هزینه عمل بینی شکسته

هزینه عمل بینی شکسته

در این مقاله سعی داریم که ابتدا در رابطه با عمل بینی اطلاعاتی به دست آورده و پس از آن به بررسی هزینه عمل بینی شکسته بپردازیم.

ذات انسان ها به گونه ای می باشد که همیشه به دنبال زیبایی و آراستگی بیشتر در خود می باشند.

بشر با پیشرفت علم پزشکی این امکان را پیدا کرده است تا صورت که جزو مهمترین اعضای ظاهری بدن و همچنین به نوعی ویترین ارتباط با دنیای بیرون برای هریک از افراد می باشد را آن طور که دوست دارند، تا حدودی تغییر بدهد. جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از این موارد است که به زیباتر شدن افراد تا حدودی کمک می کند.

عمل جراحی بینی عملی است که به منظور برطرف کردن معایبی که در ظاهر فرد از جمله معایب مربوط به بینی به وجود آمده است را حدوداً رفع کرده و یک بینی زیبا و متناسب با دیگر اجزای صورت فرد شکل می دهد.

جراحی بینی

جراحی بینی یکی از نخستین و همچنین متداول ترین عمل های زیبایی به منظور بهبود ظاهر افراد به شمار می ‌رود که در دنیای امروزی طرفداران بسیار زیادی را دارا می باشد.

فرایند عمل بینی جراح پلاستیک با استفاده از برخی موارد مربوط به این موضوع، ظاهر شخص را به ظاهر مطلوبی که دوست می دارد، تغییر می دهد.

برای بانوان و مردانی که به هر دلیل از اندازه و شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند، جراحی بینی یکی از بهترین راه حل های مطمئن و موثر برای آن ها می باشد.

اما این موضوع در زمانی است که کار را به یک جراح زیبایی با تجربه و ماهر مانند دکتر جمشیدی بسپارند. دکتر جمشیدی یکی از معتبرترین و بهترین متخصص انواع جراحی بینی شناخته می شود.

در ادامه مقاله هزینه عمل بینی شکسته، به طور کامل و جامع به سوالات گوناگون توضیح خواهیم داد و شما را با عمل بینی و هزینه عمل بینی شکسته آشنا خواهیم کرد. همراه شما هستیم.

عناوین مقاله:

جراحی بینی چیست؟

به چه کسانی انجام جراحی بینی توصیه می شود؟

انواع روش های جراحی بینی به چه شکل است؟

نحوه انجام عمل جراحی زیبایی به چه شکل است؟

آمادگی قبل از شروع جراحی بینی به چه شکل است؟

دلایل شکستگی بینی چیست و در چه قسمت هایی از بینی شکستگی رخ می دهد؟

شکستگی بینی چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟

مدت زمان جوش خوردن بینی پس از انجام جراحی به چه میزان است؟

هزینه عمل بینی شکسته چقدر می باشد؟

سخن پایانی

 

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی چیست؟
جراحی بینی چیست؟

قبل از پرداختن به هزینه عمل بینی شکسته، بایستی اطلاعاتی در خصوص جراحی بینی داشته باشید. به طور کلی باید گفت که جراحی بینی، جراحی انجام شده در خارج یا داخل بینی می باشد که این موارد شامل انواع جراحی های زیبایی بینی، جراحی ترمیمی بینی و یا رفع مشکلات بینی مانند مشکلات تنفسی و دیگر مشکلات رایج می باشد.

جراحی بینی می تواند مشکلات بسیاری در رابطه با بینی از جمله اندازه بینی نا متناسب با صورت، عرض بینی، اندازه و موقعیت سوراخ های بینی و دیگر مشخصات ظاهری بینی را تا حدودی برطرف سازد.

بسیاری از جراحان پلاستیک از طریق گذراندن انواع دوره های نژاد و قومیت شناسی و همچنین کسب تخصص در این زمینه ها این توانایی را پیدا می کنند که فرم ظاهری بینی افراد را از هر قومیت و نژادی که به دنبال تغییر دادن ظاهر بینی خود هستند، متناسب با خود افراد تغییر دهند.

متخصصان معتبر جراحی بینی توانایی این را دارند که حالت نوک بینی را تغییر شکل بدهند

متخصصان معتبر جراحی بینی مانند دکتر جمشیدی، همچنین توانایی این را دارند که حالت نوک بینی را تغییر شکل بدهند و یا ظاهر سوراخ های بزرگ بینی افراد را تا حدودی کوچکتر کنند و همچنین عدم تقارن بینی را اصلاح کرده و آن را به شکلی درست و متقارن در بیاورند.

اما در رابطه با عملکرد این سبک از جراحی می توان گفت که چنانچه پزشک متخصص درستی را برای انجام عمل جراحی خود انتخاب نکنید، ممکن است به برخی از مشکلات پس از عمل خود مبتلا شوید.

چنانچه شما نیز قصد انجام عمل جراحی بینی را دارید، به شما توصیه می کنیم به دکتر باتجربه و متخصصی در این زمینه مانند دکتر جمشیدی مراجعه نمایید .

