پولیپ بینی

پولیپ بینی

در این مقاله می خواهیم راجع به پولیپ بینی با شما صحبت کنیم. پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

پولیپ بینی جزو بیماری های شایع می باشد که امکان دارد در برخی از افراد بروز پیدا کند. اگر این بیماری را در زمان مشخص آن درمان نکنید، احتمال دارد با عوارض آن درگیر شوید و چالش های بعد از آن را تحمل کنید.

چون این بیماری جزو امراض تنفسی شایع می باشد، ممکن است بیماران زیادی متوجه وجود چنین بیماری نباشند اما همزمان با نشانه های آن دست و پنجه نرم کنند.

به همین خاطر شایسته است در صورت مشاهده هر گونه علامت این بیماری برای معاینه و چکاپ به پزشک مراجعه کنید که ما در این مقاله، خانم دکتر خدیجه جمشیدی را به شما پیشنهاد می دهیم. خانم دکتر جمشیدی، از معتبرترین متخصصین در این حوزه معرفی می شوند.

پیشنهاد می کنیم از پست آب کرفس برای کاهش ورم بینی دیدن کنید.

اینفوگرافیک پولیپ بینی

اینفوگرافیک پولیپ بینی
اینفوگرافیک پولیپ بینی

همچنین در این مطلب، درباره موضوعات زیر صحبت می کنیم که عبارتند از:

پولیپ بینی چیست؟

علائم پولیپ در بینی چیست؟

راه های تشخیص پولیپ بینی کدامند؟

عمل جراحی پولیپ بینی چگونه انجام می شود؟

چگونه از ابتلا به پولیپ بینی جلوگیری نماییم؟

عوامل کمک کننده ابتلا به پولیپ بینی شامل چه مواردی می باشند؟

درمان پولیپ بینی چگونه است؟

انواع شیوه های جراحی پولیپ بینی کدامند؟

چه گروه هایی شانس ابتلای بیشتری به پولیپ بینی را دارند؟

آیا انجام عمل پولیپ، همزمان با عمل زیبایی بینی صورت می گیرد؟

 

پولیپ بینی چیست؟

پولیپ بینی چیست؟
پولیپ بینی چیست؟

بافت های فشرده ای که دارای رنگ قهوه ای مایل به زرد یا صورتی هستند، پولیپ بینی نامیده می شوند. این بافت ها مانند قطره های اشک و یا خوشه های انگور به حالت آویزان در درون بینی قرار می گیرند.

علت وجود آن ها در اغلب موارد، عفونت ها می باشند که سبب بروز التهاب در داخل بینی می شوند. مثل سینوزیت های مزمن، عفونت های قارچی یا باکتریایی. یکی از دلایل دیگر ایجاد این عارضه، آلرژی یا حساسیت ها می باشند.

توده هایی که در بالا گفتیم، ویژگی های مخصوص به خود را دارند. چون نرم هستند، نمی توانید آن ها را لمس نمایید، دردی ایجاد نمی کنند و سرطانی نمی باشند.

آن ها احتمالا انسداد نسبی یا کامل در حفره های بینی و سینوس های بیماران ایجاد می کنند. در این صورت افراد درگیر با آن نمی توانند به راحتی تنفس کنند و انجام این کار برای آن ها تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

تنفس از راه دهان

پس بیماران مجبور می شوند به تنفس از راه دهان پناه بیاورند؛ بنابراین احتمال ورود میکروب ها به دستگاه تنفسی افزایش پیدا خواهد کرد‌.

این بیماری ممکن است در هر دو حفره بینی مشاهده شود، اما در برخی موارد فقط در یکی از حفره ها بروز کرده و خود را نشان می دهد که دارای رشد دسته ای می باشد.

اگر قصد جراحی و رهایی از این بیماری مزمن را دارید، خانم دکتر خدیجه جمشیدی را به شما پیشنهاد می دهیم.

علائم پولیپ در بینی چیست؟

علائم پولیپ در بینی چیست؟
علائم پولیپ در بینی چیست؟

از کجا بفهمیم پولیپ بینی داریم؟ اگر در مجاری بینی شما التهابی موجود باشد، با سینوس ها در ارتباط است که در واقع به آن سینوزیت مزمن گفته می شود؛ گاهی اوقات مشاهده شده است که بیماران دچار سینوزیت مزمن هستند و دارای پولیپ بینی نمی باشند.

