چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد

چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد

در این مقاله، قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم که چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد. پس تا پایان مطلب همراه ما بمانید.

یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در جهان، جراحی بینی می باشد و روز به روز محبوبیت این جراحی در میان مردم جهان بیشتر می شود؛

چون که بخش زیادی از جذابیت چهره هر فردی را بینی تشکیل می دهد که در جهان امروزی، بینی کوچک و خوش فرم با سوراخ های ریز و قرینه، بیشتر از انواع دیگر مورد پسند است که نوک آن نیز مقداری به سمت بالا تمایل دارد و یکی از استانداردهای زیبایی در چهره به شمار می آید.

اما جراحی و مراقبت های پس از آن نیز بسیار حائز اهمیت است و باعث می شود تا نتیجه مطلوبی از جراحی خود به دست بیاورید.

بنابراین اگر می خواهید جواب سوال چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد را پیدا کنید، می توانید از دکتر جمشیدی کمک بگیرید. چون خانم دکتر جمشیدی، در زمینه عمل جراحی بینی و مراقبت های آن مهارت بالایی دارند و از معتبرترین های این حوزه به شمار می آیند.

پیشنهاد می کنیم از پست آب کرفس برای کاهش ورم بینی دیدن کنید.

چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد؟

چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد؟
چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد؟

هنگامی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرید، تا حدود یک ماه بعد از عمل نمی توانید به بینی خود دست بزنید، چه برسد به این که بخواهید عینک نیز استفاده کنید، چون در این بازه زمانی، هنوز استخوان های این ناحیه نرم می باشد.

به همین دلیل، کوچک ترین فشارها روی نواحی جراحی شده می تواند نتیجه آن را خراب کند و شکل ظاهری بینی را دگرگون نماید.

به طور کلی تا یک ماه پس از عمل، استفاده از عینک قطعا ممنوع خواهد بود، بنابراین فکر نکنید که با باز کردن بخیه ها و گچ بینی می توانید به روال سابق خود باز گردید.

چون مراقبت های پس از جراحی حساسیت های زیادی می طلبد. در ضمن اگر پس از این یک ماه نیاز ضروری به عینک پیدا کردید، می توانید از این راه حل بهره ببرید؛

عینک را توسط چسب به پیشانی خود بچسبانید و در مدت زمان کوتاه آن را حتی از روی پیشانی نیز جدا کنید

به گونه ای که عینک را توسط چسب به پیشانی خود بچسبانید و در مدت زمان کوتاه آن را حتی از روی پیشانی نیز جدا کنید تا جلوی صدمات احتمالی را بگیرید، هر چند که تا چندین ماه بعد از عمل بینی تحت هیچ شرایطی نباید به چشم های خود عینک بزنید.

برخی از افراد ادعا می کنند که در هفته های اول جراحی که گچ روی بینی قرار داده می شود و یک قاب پلاستیکی روی آن می آید، می توان روی همان قاب عینک را قرار داد و مشکلی پیش نخواهد آمد.

اما گچ بینی فقط بخش استخوانی شما را پوشش می دهد و نوک بینی از آن بیرون می مانند، بنابراین احتمال وارد شدن آسیب به بینی همچنان بالا خواهد بود. پس شایسته است عینک زدن را به زمان های دیگری موکول کنید. توجه داشته باشید که افزون بر بخیه های بیرونی، در داخل بینی نیز بخیه های متعددی به کار گرفته شده است.

ممکن است بین یک الی دو هفته پس از عمل، بخیه های بیرونی بینی برداشته شوند

ممکن است بین یک الی دو هفته پس از عمل، بخیه های بیرونی بینی برداشته شوند، اما بخیه های درونی همواره باقی می مانند و به گفته اغلب پزشک ها، به صورت جذبی بین ۸ الی یک سال پس از جراحی از بین می روند.

پس یعنی درون بینی شما پر از زخم و شکستگی است و تغییرات فراوانی روی آن اعمال شده است. به همین خاطر بخیه های فراوانی در این نواحی به کار می رود.

در نتیجه حساسیت شما پس از عمل باید بسیار بالا باشد و هیچ گونه فشاری حتی از طریق حرف زدن به بینی خود وارد نکنید تا تمام نواحی به درستی و در محل درست خود بهبود پیدا کنند

و پس از دوران نقاهت، با یک بینی کج یا فرو رفته مواجه نشوید که در این صورت باید دوباره زیر تیغ جراحی بروید و برای بار دوم برای رفع نواقص ایجاد شده، بینی خود را عمل کنید که این موضوع خوشایند هیچ کس نخواهد بود.

پس اگر می خواهید بعد از باز کردن گچ و پایان دوران چسب زدن با شکل مطلوبی از بینی خود مواجه شوید، شایسته است تا ۴ ماه بعد از عمل بینی، به هیچ عنوان از عینک استفاده نکنید تا بینی شما به زیبایی هر چه تمام تر فرم بگیرد.

در ضمن در این بخش از مقاله به سوال چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد به خوبی پاسخ دادیم، پس بهتر است در رعایت این نکته کوتاهی نکنید.

