروف از خود بینی راحت تر از سایر قسمت ها است و لازم نیست تا بخش های دیگر بدن را نیز مورد جراحی قرار بدهند.

به همین دلیل، اولین بخشی که پزشکان ترجیح می دهند تا غضروف مورد نیاز خود را تامین کنند، تیغه بینی خواهد بود. اگر نمی دانید که تیغه بینی دقیقا کجا است، باید بگوییم همان بخشی می باشد که مانند یک دیوار از جنس غضروف، شکاف یا مجرای بینی را به دو قسمت راست و چپ تقسیم می نماید.

به همین منظور اگر در همین قسمت غضروف اضافی مشاهده شود، جراحان می توانند مقداری از آن را بتراشند، در حالی که هیچ گونه صدمه ای به ساختار کلی بینی وارد نخواهد شد.

همچنین غضروف تراشیده شده را می توان در نوک بینی یا روی پل بینی جای گذاری کرده و به خوبی مورد استفاده قرار داد. همچنین گفتن این نکته الزامی است که بهترین غضروف موجود روی بینی، بهترین نوع غضروف برای استفاده در جراحی بینی های گوشتی است؛

زیرا از ابتدا نیز در همان مکان بوده است، پس برای فرم دهی بینی بیماران می تواند به بهترین نحو ممکن مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین امکان جذب آن توسط بدن افراد نیز پایین است.

در ضمن انواع غضروف های دیگر خاصیت خم شدگی و پیچ و تاب خوردگی دارند، در حالی که این نوع غضروف کاملا ثابت و مناسب استفاده می باشد. همچنین برای این که بدانید برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است، می توانید با خانم دکتر جمشیدی مشورت کنید.

  • غضروف گوش در جراحی بینی

یکی دیگر از بخش های رایج برای گرفتن، غضروف گوش می باشد که سرتاسر آن پوشیده از این ماده کاربردی است.

معمولا اگر در ناحیه تیغه بینی، غضروف مورد نیاز جراحان به خوبی مشاهده نشود، آنها در مرحله ی دوم ،به سراغ غضروف گوش می روند و می توانند همزمان از یک یا هر دوی این عضو حساس به میزان کافی غضروف تهیه کنند.

پزشکانی که توانایی و مهارت بالایی دارند، طبق تجربیات خود به گونه ای از گوش، غضروف مورد احتیاج خود را خارج می کنند تا هیچ تغییر شکلی در این ناحیه ایجاد نشود و هیچ اسکار قابل مشاهده ای نیز روی گوش صورت نگیرد. همان طور که از شکل گوش مشخص است، غضروف موجود در آن دارای انعطاف فراوانی می باشد و بسیار نرم است، به همین خاطر در بخش های گوناگون بینی می توان از آن بهره گرفت.

در ضمن احتمال دارد که تمایل غضروف این ناحیه به پیج و تاب خوردن و خم شدگی در آینده افزایش پیدا کند، اما در حد احتمال می باشد؛ زیرا میزان نرمی این ماده بالا است و به عنوان پشتیبان مناسب برای ساختار و روی پل بینی، کاربرد مطلوبی نخواهد داشت.

پس برای استفاده روی نوک بینی، عوض کردن فرم آن و اصلاح سایز بینی می تواند گزینه مناسبی به نظر بیاید.

در حالی که از این غضروف در نواحی تیغه بینی بسیار کم بهره گرفته می شود. همچنین به کمک خانم دکتر جمشیدی می توانید جواب سوال برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است یا سوالات دیگر خود را به سادگی پیدا کنید.

  • غضروف دنده در جراحی بینی

شکافتن قفسه سینه و برداشتن غضروف از این ناحیه، به مراتب سخت تر از بخش های دیگری است که در بالا عنوان کردیم. به همین خاطر در صورت عدم وجود غضروف کافی در نواحی گفته شده یا هر دلیل دیگری، پزشکان از غضروف این ناحیه استفاده می کنند تا فرم بینی های گوشتی و … را در افراد به خوبی شکل بدهند.

در این قسمت از بدن افراد، میزان زیادی غضروف موجود است و ریسک چندانی برای بیماران ندارد. همچنین احتمال عوض شدن شکل قفسه سینه یا بروز اختلال در کارکرد این ناحیه نیز به کمک پزشکان با تجربه بسیار کاهش پیدا می کند.

در ضمن غضروف هایی که برای بینی از این ناحیه خارج می شوند، از سایر بخش های گفته شده سفت تر و صاف تر هستند، به همین خاطر برای پیوند زدن به تیغه بینی یا پل بینی، کارکرد مطلوب تری خواهند داشت.

در ضمن با به کارگیری این غضروف، در آینده خطر خم شدگی و از بین رفتن ساختار بینی نیز وجود نخواهد داشت.

همچنین به کمک دکتر جمشیدی می توانید در رابطه با سوال برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  • غضروف مصنوعی

این نوع غضروف در بدن بیماران وجود ندارد، اما احتمال دارد به هر دلیلی به کارگیری آن را در بینی افراد پیشنهاد بدهند و غضروف سایر نقاط بدن را دستکاری نکنند.

برای مثال شاید شرایط بیماران برای گرفتن غضروف از اندام های بدن مساعد نباشد و یا کسی اجازه ندهد که به بخش های دیگر بدن، کوچک ترین صدمه ای وارد شود.

به هر حال یکی از شیوه های متداول دیگر برای تهیه غضروف، همین مورد می باشد که از آن برای شکل دادن به نوک بینی یا پل بینی استفاده می نمایند.

عوارض و مزیت های این شیوه نیز بسیار گوناگون است و وظیفه پزشک است که قبل از به کارگیری آن، تمامی جوانب کار را به خوبی بسنجد و اقدام به استفاده از آن نماید.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

در این مقاله، در مورد سوال برای بینی های گوشتی چه عملی مناسب است، با شما صحبت کردیم و گفتیم که بهترین نوع عمل برای این دست از بینی ها، جراحی استراکچرال با کاشت غضروف می باشد، سپس نحوه تهیه غضروف مورد نیاز برای این جراحی را نیز برایتان توضیح دادیم تا با آن ها بیشتر آشنا شوید.

اما جدای از این صحبت ها، یکی از اساسی ترین اقدامات قبل از جراحی به ویژه عمل استراکچرال، انتخاب پزشک می باشد که سرنوشت نهایی بینی شما را بعد از عمل تعیین می کند.

در همین زمینه، ما در این مقاله، خانم دکتر جمشیدی را برای انجام جراحی بینی گوشتی و … به شما پیشنهاد می دهیم تا از نتیجه عمل خود، رضایت کافی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مطب

۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.