از لحاظ عملکردی در رابطه با جراحی بینی می توان گفت که این سبک از جراحی توانایی این را دارد که برخی از مشکلات تنفسی مانند مشکلات ناشی از انحراف تیغه بینی را اصلاح کرده و بهبود بخشد.

پس از آن نیز در رابطه با جراحی زیبایی می توان گفت که برای برطرف کردن نقص های مادرزادی بینی هایی که در تصادفات و سوانح مانند رانندگی، ورزش و … پیدا می شود، عمل جراحی بینی گزینه بسیار مناسبی برای درمان به شمار می آید.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی بینی با قیمت 4 میلیون در تهران دیدن کنید.

به چه کسانی انجام جراحی بینی توصیه می شود؟

به چه کسانی انجام جراحی بینی توصیه می شود؟
به چه کسانی انجام جراحی بینی توصیه می شود؟

در این بخش از مقاله هزینه عمل بینی شکسته، ابتدا به این موضوع که انجام عمل جراحی بینی به چه کسانی توصیه می شود، خواهیم پرداخت و پس از آن نیز به موضوع اصلی یعنی هزینه عمل بینی شکسته می پردازیم.

در رابطه با این موضوع باید گفت که اکثراً اشخاصی تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند که  به طور کلی با ظاهر بینی خود مشکل  دارند و مایل هستند تا نسبت به ابعاد صورتشان، بینی خود را تا حدودی که امکان دارد اصلاح کنند و به چهره دلخواه و مد نظر خود برسند.

درصد بسیار کمی از داوطلبان عمل زیبایی بینی، بیمارانی هستند که ناراحتی های ساختاری داشته و یا بینی این افراد در اثر حوادث آسیب دیده باشند. داوطلبی افراد برای انجام جراحی بینی یا همان رینوپلاستی نرمال بوده و به طور کلی در سلامت عموم قرار دارد، این بدان معنا است که خطرات مربوط به این جراحی را درک کرده و انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی خود دارند.

بیش از ۸۰ درصد از اشخاصی که بینی آن ها دارای فرم ظاهری متفاوتی می باشند، قادر به انجام عمل رینوپلاستی هستند

باید دانست که بیش از ۸۰ درصد از اشخاصی که بینی آن ها دارای فرم ظاهری متفاوتی می باشند، قادر به انجام عمل رینوپلاستی هستند که در میان آن ها تنها ۲۰ درصد نیز شامل افرادی خواهد بود که عمل زیبایی با فرم صورتشان سازگار می باشد.

اما نکته ای که در رابطه با این موضوع بسیار دارای اهمیت می باشد، مسئله ای است که در خصوص بینی های گوشتی و بدون استخوان باید به آن توجه کرد.

برخی از افراد نیز دارای بینی هایی هستند که غضروف در آن ها نیست و اصطلاحاً آن ها را بدون غضروف می خوانند که این افراد باید هر چه سریعتر اقدام به پیوند غضروف بکنند چرا که ممکن است بعد از انجام عمل جراحی بینی، نتیجه قابل قبولی را مشاهده نکنند.

توضیحات داده شده در صورتی که دارای بینی غضروفی هستید ویا شما نیز جزو آن دسته از افراد به شمار می روید که خیلی راحت توانایی این را دارید که بینی خود را به دست بهترین جراحان کشور برای انجام عمل جراحی بینی بدهید، به شما پیشنهاد می کنیم که به پزشکی مانند دکتر جمشیدی که یکی از بهترین متخصصان در این زمینه می باشد، برای انجام عمل جراحی خود مراجعه نمایید.

انواع روش های جراحی بینی به چه شکل است؟

انواع روش های جراحی بینی به چه شکل است؟
انواع روش های جراحی بینی به چه شکل است؟

در رابطه با جراحی بینی همان گونه که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، باید بدانید که به جراحی پلاستیک نیز شناخته می شود که هدف از انجام این عمل، تغییر شکل بینی یا بر طرف ساختن مشکلات تنفسی و دیگر مشکلات مربوط به بینی می باشد.

باید دانست که این بخش از جراحی شامل انواع مختلفی می شود. از جمله دو نوع جراحی زیبایی بینی اولیه که خود به دو بخش باز و بسته و جراحی بینی ثانویه و جراحی بینی پرکننده تقسیم می شود که در ادامه مبحث هزینه عمل بینی شکسته، هر کدام از این موارد را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

روش جراحی بینی باز:

در ابتدا در رابطه با انجام جراحی به روش جراحی بینی باز صحبت خواهیم کرد که این روش به طور کلی بیش از ۹۰ درصد از انواع جراحی های بینی را شامل می شود.

در رابطه با مراحل انجام این عمل باید گفت که در ابتدا پوست بینی از تیغه وسط آن که کلولا نامیده می شود، برش داده شده و پوست و بافت نرم و ساختارهای زیرین آن را که غضروف می نامند، برداشته خواهد شد تا جراح از این طریق بتواند آناتومی کلی بینی را به طور کامل ببیند.