جراحی چشم برای حذف عینک، قبل از عمل بینی بهتر است انجام بگیرد یا بعد از آن؟

جراحی چشم برای حذف عینک، قبل از عمل بینی بهتر است انجام بگیرد یا بعد از آن؟
جراحی چشم برای حذف عینک، قبل از عمل بینی بهتر است انجام بگیرد یا بعد از آن؟

یکی از جراحی های حذف عینک، لیزیک نام دارد که در جهان امروزی بسیار باب شده است و از آنجایی که عمل بینی نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است، این سوال برای اغلب افراد پیش می آید که اول عمل لیزیک را انجام بدهم یا عمل بینی؟

اما بهتر است بدانید که در هر دو صورت می توانید عمل لیزیک را به انجام برسانید، یعنی هم قبل از عمل و هم بعد از آن انجام چنین کاری امکانپذیر است. اما باید میان عمل بینی و لیزیک چشم ها فاصله ایجاد کنید.

اگر قصد انجام لیزیک چشم را دارید، بهتر است قبل از عمل بینی عینک را حذف کنید

به همین خاطر گفته می شود که اگر قصد انجام لیزیک چشم را دارید، بهتر است قبل از عمل بینی عینک را حذف کنید تا پس از عمل هیچ نیازی به آن نداشته باشید؛ زیرا همان طور که در پاراگراف های قبلی گفتیم، حداقل تا ۴ ماه بعد از عمل بینی نباید عینک بزنید.

با وجود چنین حساسیتی، عمل لیزیک شما بعد از جراحی بینی با تاخیر زیادی مواجه خواهد شد. نمی توان زمان دقیقی برای عمل چشم بعد از جراحی بینی تعیین کرد، چون همه چیز به نظر پزشک و نتیجه جراحی شما بستگی خواهد داشت و شرایط بیماران نیز در این رابطه بسیار حائز اهمیت است.

به همین منظور می توانید قبل از عمل بینی، چشم های خود را لیزیک کرده و عینک را حذف کنید، سپس با خاطری آسوده به سراغ جراحی بینی بروید و دغدغه زدن یا نزدن عینک را نداشته باشید. همچنین برای یافتن پاسخ سوال چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد، می توانید به دکتر جمشیدی مراجعه نمایید‌.

راه حل های پیشنهادی استفاده از عینک بعد از جراحی بینی کدامند؟

راه حل های پیشنهادی استفاده از عینک بعد از جراحی بینی کدامند؟
راه حل های پیشنهادی استفاده از عینک بعد از جراحی بینی کدامند؟

در این بخش از مقاله چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد، می خواهیم راه حل هایی را به شما ارائه کنیم تا به کمک آن ها بتوانید طبق صلاحدید پزشک، از برخی راه حل ها استفاده کنید که عبارتند از:

  • لنز

لنز
لنز

معمولا در چنین موقعیتی، قبل از هر چیز همه افراد به فکر استفاده از انواع لنزها می افتند.

اگر درجه ضعیفی چشم های شما بسیار بالا است و نمی توانید بدون عینک دید خوبی داشته باشید، پس پیشنهاد می دهیم از لنزهای تماسی استفاده کنید.

چون نمره چشم شما در سطح بالایی قرار دارد و ممکن است بعد از عمل قادر نباشید از عهده کارهای روزمره خود بر بیایید.

مثلا عده ای هستند که فعالیت های کامپیوتری انجام می دهند و مجبور هستند مدام از عینک استفاده کنند، یا برخی دیگر نیز ساعات مطالعه طولانی دارند و باید از عینک کمک بگیرند؛

گذاشتن لنز هیچ گونه آسیبی به بینی شما وارد نمی کند

بنابراین اگر شما نیز در دسته چنین افرادی قرار می گیرید، باید قبل از عمل بینی به فکر چنین مشکلی باشید، بهترین راهی که می توانید برای حذف عینک از آن استفاده کنید، گذاشتن لنز است، چون هیچ گونه آسیبی به بینی شما وارد نمی کند.

اما اگر چشم های حساسی دارید و یا به هر علت دیگری قادر نیستید این شیوه را به کار ببندید، پس به راه حل های دیگری که در ادامه بیان می کنیم نیز فکر کنید.

همچنین دکتر جمشیدی می توانند پاسخگوی سوالات گوناگون شما باشند مثل این سوال که چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد یا انواع پرسش های دیگر که ذهن شما را به خود مشغول نموده است.

  • استفاده از عینک های گریف یا بدون فریم

استفاده از عینک های گریف یا بدون فریم
استفاده از عینک های گریف یا بدون فریم

راه حل اولی که بیان کردیم، هیچ گونه فشاری بر بینی ایجاد نمی کند. اما راه حل عینک های گریف یا بدون فریم می تواند فشاری هر چند اندک را به بینی شما وارد بیاورد‌. این عینک ها فریم ندارند و در برخی از آن ها پل بینی نیز وجود ندارد و به عینک های Framsless معروف هستند.