همان طور که گفتیم، پولیپ ها را نمی توانید لمس کنید، آن ها به صورت بافت هایی نرم در درون بینی قرار می گیرند و نمی توانید به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

در صورتی که سایز پولیپ ها کوچک تر از حد مشخص باشد، بیماران نمی توانند به وجود آن ها در بینی خود پی ببرند، اما همچنان از علائم و عوارض بیماری رنج خواهند برد.

اگر سایز پولیپ ها بزرگ باشد و تعداد آن ها بیش از حد معمول شود، مجاری بینی بیماران را دچار انسداد خواهد کرد.

در ضمن دو بیماری پولیپ بینی و سینوزیت مزمن، از نشانه های مشترکی برخوردار می باشند که در زیر آن ها را نام می بریم:
  • افت حس بویایی یا عدم آن
  • آبریزش از پشت بینی به درون حلق
  • گرفتگی پیوسته بینی و مسدود شدن آن
  • خر و پف کردن در خواب
  • خارج در بخش های اطراف چشم
  • احساس درد در قسمت سر و صورت
  • احساس فشار روی صورت و پیشانی
  • درد در نواحی دندان های فک بالایی
  • عفونت های پیوسته

راه های تشخیص پولیپ بینی کدامند؟

راه های تشخیص پولیپ بینی کدامند؟
راه های تشخیص پولیپ بینی کدامند؟

با انجام معاینات بالینی توسط پزشک، می توان به وجود این بیماری در افراد پی برد. در برخی موارد شاخک های تحتانی بینی در افراد گوناگون تنفس آن ها را مسدود می نماید و آن ها فکر می کنند که به بیماری پولیپ بینی مبتلا شده اند، درحالی که چنین نیست و با انجام معاینات پزشکی، وجود این بیماری توسط پزشکانی مانند خانم دکتر خدیجه جمشیدی رد می شود.

چون هیچ گونه آثاری از پولیپ بینی در آن ها مشاهده نمی شود. اما تشخیص این بیماری به این صورت می باشد که پزشک متخصص، بیمار را در ابتدا معاینه می کند.

یعنی با به کا گیری چراغ قوه و یک عدد رینوسکوپ از سوراخ های بینی سعی می کند وجود بیماری را تعیین کند. اما این راهکار همیشه جوابگو نیست؛ زیرا در برخی موارد پولیپ ها در عمق سینوس ها جا خوش کرده اند.

پس برای تشخیص مطمئن پولیپ ها، پزشکان از آندوسکوپی استفاده می کنند. این راه تشخیص امکان دارد کمی خاطر بیماران را آزرده کند اما چاره ای جز انجام آن وجود ندارد.

روش آندوسکوپی موضوع پیچیده ای نیست

البته روش آندوسکوپی موضوع پیچیده ای نیست و پزشک در طول استفاده از آن، بسیار حرفه ای عمل می کند تا کمترین ناراحتی برای بیماران به وجود بیاید.

در این شیوه، یک لوله با قطر بسیار کم و نازک که دارای انعطاف بالایی می باشد، توسط پزشک به مجاری تنفسی فرستاده می شود؛ در سر این لوله دوربینی با کیفیت و یک چراغ تعبیه شده است.

به همین دلیل هدایت آن ها به محل مورد نظر توسط پزشکان به سادگی صورت می پذیرد.

البته اگر مشکلات بینی شما شدیدتر از این صحبت ها باشد، باید از راه های تشخیصی دیگر کمک گرفته شود، مثل MRI، CT SCAN. به کمک شیوه های گفته شده، به راحتی سایز و محل قرار گیری پولیپ ها تعیین خواهد شد.

اگر ناهنجاری های دیگری نیز در بینی شما موجود باشد، با به کارگیری این روش ها توسط خانم دکتر جمشیدی شناسایی خواهد شد.

لطفا از پست تشخیص شکستگی بینی دیدن کنید.

عمل جراحی پولیپ بینی چگونه انجام می شود؟

عمل جراحی پولیپ بینی چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی پولیپ بینی چگونه انجام می شود؟

اگر سایز پولیپ ها به اندازه ای بزرگ شود که مجاری بینی را مسدود نماید، باید برای رفع آن، عمل جراحی بینی را انتخاب کنید.