دکتر جمشیدی پس از آن که توانست ساختار بینی را به خوبی مورد بررسی قرار دهد، فرایند تراشیدن غضروف و فرم دادن به آن را شروع کرده و مطابق به سلیقه بیمار، این کار را انجام می دهد و پس از پایان یافتن این کار، پوست را به جای قبلی برگردانده و آن را بخیه می زند.

روش جراحی بینی بسته:

به طور کلی باید دانست که روش جراحی بینی بسته در میان افراد از محبوبیت زیادی برخوردار نیست و کمتر از آن استفاده می شود و به طور کلی برای تغییرات جزئی و غیر مهم کاربرد دارد.

فرایند انجام این جراحی نیز به گونه ای است که شکاف ها و برش ها در قسمت های داخلی بینی و به طور کلی حفره های داخلی صورت خواهد گرفت تا از این طریق قوز و انحرافات تا حدودی برطرف شود.

باید بدانید که انجام جراحی روش بسته به هیچ عنوان برای تغییر نوک بینی افراد مناسب نخواهد بود و دکتر جمشیدی برای انجام این کار، نیازمند شکافتن پوست روی پل بینی می باشد.

تنها مزیتی که در رابطه با این روش می توان دانست، عدم برش و شکافت پوست بینی می باشد، اما با وجود تمام موارد ذکر شده باید گفت که کمترین جراحی از این روش برای عمل زیبایی بهره می گیرد چرا که دسترسی به ساختار و بافت های بینی به ویژه نوک آن به طور کامل محدود می باشد.

جراحی زیبایی بینی ثانویه:

جراحی زیبایی بینی ثانویه:
جراحی زیبایی بینی ثانویه:

عمل زیبایی به روش ثانویه در میان افراد، به نام جراحی زیبایی بینی تجدید نیز شهرت دارد که به طور کلی برای اصلاح مشکلات باقیمانده و ایجاد شده پس از جراحی بینی قبلی افراد صورت می گیرد.

اگر چه ممکن است مشکلات مربوط به جراحی قبلی نیز جزئی و کوچک باشند و به راحتی اصلاح شوند؛

اما باید دانست که اغلب مشکلات عمده و پیچیده‌ هستند که به خاطر ضعیف شدن بافت بینی به دلیل جراحی قبلی، این امکان وجود دارد که فرایند عمل ثانویه را برای جراح شما تا حدودی دشوارتر سازد. به طور کلی باید دانست که جراحی زیبایی بینی تجدید نیز توانایی این را دارد که به صورت باز یا بسته انجام بشود.

لیفت بینی با تزریق ژل:

لیفت بینی با تزریق ژل:
لیفت بینی با تزریق ژل:

این عمل را نیز می توان جزو عمل های غیر تهاجمی دانست که جراحان با استفاده از پرکننده هایی که آن ها را فیلر یا ژل می دانیم، بهره می گیرند چرا که برای تحقق بسیاری از اهداف که در ادامه مبحث هزینه عمل بینی شکسته به برخی از آن ها اشاره می کنیم، این روش بسیار مناسب می باشد.

پر کردن انواع فرورفتگی های بینی، صاف کردن زاویه های تیز، تغییر زاویه نوک بینی، بازگرداندن تقارن و کوچک تر و جذاب تر نشان دادن بینی، تمام به وسیله تزریق ژل توسط دکتر جمشیدی قابل انجام است.

به طور کلی در این روش باید گفت که اغلب جراحان به جای این که به برداشتن فرورفتگی های بینی با انجام روش های باز یا بسته بپردازند، از طریق یک پرکننده تزریقی برای یکنواخت کردن سطوح و پل بینی استفاده می کنند. البته نتایج این کار را به هیچ عنوان نباید دائمی دانست.

برخی از جراحان نیز ممکن است از طری، تزریق پرکننده های تزریقی بافت نرم و صاف برای پر و صاف کردن بی نظمی های به وجود آمده روی سطح بینی بعد از عمل بهره بگیرند. به طور کلی باید گفت که این نوع لیفت بینی اخیراً در میان افراد به طور چشمگیری مورد استقبال و استفاده قرار گرفته است.

بهترین سن برای عمل بینی چه سنی است؟

بهترین سن برای عمل بینی چه سنی است؟
بهترین سن برای عمل بینی چه سنی است؟

در رابطه با این موضوع که چه سنی برای انجام عمل بینی مناسب است، باید بگوییم که به طور کلی نوجوانان به ظاهر خود بیش از دیگر افراد اهمیت می دهند. پس این مسئله عجیب نیست اگر بگوییم که جراحی بینی در میان نوجوانان و به طور کلی این گروه سنی طرفداران بسیاری دارد.

به طور کلی باید گفت که هم برای بیماران نوجوان و همچنین برای جراحان نیز مهم است که از این موضوع اطمینان حاصل کنند که آیا تغییر شکل بینی می تواند گزینه مناسب در حوزه زیبایی فرد باشد یا خیر.

