از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است یا استخوانی

از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است یا استخوانی

در این مقاله، سعی می کنیم به این سؤال پاسخ بدهیم که از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است یا استخوانی؟ ما را همراهی نمایید.

بسیاری از افراد علاقه دارند نوع بینی خود را تعیین کنند و بدانند بینی آن ها استخوانی است یا گوشتی. تشخیص نوع بینی، در دستیابی به نتایج موفقیت آمیز جراحی زیبایی بینی، نقش مهمی را ایفا می کند.

عمل زیبایی بینی مطابق با نوع بینی به دو گروه جراحی بینی استخوانی و بینی گوشتی دسته بندی می شود. یکی از رایج ترین پرسش های متقاضیان برای انجام عمل بینی این است که از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است یا استخوانی؟

در این مقاله که با کمک راهنمایی های دکتر جمشیدی گردآوری نموده ایم، تصمیم داریم یکی از عمده ترین فاکتورهای تعیین کننده تفاوت میان بینی استخوانی و گوشتی که ضخامت پوست است را مورد بررسی قرار دهیم.

خانم دکتر جمشیدی، از معتبرترین متخصصین در این حوزه شناخته می شوند. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید تا به صورت علمی و دقیق، اطلاعات جامعی را در مورد تفاوت این دو نوع بینی کسب نمایید.

قطعاً پس از پایان این مقاله، به راحتی می توانید نوع بینی خود را از نظر استخوانی و گوشتی بودن تشخیص دهید.

پیشنهاد می کنیم از پست از کجا بفهمیم پولیپ بینی داریم دیدن کنید.

از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است یا استخوانی؟

از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است یا استخوانی؟
از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است یا استخوانی؟

برخی از افراد به اشتباه تصور می کنند که چنانچه قوز و برآمدگی در قسمت پل بینی وجود داشته باشد، بینی در گروه انواع بینی استخوانی قرار می گیرد. خوب است بدانید که این تصور اشتباه است. چرا که ممکن است بینی دارای برآمدگی باشد ولی پوست کناره ها و نوک بینی کیفیت مناسبی نداشته باشند که در این وضعیت، در گروه انواع بینی گوشتی قرار خواهد گرفت.

برعکس این مورد هم درست می باشد. یعنی بینی هایی وجود دارند که دارای پوست مناسبی هستند و هیچ برآمدگی روی آن ها مشاهده نمی شود. در این مورد، آن ها را باید جزء بینی های استخوانی دسته بندی نمود.

به صورت کلی باید بگوییم به هر میزان ایرادات پوستی بینی زیادتر باشند، نوع بینی گوشتی تر و به هر میزان کیفیت پوست بینی مناسب تر باشد، بینی در گروه بینی های استخوانی قرار می گیرد.

در واقع موضوع متمایز کننده و تعیین کننده نوع بینی، ضخامت و کیفیت پوست روی بینی است. اغلب بینی های استخوانی دارای پوستی با ضخامت متوسط و نسبتاً نازک هستند. در مقابل، بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم تری می باشند.

در قسمت های بعدی این مقاله، برای تشخیص بهتر و دقیق تر بینی گوشتی و استخوانی، مطالب کامل تری را ارائه می دهیم.

آیا می دانید بینی های گوشتی چه مشخصاتی دارند؟

مشخصات بینی گوشتی باید از جوانب مختلفی بررسی شود که در این قسمت، به صورت مختصر به بیان آن ها می پردازیم.

ضخامت پوست بینی گوشتی

با توجه به اندازه ضخامت، بینی های گوشتی دارای ضخامت پوست زیادی هستند.

ساختار ظاهری بینی گوشتی

اگر بخواهیم یک ویژگی بارز در مورد ساختار ظاهری بینی های گوشتی ذکر کنیم، باید به نوک بینی رو به پایین و پهن در این نوع بینی ها اشاره نماییم.

نوع غضروف و بافت بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای غضروف و بافت های ضعیفی هستند. در واقع کمبود سطح غضروف ها و بافت استخوان، از مشخصات بارز این فرم از بینی ها به شمار می روند.