چون در چنین مواقعی انجام جراحی به شدت ضروری می باشد. ریشه وجود پولیپ ها به سینوس ها باز می گردد. برای همین باید درون آن ها نیز به خوبی بررسی شود.

چون اگر فقط پولیپ ها تخلیه شوند، احتمال عود دوباره آن ها بالا می رود. پس پزشکان حرفه ای باید توسط آندوسکوپ درون سینوس ها را نیز مورد بررسی قرار بدهند و تمام پولیپ های موجود در آن را همزمان خارج نمایند تا بیماری از منشا خود نابود شود.

همان طور که متوجه شدید، حتی پس از جراحی بینی هم عود پولیپ ها امکانپذیر می باشد؛ اما اگر می خواهید پیدایش دوباره آن ها را به حالت تعویق در بیاورید و از شتاب رشد آن ها بکاهید، می توانید از درمان های ضد آلرژی استفاده کنید.

عمل جراحی پولیپ بینی را می توانید با بیهوشی کامل یا حالت نیمه بیهوشی به انجام برسانید

عمل جراحی پولیپ بینی را می توانید با بیهوشی کامل یا حالت نیمه بیهوشی به انجام برسانید؛ بازه زمانی که برای این عمل احتیاج است، حدود ۲۰ دقیقه تخمین زده می شود که زمان بسیار مناسبی می باشد، حتی پس از جراحی احتیاجی به بستری شدن و یا تحت نظر بودن نیست، چون در همان روزی که جراحی را انجام دادید، مرخص شده و به خانه بر می گردید.

حدود ۱۰روز بعد از جراحی نیز موظف هستید آنتی بیوتیک بخورید تا بهبودی کامل حاصل شود.

در ضمن در این مدت زمان بهتر است مصرف داروهای ضد آلرژی را نیز جدی بگیرید تا دچار عود پولیپ ها در بینی نشوید و بیماری را به طور کامل ریشه کن نمایید.

در انجام این جراحی، انتخاب پزشک مناسب و حرفه ای بسیار مهم است که دارای تجربه بالایی باشد تا اثری از پولیپ ها در درون بینی و سینوس ها باقی نگذارد و به طور کامل آن ها را از داخل بینی تخلیه نماید.

ما در این بخش از مقاله، دکتر خدیجه جمشیدی را به عنوان بهترین پزشک مربوطه به شما پیشنهاد می دهیم، چون سابقه کاری ایشان در زمینه انواع جراحی بینی بالا است و تا کنون توانایی بالایی در این حوزه از خود نشان داده اند. پس موضوع انتخاب پزشک و مصرف داروهای خود را بسیار جدی بگیرید.

چگونه از ابتلا به پولیپ بینی جلوگیری نماییم؟

چگونه از ابتلا به پولیپ بینی جلوگیری نماییم؟
چگونه از ابتلا به پولیپ بینی جلوگیری نماییم؟

اکنون که با پولیپ بینی و علائم آن آشنا شدید، وقت آن رسیده است که راه های پیشگیری از ابتلا به آن را نیز یاد بگیرید تا اجازه عرض اندام دوباره را به آن ندهید. به هر حال راهکارهایی که در ادامه عنوان می کنیم، می توانند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند که عبارتند از:

کنترل آسم و آلرژی:

زمانی که جراحی مخصوص برای برداشتن پولیپ ها را انجام دادید، پزشکان متخصص و مجربی همچون خانم دکتر جمشیدی، توصیه و مراقبت هایی را در این حوزه به شما پیشنهاد می دهند تا شما با به کارگیری آن ها از بروز دوباره بیماری و برگشت آن پیشگیری نمایید.

بنابراین باید با جان و دل به صحبت های دکتر گوش بسپارید و تمرکز خود را روی انجام نکات مراقبتی حفظ کنید.

در ضمن اگر با وجود توجه و انجام مراقبت های گفته شده توسط پزشک، باز هم نتوانستید بیماری خود را تحت کنترل بگیرید، باید فورا به سراغ پزشک معالج خود بروید و راجع به این موضوع با او مشورت نمایید؛ زیرا احتمالا باید دستورالعمل های مراقبتی ویژه تری را به صورت جدی تر دنبال نمایید.