پزشکان در این موارد باید اطمینان حاصل کنند که تصمیم گیری برای انجام جراحی زیبایی بینی به نوعی انتخاب بیمار می باشد و نه نتیجه فشار همسالان و والدین.

مدت زمان و نحوه انجام عمل جراحی زیبایی به چه شکل است؟

در این بخش از مقاله ابتدا مراحل انجام عمل جراحی بینی توسط دکتر جمشیدی را به طور کامل توضیح داده و پس از آن به موضوع اصلی یعنی همان هزینه عمل بینی شکسته می بپردازیم.

به طور کلی باید گفت که بیشترین جراحی زیبایی بینی تحت بیهوشی توسط متخصصان مربوطه در این زمینه در بیمارستان و کلینیک های خصوصی انجام می شود. اما در رابطه با زمان دقیق انجام عمل نیز باید گفت که این موضوع به نوع جراحی زیبایی بینی شما بستگی دارد.

به طور مثال می توان گفت که جراحی بینی به روش باز به طور معمول به یک تا سه روز زمان احتیاج دارد. در حالی که جراحی زیبایی بینی تجدید نظر یا همان ترمیمی می تواند مدت زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد. جراحی بینی پاک کننده تنها ۱۵ دقیقه طول می کشد و نیاز به زمان زیادی ندارد.

بیهوشی:

بیهوشی:
بیهوشی:

معمولا بینی را بسته به نوع عمل، به بی حسی های موضعی آغشته می کنند و به دنبال آن از طریق تزریق مقدار آرامبخش یا داروی بیهوشی عمومی، فرد را بیهوش می کنند.

به طور کلی باید گفت که جراحی بینی ثانویه به هر دو روش باز یا بسته که انجام شود، به دلیل پیچیدگی هایی که به خود اختصاص داده است، تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و این در حالی می باشد که جراحی بینی پرکننده فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد.

 برش و شکاف بینی:

برش پوست بینی که در روش بسته تنها در داخل بینی و یا شکاف هایی به صورت داخلی ایجاد می شوند را می توان کاملا بر خلاف فرایند انجام عمل بینی باز دانست چرا که در روش جراحی بینی باز، برش ها در کل ناحیه کلوملا ایجاد خواهد شد.

پس از انجام این مراحل جراحی؛ از طریق برش ها، بافت های نرم بینی که آن ها را غضروف می نامند را بالا می کشند.

این کار موجب می شود تا جراح به تمام جزئیات بینی دسترسی پیدا کند و بتواند به راحتی عمل رینوپلاستی یا همان جراحی بینی را انجام دهد. تغییر شکل دادن فرم بینی:

این مرحله را می توان یکی از مراحل مهم در عمل جراحی بینی دانست چرا که در این مرحله، جراح توانایی این را پیدا می کند که فرم نوک بینی و سر قسمت های بینی را با کمک گرفتن از غضروف های پیوندی تغییر دهد.

معمولاً از تیغه بینی یا گاهی از گوش و غضروف دنده استخراج می شود.

در رابطه با غضروف های اهدا شده باید گفت که معمولاً از تیغه بینی یا گاهی از گوش و غضروف دنده استخراج می شود.

اما باید بدانید که اگر تیغه بینی بنا به هر دلیلی منحرف شده باشد، باید توسط پزشک جراح شما صاف شود و به طور کل صیقل ببیند. علاوه بر موارد ذکر شده، در صورت نیاز پره ها و همچنین حفره های بینی نیز بعد از عمل نباید مسدود بشوند.

در غیر این صورت اگر چنین اتفاقی بیفتد، عمل جراحی بینی به هیچ عنوان استاندارد نبوده و فرد باید حتماً مجدداً برای رفع این عارضه تحت عمل های ثانویه قرار بگیرد.

به همین علت است که به افراد توصیه می شود حتماً به پزشکانی که در این زمینه از تجربه و مهارت کافی برخوردارند، مراجعه شود. پزشکی مانند دکتر جمشیدی که در این زمینه سابقه درخشانی دارد، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

بخیه و پانسمان:

بعد از انجام مراحل اصلی عمل جراحی بینی و پس از آن که فرم بینی توسط پزشک تغییر کرد، نوبت به بخیه زدن نواحی برش داده شده توسط پزشک می رسد.

در این مرحله باید دانست که پوست های برداشته شده به حالت اولیه خود بر می گردد و چنانچه پزشک متخصص شما صلاح ببیند، بینی را گچ می گیرند.

دوره نقاهت:

در رابطه با دوره نقاهت عمل جراحی در هفته اول باید گفت که احتمال آن هست که پس از دیدن بینی جدید خود در آینه بسیار شک بشوید چرا که چهره شما پر از کبودی و التهابات می باشد و زیر چشمان شما سیاه شده است.

اما در چنین مواردی به شما توصیه می کنیم که سعی کنید خونسردی خودتان را حفظ کنید و صبور باشید. نتایجی که در ابتدای کار می بینید، هرگز ماندگار نیستند و ممکن است یک سال طول بکشد تا بینی و چهره شما فرم نهایی خودش را به دست بیاورد.