از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است؟

از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است؟
از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است؟

برای این که افراد بتوانند تشخیص دهند نوع بینی آن ها گوشتی است یا خیر، باید با فشار ملایم، نوک بینی را میان دو انگشت خود نگه دارند. بلافاصله اندکی چربی در پوست نوک بینی مشاهده خواهد شد که در بینی استخوانی، تراوش چربی وجود ندارد.

مشاهده چربی در نوک بینی گوشتی به این علت است که در این نوع بینی ها، غدد چربی بسیار متعدد و فعال تر هستند.

آیا می دانید بینی های استخوانی چه مشخصاتی دارند؟

در این بخش، ویژگی ‌های بینی استخوانی را از جوانب گوناگون بررسی می کنیم.

ضخامت پوست بینی استخوانی

بر اساس مقدار ضخامت، بینی های استخوانی دارای ضخامت پوست اندکی هستند.

نوع پوست این فرم از بینی، متوسط، نازک و منعطف می باشد. به علت پوست نازک روی بینی، می توان بافت استخوان را به صورت واضح از زیر پوست مشاهده نمود.

ساختار فیزیکی بینی استخوانی

اگر بخواهیم یک ویژگی بارز در مورد ساختار فیزیکی بینی های استخوانی ذکر کنیم، این بینی ها دارای یک برآمدگی در وسط پل بینی می باشند.

نوع غضروف و بافت بینی استخوانی

بینی های استخوانی از غضروف های محکم و سفتی برخوردار هستند. بافت این بینی ها متراکم تر و مستحکم تر از بینی های گوشتی است.

آیا جراحی رینوپلاستی در بینی گوشتی و بینی استخوانی با یکدیگر متفاوت است؟

بینی گوشتی و بینی استخوانی از لحاظ نوع پوست مختلف، در کسب نتایج جراحی با یکدیگر متفاوت هستند.

جراحی بینی استخوانی

همان طور که گفتیم، پوست بینی های استخوانی معمولی و در برخی موارد نازک است.

بنابراین بعضی از پزشکان این عقیده را دارند که عمل زیبایی بینی هایی که پوست متوسط و یا نازکی دارند، ممکن است دشوارتر از عمل بینی هایی با پوست ضخیم باشد.

اما دکتر جمشیدی معتقد هستند که پس از جراحی این نوع بینی ها، نتایج بسیار مطلوبی حاصل می شود و در پایان عمل، فرم ایده آل را می توان به راحتی در بینی به وجود آورد. همچنین اندازه آن نیز کوچک شده و به آسانی نوک بینی جمع تر می شود. در واقع بینی استخوانی بهترین نوع برای عمل زیبایی بینی محسوب می شود.

جراحی بینی گوشتی

در مقابل؛ بینی های گوشتی با برخورداری از پوستی ضخیم و چرب، درست بیشترین مشکل را در قسمت نوک بینی دارند. اغلب افرادی که دارای درصد فراوانی از چربی در ناحیه ی پوست بینی هستند، در سایر قسمت های صورت خود نیز این چربی را احساس می کنند. ممکن است در برخی افراد، آکنه های فراوان هم در صورت مشاهده شود.

در بینی های گوشتی، استخوان و غضروف حجم کمی دارند و درصد زیادی از حجم بینی را چربی و پوست ضخیم تشکیل می دهد. نوک بینی های گوشتی اغلب پهن و بزرگ است. پره های این نوع بینی ها کلفت هستند.

به دلیل پوست ضخیم بینی گوشتی، قاعده آن پهن می گردد.

چنانچه تا این قسمت از مقاله ی از کجا بفهمیم بینی مان گوشتی است یا استخوانی، به این نتیجه رسیده اید که نوع بینی شما گوشتی است، باید قبل از جراحی، به ادامه ی مطلب دقت کنید.

نتایج جراحی زیبایی در بینی های گوشتی چگونه است؟

در مورد بینی های گوشتی، نمی توانیم به اندازه بینی های استخوانی، شاهد ایجاد نتایج مطلوب بعد از جراحی زیبایی باشیم.

به این علت که پوست این فرم از بینی، چرب و کلفت بوده و فاقد خاصیت جمع شوندگی در طول جراحی است. از این رو به هر میزان هم که استخوان و غضروف زیر پوست تراشیده شده و از حجم آن ها کاسته شود، به علت عدم جمع شوندگی پوست پس از جراحی، اندازه بینی به صورت دقیق، متناسب با سایز دلخواه نخواهد شد.