پرهیز از قرار گیری در معرض محرک های بینی:

زمانی که تحت جراحی بینی قرار گرفتید، دیگر اجازه ندارید سمت محرک های بینی بروید. مثل استنشاق آلاینده هایی مانند تنباکو، گرد و خاک، گازهای شیمیایی و آلرژن ها. چون این موارد سبب می شوند تا بیماری شما دوباره عود کند که در این صورت مشکلاتی مثل جراحی دوباره و درمان را در پیش خواهید داشت. بنابراین راهکارهای گفته شده را بسیار جدی بگیرید.

حفظ بهداشت:

اکنون که پولیپ بینی خود را درمان کرده اید، باید فضای خانه خود را به حالت مرطوب در بیاورید. چون راه های تنفسی شما باید به شکل مرطوب نگهداری شوند تا دچار التهاب نشوند و بینی شما مسدود نشود.

استفاده از شوینده های مخصوص بینی:

اگر می خواهید جریان مخاط بینی خود را بهبود ببخشید و محل آن را از انواع آلرژن ها و محرک های دیگر پاک سازی نمایید، باید مجاری بینی خود را در زمان های مشخص شست و شو بدهید؛ برای این کار می توانید از موارد متعدد استفاده کنید مثل:

سرم های شست و شو، اسپری آب نمک. همچنین می توانید برای رهایی از بیماری پولیپ بینی، از خانم دکتر خدیجه جمشیدی کمک بگیرید.

عوامل کمک کننده ابتلا به پولیپ بینی شامل چه مواردی می باشند؟

عوامل کمک کننده ابتلا به پولیپ بینی شامل چه مواردی می باشند؟
عوامل کمک کننده ابتلا به پولیپ بینی شامل چه مواردی می باشند؟

عوامل گوناگونی هستند که قادر می باشند درصد بروز این بیماری را در افراد بیشتر نمایند. اما در این بخش از مقاله، به برخی از رایج ترین عوامل اشاره می کنیم که عبارتند از:

آسم:

آسم جزو بیماری های شایع به حساب می آید که مجاری هوایی بینی را منقبض می نماید و راه های هوایی را ملتهب می کند؛ بنابراین سبب اختلال تنفسی نیز خواهد شد.

آلرژی:

منظور همان حساسیت می باشد که امکان ابتلا به پولیپ بینی را به احتمال بسیار بالا تشدید خواهد کرد. مثل آلرژی به قارچ هایی که در هوا وجود دارند که سینوزیت قارچی آلرژیک نامیده می شوند.

حساسیت به برخی از داروها:

برخی از داروها هستند که مصرف آن ها ریسک مبتلا شدن به پولیپ بینی را افزایش می دهند، مثل آسپرین و داروهایی مانند آن. چون این داروها سبب می شوند تا احتمال درگیری با عارضه پولیپ بیشتر شود.

سابقه خانوادگی:

این مورد نیز جزو عوامل رایج می باشد و امکان دارد بستری را فراهم نماید که سبب درگیری فرد با بیماری مذکور شود.

فیبروز کیستیک:

این مورد نیز به عنوان عوامل رایج به حساب می آید؛ چون قادر است زمینه ابتلا به بیماری را مهیا نماید و شرایط را برای رشد بیماری در حالت مساعد نگه دارد. عامل گفته شده جزو اختلالات ژنتیکی برشمرده می شود.

فیبروز کیستیک باعث می شود تا از مخاط بینی و سینوس ها ترشحاتی غلیظ و چسبناک خارج شود؛ به همین دلیل، زمینه مبتلا شدن به بیماری را افزایش می دهد. همچنین برای درمان این بیماری می توانید با خانم دکتر خدیجه جمشیدی تبادل نظر داشته باشید.

درمان پولیپ بینی چگونه است؟

درمان پولیپ بینی چگونه است؟
درمان پولیپ بینی چگونه است؟

معمولا در اکثر موارد، درمان های دارویی در اولویت هستند و جزو مراحل اولیه به شمار می آیند و ممکن است تاثیر گذار نیز باشند. پزشکان در وهله اول تلاش می کنند تا سایز پولیپ را تغییر بدهند و به کمک دارو آن ها را کوچک تر نمایند.