ممکن است به دلیل تورم و وجود استامپ بینی در ۲۴ ساعت اول، توانایی این را نداشته باشید که از طریق بینی خود نفس بکشید. همچنین می توان احتمال بروز برخی از عوارض را داد که به طور معمول با داروهای مسکن قابل کنترل می باشد.

تعداد بسیاری از افرادی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار گرفته اند، توانسته اند که پس از ۴۸ ساعت، مصزف داروی مسکن را قطع کنند و این موضوع به صورت دائم نخواهد بود.

برخی از افراد نیز ممکن است بعد از عمل جراحی، ناراحتی معده پیدا کنند که در این حالت مصرف داروهای ضد تهوع به این افراد بسیار توصیه می شود.

احتمال دارد در طی روزهای اول نیز خونریزی محدودی دیده شود. همچنین امکان این هست که به شما بگویند برای کاهش تورم و همچنین از بین بردن کبودی ها، سر خود را بالا نگه دارید و در ۲۴ ساعت اول از کمپرس سرد استفاده کنید.

حتماً نکاتی که پزشک جراح شما به شما گوشزد کرده است را جدی بگیرید

به شما توصیه می کنیم که حتماً نکاتی که پزشک جراح شما به شما گوشزد کرده است را جدی گرفته و به آن ها عمل کنید تا دچار مشکلاتی که ممکن است پس از انجام عمل جراحی برای افراد ایجاد شود، نشوید.

سعی کنید تا حدی که برای شما ممکن است، از عطسه کردن خودداری کنید و چنانچه نتوانستید جلوی آن را بگیرید، سعی کنید که از عمق گلو این کار را انجام دهید تا هیچ فشاری متوجه بینی شما نشود.

از طرفی نیز باید همیشه مراقب ضربه خوردن به بینی خود باشید. بسیاری از جراحان در این زمینه بر این باورند که حدود ۶ تا ۱۲ ماه به هیچ عنوان نباید ضربه به بینی فرد وارد شود.

اما پس از گذشت هفته اول باید دانست که بعد از گذشت هفت روز، گچ و آتل طبق توصیه دکتر جمشیدی که روی بینی شما قرار داشته است، برداشته خواهد شد. بعد از برداشتن آن، بینی شما نیز هنوز اندکی متورم خواهد بود

اما پس از گذشت دو هفته مقدار زیادی از تورم آن کاهش پیدا می کند و در این مرحله کلیه اجسامی که در بینی مانند آتل و سایر موارد پانسمان قرار گرفتند، توسط خود جراح برداشته خواهد شد.

محافظت از بینی و کمک به شکل جدید آن

برای محافظت از بینی و همچنین کمک به شکل جدید آن برای فرم گرفتن در طی روند بهبود، این امکان نیز وجود دارد که در قسمت خارجی بینی شما آتل مناسب قرار دهند.

همچنین ممکن است برای جلوگیری از جراحات، آتل نرمی را در داخل بینی شما قرار بدهند تا از ایجاد زخم ها جلوگیری شود.

پس گذشت یک ماه از عمل، تقریباً می توان گفت که ۸۵ درصد از تورم بینی شما کاهش پیدا کرده است و باقیمانده ورم نیز تا یک سال احتمال دارد که باقی بماند که این امر امری کاملاً طبیعی به حساب می آید

و در اغلب جراحی های بینی دیده می شود. به همین دلیل است که باید حداقل یک سال صبر کنید تا نتایجی که دلخواه خودتان می باشد را مشاهده کنید.

آمادگی قبل از شروع جراحی بینی به چه شکل است؟

آمادگی قبل از شروع جراحی بینی به چه شکل است؟
آمادگی قبل از شروع جراحی بینی به چه شکل است؟

در رابطه با آمادگی های مربوط به عمل جراحی بینی باید گفت که افراد قبل از انجام هر عملی باید در حد یک هفته مانده به عمل جراحی خود نکات ذکر شده توسط دکتر جمشیدی را در این خصوص رعایت کنند تا طی زمان انجام عمل جراحی، با مشکل روبرو نشوند.

رژیم غذایی:

رژیم غذایی:
رژیم غذایی:

سعی کنید که در هفته های منتهی به عمل جراحی خود و یا حتی هفته آخر مانده به هر عمل جراحی، به رعایت رژیم غذایی سالم بپردازید چرا که رعایت این نکات، مهم به شمار می رود.

تغذیه مناسب باعث سرعت در بهبودی و همچنین کاهش خطر ابتلا به عفونت ها در افراد می شود. به طور خاص باید گفت که افراد بهتر است حجم زیادی میوه و سبزیجات، همچنین دانه های غلات حاوی پروتئین را مصرف نمایند. در رابطه با مکمل های تغذیه نیز می توان گفت که مفید هستند.

پزشکان می توانند مکمل های خاص از جمله ویتامین A ، ویتامین C و بروملین  را به افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند، توصیه کنند.