مورد بعدی این است که با توجه به ضخامت زیاد پره های بینی گوشتی، قطعاً کاهش قطر این نواحی امکانپذیر نیست. اما می توان اندازه طول پره ها را کاهش داد.

نکته دیگر که در مورد دلیل عدم موفقیت صددرصدی جراحی زیبایی بینی های گوشتی می بایست بیان نماییم، ایجاد قوس در روی بینی است. پوست چرب و ضخیم بینی های گوشتی، امکان ایجاد قوس زیاد را در ناحیه پل بینی فراهم نمی کند. بنابراین جراح نمی تواند زاویه زیادی را در نوک بینی ایجاد کند.

همه موارد فوق نشاندهنده این موضوع هستند که افرادی که در ارزیابی ها و معاینات بینی، در گروه فرم بینی گوشتی قرار می گیرند، نباید توقعات زیادی برای دستیابی به بینی نیمه فانتزی یا فانتزی پس از جراحی داشته باشند.

دکتر جمشیدی، بهترین فرم جراحی را برای این افراد، عمل بینی به سبک فرم طبیعی می دانند.

نتایج جراحی زیبایی در بینی های استخوانی چگونه است؟

افرادی که بینی استخوانی دارند، می توانند انواع فرم های بینی را برای جراحی زیبایی انتخاب کنند. فرم هایی از قبیل بینی طبیعی، نیمه فانتزی و فانتزی.

برخلاف عمل بینی گوشتی، در افرادی که دارای بینی استخوانی هستند، معمولاً نیازی به تقویت اسکلت یا غضروف بینی وجود ندارد.

آیا دوران نقاهت بعد از جراحی، در بینی های گوشتی و استخوانی با یکدیگر متفاوت است؟

بینی های گوشتی و استخوانی در دوران نقاهت بعد از جراحی دارای تفاوت هایی با هم هستند. به طور کلی دوران نقاهت در بینی های استخوانی معمولاً کمتر از بینی گوشتی است.

همین طور در بیمارانی که دارای بینی استخوانی هستند، کبودی و التهابات در نواحی اطراف بینی و زیر چشم ها، در مدت زمان کمتری نسبت به بینی های گوشتی بهبود می یابند.

فرم بینی استخوانی با نوک گوشتی چگونه است؟

در بعضی از افراد ممکن است ساختار قسمت بالا و میانی بینی، استخوانی و نوک بینی گوشتی باشد که به این نوع فرم بینی، بینی استخوانی با نوک گوشتی می گویند. ولی ممکن است با این توضیحات، برخی از افراد که تصمیم دارند خودشان گوشتی یا استخوانی بودن بینی را مشخص کنند، کمی گیج شوند.

در این شرایط پیشنهاد می کنیم به منظور تعیین نوع بینی خود، حتماً به مطب یک پزشک متخصص در جراحی زیبایی بینی همانند دکتر جمشیدی، مراجعه کنید.

آیا مخارج عمل در بینی های گوشتی و استخوانی با یکدیگر متفاوت است؟

در مورد هزینه های جراحی بینی گوشتی و استخوانی باید بگوییم که تفاوتی میان مخارج این عمل ها وجود ندارد. البته در بعضی موارد ممکن است به علت مشکلات متعدد موجود در ساختار بینی، هزینه های نهایی بیشتر شوند.

جمع بندی

جمع بندی
جمع بندی

در این مقاله، در مورد مشخصات بینی گوشتی و استخوانی و تمام موضوعات مرتبط با آن ها، اطلاعات جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

به طور معمول بیشتر اطرافیان به آسانی قادر هستند که تفاوت های میان بینی استخوانی و گوشتی را شناسایی کنند.

چنانچه بخواهیم به شیوه ای دقیق تر نوع بینی را از لحاظ استخوانی یا گوشتی بودن تشخیص دهیم، می توانیم ایرادات پوستی را نیز مد نظر قرار دهیم.

به این صورت که می توان گفت اگر ایرادات بی شماری در پوست بینی وجود داشته باشد، بینی گوشتی تر است و به هر میزان مشکلات پوستی این ناحیه کمتر باشد، بینی استخوانی تر تعیین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مطب

۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.