ممکن است بیماران با مشکلاتی مانند انسداد، گرفتگی، التهاب و عفونت درگیر باشند که در این صورت باید ابتدا این مشکلات از میان برداشته شود تا پزشک قادر باشد به طور کامل بیماری پولیپ بینی را ریشه کن نماید و آن را از درون بینی بیماران حذف کند.

درمان های دارویی نیز بسیار متعدد هستند؛ مثلا اسپری های بینی مانند کورتیکو استروئیدها، کورتیکو استروئید ای خوراکی و تزریقی، داروهای دیگری مانند انواع و اقسام آنتی هیستامین ها تا آلرژی و حساسیت های موجود تحت کنترل گرفته شوند و استعمال آنتی بیوتیک ها تا از بروز عفونت پیشگیری نمایند. البته ممکن است از داروهای دیگری نیز برای بهبود بیماران استفاده شود.

اگر داروها کار ساز نبودند و آثار چندانی برای درمان بیماری نداشتند، پس باید از شیوه های دیگر بهره گرفته شود

اما اگر داروها کار ساز نبودند و آثار چندانی برای درمان بیماری نداشتند، پس باید از شیوه های دیگر بهره گرفته شود که به تشخیص پزشکان بستگی دارد. چون داروها نتوانسته اند سایز پولیپ ها را کوچک کنند و یا موجب نابودی آن ها شوند؛

پس یعنی بیماری جدی تر از این حرف ها است و باید از روش های مطلوب برای درمان آن استفاده شود. به احتمال زیاد در چنین مواقعی، تشخیص پزشکان انجام جراحی پولیپ بینی می باشد.

این عمل با به کارگیری دستگاهی به نام آندوسکوپی صورت می گیرد و به همراه آن یک شیء کوچک را به داخل بینی می فرستند تا بتوانند پولیپ ها را تراش بدهند و یا به عبارتی آن ها را از داخل حفره بینی و عمق سینوس ها به طور کامل پاکسازی نمایند. این جراحی دارای پیچیدگی چندانی نیست، چون جزو عمل های سرپایی است.

زمانی که جراحی به پایان رسید، در اغلب اوقات، پزشکان، کورتیکو استروئیدها را برای شما تجویز می کنن

زمانی که جراحی به پایان رسید، در اغلب اوقات، پزشکان، کورتیکو استروئیدها را برای شما تجویز می کنند تا دوران نقاهت خود را به خوبی به پایان برسانید.

در ضمن استفاده از محلول آب نمک توسط پزشکان قطعا توصیه خواهد شد تا محل جراحی را با سرنگ مخصوص شست و شو بدهید.

شما موظف هستید تا طبق دستور پزشک معالج خود عمل کنید، چون اقدامات این چنینی پس از جراحی برای این انجام می شوند که بیماری شما باز هم عود نکند و از بروز دوباره آن پیشگیری شود.

در ضمن برای درمان دارویی یا جراحی پولیپ بینی می توانید از خانم دکتر خدیجه جمشیدی کمک بگیرید.

برای درمان شکستگی بینی روی لینک کلیک نمایید

انواع شیوه های جراحی پولیپ بینی کدامند؟

انواع شیوه های جراحی پولیپ بینی کدامند؟
انواع شیوه های جراحی پولیپ بینی کدامند؟

جراحی آندوسکوپی بینی:

این شیوه جزو بهترین روش های جراحی این عارضه برشمرده می شود؛ چون به کمک آن، هم می توان پولیپ ها را حذف کرد و هم اختلالات سینوسی را درمان نمود.

چون اگر سینوس ها را درمان نکنید، دوباره سبب ایجاد التهاب و پولیپ خواهند شد. همان طور که در بالا نیز گفتیم، در این شیوه از دستگاهی استفاده می کنند که به آن آندوسکوپ می گویند.

به وسیله این دستگاه، پزشکان به حفره های سینوسی درون بینی دسترسی کامل پیدا می کنند و به خوبی محیط این قسمت را ارزیابی می نمایند.

این دستگاه، یک لوله کوچک است که در سر آن یک لنز بزرگ نمایی تعبیه شده است تا زمانی که به درون بینی فرستاده می شود، تشخیص پولیپ ها، عفونت ها و موارد دیگر که سبب مسدود شدن مجاری بینی و سینوس ها می شوند را برای پزشک راحت تر کند.