همزمان متقاضیان عمل بینی باید توجه داشته باشند که مصرف برخی از مکمل ها و مواد غذایی به هیچ عنوان توصیه نمی شود و توانایی این را دارند که باعث کاهش سرعت بهبودی و همچنین جراحی شوند.

به همین دلیل، توصیه می کنیم با مصرف نکردن این موارد تا حد امکان از اشتباهات رایج در میان افراد اجتناب نمایید.

برای بیماران به هیچ عنوان استفاده از مکمل های حاوی ویتامینE ، زنجبیل، گینگو و جینسنگ توصیه نمی شود

به طور کلی باید گفت که برای بیماران به هیچ عنوان استفاده از مکمل های حاوی ویتامینE ، زنجبیل، گینگو و جینسنگ توصیه نمی شود. چرا که استفاده از مواردی که به آن پرداختیم، موجب به وجود آمدن عوارضی برای افراد می شوند.

همچنین استفاده از برخی مکمل های هومیوپاتی و گیاهی توانایی این را دارد که عوارض ناشی از بیهوشی را در فرد ایجاد کند، بنابراین بیماران قبل از مصرف هر گونه تغذیه اضافه ای باید از پزشک خود مشورت بگیرند.

در رابطه با الکل نیز می توان گفت که از آنجا که الکل توانایی این را دارد که برای متابولیزه کردن صحیح اندام های بدن را تحت تاثیر قرار دهد، بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که بیماران از مصرف انواع نوشیدنی های الکلی به طور جدی خودداری فرمایند.

داروها:

داروها:
داروها:

در زمان آماده شدن برای جراحی بینی، بیمار باید پزشک را از تمامی داروهایی که در رابطه با بیماری هایش مصرف می کند آگاه سازد.

چرا که برخی از داروها این توانایی را دارند که عوارض قبل و بعد از عمل جراحی را ایجاد کنند. پزشک نیز می تواند به طور موقت برای بیمار داروی جایگزین نوشته و داروهایی که سلامتی او را تهدید نمی کند را تجویز کرده و بهره بگیرد.

نکته مهمی که در این رابطه باید گفت، در رابطه با استفاده از برخی داروها می باشد. آسپرین، ایبوپروفن و رقیق کننده خون را به هیچ عنوان نباید در این زمان مصرف نمود.

مصرف سیگار:

در رابطه با مصرف سیگار یا سیگار کشیدن باید گفت که مصرف تنباکو جریان خون را تا حدود بسیار زیادی در سراسر بدن کاهش می دهد.

بنابراین از مصرف این ماده خودداری نمایید. از آنجا که اکسیژن توانایی این را ندارد که به سرعت به محل برش برسد، افرادی که سیگار می کشند، باید امکان این را بدهند که زمان بیشتری برای بهبود کامل خود بعد از عمل نیاز دارند و همچنین خطر ابتلا به عفونت زخم های نامطلوب هم در میان این افراد بیشتر دیده شده است.

اگر چه افرادی که سیگار می کشند، به طور خودکار از انجام جراحی  بینی رد صلاحیت می شوند اما آن ها باید حداقل دو هفته قبل و همچنین دو هفته پس از انجام عمل جراحی، سیگار را به طور کامل کنار بگذارند.

 آماده سازی:

برای بهبود بیماران در رابطه با جراحی بینی باید گفت که امکان این هست که رسیدن به بهبودی کامل برای آن ها چند هفته طول بکشد و بیمار باید بر اساس مدت زمان بهبود خود سعی ‌کند تا آمادگی های لازم را داشته باشد.

به طور کل در میان این افراد باید حداقل به گفته جراح خود مدتی را از محل کار خود مرخصی بگیرد و فقط برای بهبود یافتن هر چه سریعتر خود تلاش نماید.

این افراد بهتر است در صورت امکان، شخصی را پیدا کنند که بتواند برای چند روز به آن ها در انجام کارها کمک کند تا به کارهای روزانه شان برسند. بعد از انجام جراحی بینی، جویدن نیز می تواند تا حدودی برای شخص اذیت کننده باشد. بنابراین به بیماران توصیه می شود که حتما چند روز اول را با رژیم غذایی نرم بگذرانند.

به طور کلی چنانچه شما نیز قصد عمل بینی زا دارید، به شما توصیه می کنیم که به دکتر جمشیدی یکی از بهترین متخصصان در این زمینه مراجعه فرمایید.

دلایل شکستگی بینی چیست و در چه قسمت هایی از  بینی شکستگی رخ می دهد؟

دلایل شکستگی بینی چیست و در چه قسمت هایی از  بینی شکستگی رخ می دهد؟
دلایل شکستگی بینی چیست و در چه قسمت هایی از  بینی شکستگی رخ می دهد؟

در رابطه با عمل بینی شکسته باید گفت که جراحی برای ترمیم استخوان و استخوان بینی بر اثر شکستن کاربرد دارد. بینی در اثر عوامل و اتفاقات مختلف ممکن است دچار شکستگی شود

و یا در اثر ضربه دیدن ممکن است در رفتگی ایجاد شود که اغلب در آقایان بیشتر از بانوان رخ می دهد و بهتر است بدانید که عوارض عمل بینی را نیز تا حدودی با خود همراه دارد که از جمله آن ها ایجاد مشکلات تنفسی می باشد.