سبکی زیاد آن ها باعث می شود تا هنگام استفاد،ه فشار بسیار کمی به بینی شما وارد شود، به گونه ای که شاید آن را احساس نکنید‌.

به همین علت استفاده از این سبک عینک ها سبب می شود تا صدمات ناشی از استفاده آن ها تا حدودی پایین بیاید؛ اما این موضوع به این معنا نیست که هیچ آسیبی به بینی وارد نکنند.

  • استفاده از عینک کائوچویی یا ژله ای بسیار سبک

اگر راه حل های قبلی برای شما کارساز نبود، می توانید از این سبک عینک ها کمک بگیرید. مهم ترین ویژگی که باید در عینک مورد نظر شما وجود داشته باشد، سبک بودن آن است؛ زیرا پیشتر هم گفتیم که تحت هیچ شرایطی نباید به بینی خود فشار وارد نمایید.

برندهای مختلفی این نوع عینک ها را تولید می کنند و برای فرآوری کردن آن، از نوعی فرمول مخفی کمک می گیرند. به هر حال با یافتن برند اصلی چنین عینک هایی می توانید مشکل خود را در رابطه با بینی تازه جراحی شده خود رفع نمایید.

در ضمن دکتر جمشیدی آماده پاسخگویی به سوال چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد و تمامی سوال های دیگر شما می باشد، پس می توانید با مراجعه حضوری، همه ابهامات خود را رفع کنید.

  • لوازم جانبی عینک

در این راه حل می خواهیم لوازم جانبی عینک را به شما معرفی کنیم تا به کمک آن ها بتوانید عینک را روی گونه خود تنظیم کنید که به طور مستقیم روی بینی شما قرار نگیرد.

البته برخی از پزشکان، گچ ویژه ای را در اختیار بیماران قرار می دهند تا عینک روی بینی ننشیند و وزن آن روی گچ وارد شود. ولی در صورت لزوم می توانید از ابزاری به نام نوز کافورت یا nosecomfort بهره بگیرید؛

زیرا این ابزار کمک می کند تا عینک با پوست یا بینی شما برخوردی نداشته باشد. همچنین قادر خواهید از این ابزار مانند هد بند استفاده نمایید و آن را در اطراف سر خود محکم کنید.

در ضمن در این عینک، قلّابی تعبیه شده است که می توانید آن را روی بینی قرار داده و عینک را نیز مستقیما روی قلّاب گیر بگذارید. در این صورت به پل بینی خود هیچ گونه فشاری وارد نخواهید کرد.

  • شیوه ساده و خانگی

شیوه ای که در ادامه بیان می کنیم، هزینه چندانی ندارد و تقریبا آخرین راه ممکن است، چون نسبت به شیوه های بالا کارکرد کمتری از خود نشان می دهد. در عینک، یک بخش جای بینی وجود دارد که می توانید همین ناحیه را با چسب کاغذی مستقیما روی بینی خود متصل کنید.

اما از آنجایی که این وسیله با چسب به صورت شما چسبانده می شود، پس بعد از بازه زمانی کوتاهی به دلیل استفاده متعدد، کارایی خود را از دست می دهد و دیگر مانند روز اول، خاصیت چسبندگی نخواهد داشت.

از طرفی به این شیوه نمی توان زیاد اطمینان کرد، به همین دلیل در این مقاله نیز بهره گرفتن از این روش را پیشنهاد نمی دهیم، چون ریسک زیادی به دنبال دارد.

_نکته: بهتر است به تمام نکات مراقبتی که پزشکان به شما توصیه می کنند، به خوبی عمل کنید. به ویژه در رابطه با محدودیت ها و استفاده از عینک طبی یا عینک دودی. شما باید اصول استفاده از آن ها را بعد از جراحی آموزش ببینید و به طور کامل به رعایت آن ها بپردازید تا از نتیجه جراحی خود رضایت کافی داشته باشید.

اعمال نمودن هر گونه فشاری به بینی سبب می شود تا در نواحی مختلف بینی احساس درد شدید داشته باشید، یا سبب افتادگی بینی خود شوید که در نهایت تجربه تلخی را شاهد خواهید بود.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به سوال چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد، می توانید به دکتر جمشیدی مراجعه کنید.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

در این مقاله، در رابطه با سوال چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد با شما صحبت کردیم و نکات لازم در این رابطه را بیان نمودیم تا بتوانید پس از عمل بینی، مراقبت های لازم را به انجام برسانید و بینی خوش فرم و زیبایی را به دست بیاورید.

در ضمن بهتر است بدانید که بلافاصله بعد از عمل بینی نمی توانید از عینک استفاده کنید، چون این کار ریسک زیادی را برای شما ایجاد می کند و احتمال دارد صدمات خطرناکی را به بینی خود وارد آورید که در این صورت باید برای عمل مجدد بینی خود آماده شوید.

چون چنین آسیب هایی فقط با عمل ترمیمی بهبود پیدا خواهند کرد. در ضمن برای به دست آوردن جواب سوال چند ماه بعد از عمل بینی می توان عینک زد، می توانید با دکتر جمشیدی مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مطب

۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.