زمانی که بیماری تشخیص داده شد، منافذی که از سینوس ها تا مجاری بینی مشاهده می شوند را بزرگ تر یا باز ر می کنند. در این صورت دیگر تجمع مخاط و ایجاد مجدد پولیپ ها سبب بیماری شما نخواهند گشت.

بالون سینوپلاستی:

یکی دیگر از تکنیک های جراحی بینی برای برداشتن پولیپ ها و عفونت های پیوسته سینوس ها، همین مورد می باشد. در مطالب بالا گفتیم که اگر داروها قادر نباشند این عارضه را درمان کنند و یا سبب بهبودی نسبی آن شوند، پس باید از عمل های جراحی استفاده کنید.

این شیوه جراحی کم تهاجمی تر می باشد و جراحان از کتتر بادکنکی کوچک با سایز یک میلیمتری استفاده می کنند. این کتتر به درون حفره های بینی فرستاده می شود تا سینوس های بیماران به شکل کامل تخلیه شود و آن ها را به خوبی تصفیه نماید.

البته زمانی که کتتر به درون سوراخ های بینی فرستاده شد، تا حدود ۴میلیمتر باز می شود و شبیه به یک بالن کوچک می باشد.

حدود چند ثانیه پس از ورود این بالن، از بینی خارج می شود. اما در همان فرصت کم برای سینوس ها یک فضای مطلوب ایجاد می شود تا عفونت های خود را تخلیه کنند و تهویه هوا صورت بگیرد.

انجام این شیوه های جراحی برای درمان پولیپ بینی توسط خانم دکتر خدیجه جمشیدی انجام می شود که پزشکی حاذق و باتجربه می باشند.

چه گروه هایی شانس ابتلای بیشتری به پولیپ بینی را دارند؟

چه گروه هایی شانس ابتلای بیشتری به پولیپ بینی را دارند؟
چه گروه هایی شانس ابتلای بیشتری به پولیپ بینی را دارند؟

معمولا کودکانی که دارای اختلالات تنفسی، سینوزیت مزمن، آسم و بیماری زکام هستند، بیشتر از کودکان دیگر شانس ابتلا به پولیپ بینی را خواهند داشت.

در ضمن افراد میانسال که در سن بالای ۴۰ سالگی به سر می برند به ویژه خانم ها، بیشتر از هر فرد دیگری دارای ریسک ابتلا به این عارضه می باشند.

آیا انجام عمل پولیپ همزمان با عمل زیبایی بینی صورت می گیرد؟

آیا انجام عمل پولیپ همزمان با عمل زیبایی بینی صورت می گیرد؟
آیا انجام عمل پولیپ همزمان با عمل زیبایی بینی صورت می گیرد؟

متقاضیان زیادی هنگام مراجعه به خانم دکتر خدیجه جمشیدی، این سوال را تکرار می کنند. چون قصد دارند متوجه شوند که با حذف پولیپ ها، تغییرات ظاهری در بینی آن ها آشکار می شود یا جراحی دیگری مورد نیاز می باشد.

چون پولیپ ها به احتمال بالا ظاهر بینی را پهن تر نشان می دهند و روی ظاهر بینی تاثیر منفی می گذارند. به ویژه کسانی که نوع بینی آن ها گوشتی است، بیشتر از هر کس دیگری از این ماجرا رنج می برند که اصلا خوشایند نمی باشد.

اما بهتر است بدانید که انجام عمل پولیپ بینی به همراه رینوپلاستی امکانپذیر می باشد و اتفاقا روند درمان بهتر انجام می شود؛

زیرا عمل زیبایی به صورت کاملا باز است، پس مشکلات تنفسی و اختلالات سینوسی به درستی شناسایی و تشخیص داده می شود. دست پزشکان نیز برای درمان و حذف کامل پولیپ ها بازتر خواهد بود.

بنابراین هم از مشکل پولیپ ها خلاص می شوید و هم ظاهر بینی خود را زیباتر و خوش فرم تر می کنید. در ضمن با کمک خانم دکتر خدیجه جمشیدی می توانید جراحی زیبایی و حذف پولیپ بینی را در کنار یکدیگر انجام بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مطب

۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.