اگر شکستگی بینی ساده و جزئی نباشد و با گذشتن حدود دو تا سه هفته بهبودی حاصل نشده باشد، حتماً باید در اولین فرصت به انجام عمل بینی شکسته اقدام نمایند.

در ورزشکاران نیز بینی در اثر ضربه در ورزش های تماسی و یا افتادن رخ خواهد داد. شکستگی استخوان های بینی جزو شایعترین شکستگی ناحیه گونه های صورت می باشد.

در رابطه با مهمترین علت شکستگی بینی می توان به مواردی مانند ضایعات ورزشی و همچنین مجادلات میان افراد اشاره نمود.

عواملی که باعث شکستگی بینی خواهد شد

عواملی که باعث شکستگی بینی خواهد شد را می توان به مواردی مانند افتادن و خدمات ناشی از افتادن و پرتاب شدن از روی دوچرخه، موتور و موارد دیگری نیز دانست.

در عمل بینی شکسته به علت قرار داشتن بینی در خط وسط و همچنین در جلوی ساختا های مهم صورت افراد، پزشک باید با توجه به نواحی دیگر صورت، زیر بینی را نیز مد نظر قرار دهد و پس از آن به درمان بپردازد.

از دلایل شکستگی بینی می توان به ضرباتی که به صورت یا بینی وارد می شود اشاره داشت. چرا که با این موضوع ارتباط مستقیم دارند مانند افتادن، آسیب های ورزشی، منازعات و دعواهای شخصی، تصادف با وسیله نقلیه موتوری و …

در رابطه با قسمت های مربوط به شکستگی بینی می توان گفت که این شکستگی معمولا در غضروف بینی، استخوان ها و تیغه بینی رخ می دهد.

فرد باید توجه داشته باشد که به علت این که تیغه بینی متشکل از غضروف و استخوان ها می باشد، شکستگی و آسیب دیدگی تیغه بینی توانایی این را دارد که موجب بروز مشکل در داخل و ظاهر بینی فرد شود

و حتی در برخی از موارد نیز ممکن است شکستگی بینی در ناحیه تیغه میانی بینی موجب ایجاد لخته خون هایی در بینی افراد شود که این مورد مشکلاتی را به همراه دارد که فرد را با مشکلات تنفسی مواجهه می سازند.

در چنین شرایطی فرد باید سریعتر به مراکز درمانی و همچنین پزشکان معتبری مانند دکتر جمشیدی که یکی از بهترین پزشکان در این زمینه می باشد؛ در رابطه با ترمیم شکستگی ها و جا انداختن شکستگی مراجعه فرمایند.

مدت زمان جوش خوردن بینی پس از انجام جراحی به چه میزان است؟

مدت زمان جوش خوردن بینی پس از انجام جراحی به چه میزان است؟
مدت زمان جوش خوردن بینی پس از انجام جراحی به چه میزان است؟

در این قسمت از مقاله ابتدا موضوع زمان جوش خوردن و پس از آن  هزینه عمل بینی شکسته را مورد بررسی قرار می دهیم.

در رابطه با زمان جوش خوردن بینی شکسته باید گفت که اشخاصی که دچار شکستگی بینی می شوند، تا دو هفته پس از آن باید برای جا انداختن بینی خود به جراح متخصص مراجعه نمایند و پس از گذشت این مدت، بینی باید مورد عمل واقع شود چرا که اگر فرد توجهی به این موضوع نداشته باشد، با معضلات بسیاری روبرو خواهد شد.

اگر زمان بسیار از آسیب دیدگی و یا همان شکستگی بینی بگذرد و بعد از گذشت این مدت زمان زیاد آن فرد برای جا انداختن بینی به جراح و متخصص مربوطه مراجعه کند،

باید در نظر داشته باشد که با توجه به این که استخوان های بینی به هم جوش خورده اند، به نوعی این امکان وجود ندارد که متخصص بتواند بینی را جا بیندازد و جا انداختن بینی تنها از طریق جراحی بینی قابل انجام خواهد بود.

هزینه عمل بینی شکسته چه مقدار می باشد؟

هزینه عمل بینی شکسته چه مقدار می باشد؟
هزینه عمل بینی شکسته چه مقدار می باشد؟

در رابطه با این موضوع که هزینه عمل بینی شکسته چه مقدار می باشد، باید بگوییم که در ابتدا متخصص، بینی را بررسی می کند تا از این طریق بتواند میزان شکستگی را مشخص کند.

شکستگی بینی تاثیر بسیاری در تعیین هزینه عمل جراحی فرد دارد. چنانچه شخص درخواست داشته باشد که همزمان با درمان بینی شکسته شده، عمل جراحی زیبایی بینی را نیز انجام بدهد، این موضوع توسط جراح به بررسی می رسد و چنانچه پزشکی این موضوع را تایید کند، هزینه عمل بینی شکسته بیشتر می شود.

اما این موضوع را نیز باید بیان کرد که در صورتی که غضروف ها و همچنین استخوان بینی دچار آسیب و شکستگی بیشتری شده باشد، انجام عمل نیز سخت تر خواهد شد و زمان عمل نیز طولانی تر می شود. بنا بر همین موضوع؛ هزینه عمل جراحی نیز بالاتر می رود.

قیمت های جراحی بینی به عوامل بسیاری بستگی دارد

قیمت های جراحی بینی به عوامل بسیاری بستگی دارد و نمی توان گفت که تنها یک موضوع، مشخص کننده این هزینه می باشد.

به طور کلی باید دانست که این هزینه در درمانگاه های مختلف به طور متفاوت وابسته به تجهیزات و پزشکان مشخص می شود.

به طور خاص باید اشاره داشت که انجام عمل در بیمارستان های دولتی و خصوصی تفاوت بسیاری در هزینه عمل بینی ایجاد خواهند کرد.

جدا از مطالب بیان شده، به این موضوع نیز باید اشاره کرد که عمل شکستگی بینی برای افرادی که قبلا عمل جراحی های زیبایی یا همان رینوپلاستی را انجام داده اند، بیشتر می شود. چرا که ساختار بینی و غضروف تضعیف شده و کار پزشک جراح در این رابطه بسیار سخت تر می شود.

آیا احتمال ایجاد نشانه جراحی دائمی وجود دارد؟

آیا احتمال ایجاد نشانه جراحی دائمی وجود دارد؟
آیا احتمال ایجاد نشانه جراحی دائمی وجود دارد؟

در رابطه با این موضوع می توان گفت که تقریبا مانند تمام اشکالات جراحی پلاستیک، احتمال ماندن جای زخم نیز در این موضوع وجود دارد.

در جراحی بینی به روش بسته، تمام برش هایی که دکتر جمشیدی ایجاد می کند، در داخل بینی ایجاد خواهد شد و بنا بر همین موضوع باید گفت که هیچ گونه زخم قابل مشاهده ای روی صورت فرد ایجاد نخواهد شد.

اما در جراحی بینی به روش باز، یک برش اضافی در سراسر قسمت زیرین بینی ایجاد خواهد شد که ممکن است یک جای برش کوچک پس از عمل و گذشت چند وقت روی بینی شما ماندگار شود.

البته درباره این موضوع نکته قابل توجهی که می توان گفت این است که با توجه به اندازه و همچنین محل برش، معمولاً جای برش ها غیر قابل تشخیص می باشند و زیاد مشخص نخواهند بود.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

در این مقاله سعی شد که اطلاعاتی به شما در رابطه با عمل جراحی بینی و همچنین هزینه عمل بینی شکسته داده شود.

به طور کلی با توجه به مطالبی که در اختیار شما قرار داده شد، شکستگی بینی بر اثر عوامل مختلفی می تواند ایجاد گردد که عوارضی را نیز با خود به همراه دارد.

افرادی که دچار شکستگی بینی می شوند، نهایتا یک ماه پس از شکستگی باید بدانند که نیاز به انجام جراحی بینی برای رفع شکستگی می باشد.

در رابطه با عمل جراحی بینی برای زیبایی افراد نیز نکات مهم در این مقاله بازگو شد و همچنین در آخر باید به این مورد توجه کنید که چنانچه می خواهید عمل جراحی بینی انجام دهید، به پزشکان معتبر و متخصص در این زمینه مراجعه نمایید‌.

یکی از پزشکان معتبر در این زمینه را می توان دکتر جمشیدی دانست که از سابقه و تجربه خوبی برخوردار می باشند.

2,807 دیدگاه

 • Good post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon everyday. Its always interesting to read articles from other authors and practice something from other sites.

  پاسخ
 • A fascinating discussion is worth comment. I do think that you ought to publish more about this issue, it may not be a taboo matter but typically folks dont speak about such topics. To the next! Cheers!!

  پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • [url=http://effexor.fun/]effexor 25mg[/url]

  پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • Chukchansi casino age limit, crypto gambling online crypto gambling and crypto gambling online – increase slots splatoon.

  پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • [url=https://cialis40mgwithnorx.quest/]tadalafil tablets india online[/url]

  پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • [url=https://vardenafil.durban/]buy levitra online europe[/url] [url=https://accutane.media/]accutane over the counter[/url] [url=https://flomax.email/]noroxin pill[/url] [url=https://cialisgenerictabletdrugstore.quest/]generic cialis 10mg[/url] [url=https://metformin.makeup/]metformin 750 mg[/url]

  پاسخ
 • پاسخ
 • [url=https://modafinila.online/]modafinil 200mg uk[/url]

  پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • [url=https://avodart.guru/]order avodart online[/url]

  پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ
 • پاسخ