چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است

چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است

در این مقاله، به این موضوع می پردازیم که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است؟ با ما همراه باشید.

هر چند جراحی بینی در مقایسه با دیگر جراحی ها راحت تر است، اما با پیامدهایی همچون کبودی و یا ورم موقتی همراه است. با این که متد جراحی فوق یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی در بین بانوان و آقایان محسوب می شود؛

لذا قصد داریم تا در این مقاله به این موضوع رسیدگی کنیم که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است؟ ما را همراهی نمایید.

در این راستا، می توانید از تجربیات سرکار خانم دکتر جمشیدی بهره مند شوید. خانم دکتر جمشیدی، از معتبرترین متخصصین حال حاضر در این زمینه معرفی می شوند.

پیشنهاد می کنیم از پست خوردن نوشابه بعد از عمل بینی دیدن کنید.

فهرست مطالب

فرآیند ورم پس از رینوپلاستی

فرآیند ورم پس از رینوپلاستی
فرآیند ورم پس از رینوپلاستی

معمولاً پس از اتمام جراحی بینی به دلیل صدمه وارده به بافت ها، تورم اولیه موجود در این ناحیه شروع می شود که البته ممکن است بر اثر تجمع مایع، شخص تا چندین ماه با تورم ثانویه همراه شود. امری کاملاً طبیعی است که پس از رینوپلاستی در روزهای نخست، تورم به بیشترین حد خود برسد.

شاید در طی هفته های نخست پس از جراحی به دلیل تغییرات ایجاد شده روی بخش داخلی بینی، پس از جراحی، ظاهر بینی شما نسبت به قبل بدتر به نظر بیاید که البته جای هیچ نگرانی نیست و وضعیت فوق در تمامی زیباجویان موقتی است.

در این راستا، مشاوره های قبل از جراحی به شما کمک می کند تا چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است تا موترد گفته شده را طبق تجویز جراح متخصص مصرف کنید.

ناحیه جراحی شده در طی این بازه زمانی، متورم، قرمز و حتی به لمس کردن بسیار حساس است

به طور کلی ناحیه جراحی شده در طی این بازه زمانی، متورم، قرمز و حتی به لمس کردن بسیار حساس است و شاید در زمان لمس کردن، گرم باشد.تقریباً تا چهارده روز، این کبودی ادامه دارد و رفته رفته با رعایت این که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است و دیگر دستورالعمل های پزشکی، زرد رنگ می شود.

این روند ادامه دارد تا هنگامی که به طور کامل مشکلات موجود در این ناحیه برطرف شود. بایستی مراقب نمایان شدن علائم عفونت در دوران بهبود اولیه نظیر درد شدید، چرک کردن و یا تب باشید.

ایجاد بافت اسکار در ناحیه بینی پس از جراحی تقریباً پنج تا شش هفته ادامه می یابد و بعد از این بازه، نتایج نهایی مشاهده می شود.

با این که هنوز بینی جراحی شده شما بسیار آسیب پذیر است، اما به مرور ورم و حساسیت نسبت به لمس کردن بینی کمتر می شود و بایستی مراقبت های لازم را در دوران نقاهت به درستی انجام دهید.

دلیل ورم بینی پس از جراحی

دلیل ورم بینی پس از جراحی
دلیل ورم بینی پس از جراحی

پیش از توضیح در این باره که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، بهتر است به علت ورم های موجود در این ناحیه بپردازیم.

زمانی که با هدف جراحی رینوپلاستی تحت این متد جراحی زیبایی قرار می گیرید و برای کوچک کردن و زیبایی بیشتر، چهره مدل متفاوتی را بر می گزینید، شاید علائم متعدد نظیر ورم یک طرفه و یا ورم پره های بینی پس از جراحی را مشاهده کنید.

ممکن است وضعیت فوق بعد از جراحی به دلیل ایجاد تغییرات لازم و گذراندن روند بهبودی غضروف و بافت ها تا دوازده ماه ادامه یابد.

دقت داشته باشید که شیوه جراحی، ورم حاصل از احتباس مایعات و از همه مهمتر میزان ضربه و یا فشاری که به بینی شما وارد شده است، از مهمترین دلایل بروز تورم بینی پس از رینوپلاستی است.

در چنین مواردی، این که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، طبق تجویز دکتر جمشیدی به منظور میزان کاهش تورم ها توصیه می شود.

با توجه به این که عمل زیبایی فوق براساس نیازهای شخصی بیمار انجام می شود، روند بهبودی در هر فرد متفاوت است.

مهمترین عوامل در روند بهبودی پس از جراحی عبارتند از:

1) ضخامت پوست 2) مقدار محدوده جراحی 3) نوع بافت 4) نوع جراحی ( بسته یا باز)

موارد فوق، از مهمترین مواردی به شمار می آیند که در بهبودی ورم بینی پس از رینوپلاستی، بیشترین اثرگذاری را به دنبال دارد. همان طور که گفتیم؛ شاید ورم، کل بینی را در بر گیرد، اما پس از جراحی، ورم نوک بینی بسیار رایج است.

انواع ورم بینی پس از رینوپلاستی

انواع ورم بینی پس از رینوپلاستی
انواع ورم بینی پس از رینوپلاستی

بازبینی و شناخت نسبت به این که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، پس از جراحی به شخص کمک می کند تا با آشنایی بیشتر به جراحی رینوپلاستی، کنترل بهتری روی شرایط پس از آن داشته باشند. مواردی از جمله:

1)  نوع استخوان بینی 2) آمادگی و سلامت جسمی بدن شخص 3) استفاده از گرافت ساختاری 4) تعداد عمل های پیشین 5) شکستگی در بینی

علاوه بر این، آسیب به بینی پس از جراحی و روش هایی که جراح متخصص برای این عمل زیبایی استفاده می کند، از مهمترین مواردی است که در اشخاص متعدد پس از جراحی روی میزان ورم بینی اثر می گذارد. برای توضیحات دقیق تر، در ادامه مبحث به انواع ورم بینی اشاره خواهیم کرد:

ورم حاد (اولیه):

علت اصلی ورم فوق در اثر التهابات ناشی از جراحی است که معمولاً همراه با کبودی است. شکاف های ظریف و دقیق موجود در این ناحیه، روی بافت ها کمترین صدمه را به دنبال دارد و حتی می تواند سبب تقلیل مقدار ورم شود.

اگر چه شیوه جراحی و یا حتی نوع بینی اثر زیادی در بروز نوع تورم فوق دارد، اما توصیه های پزشک مبنی بر این که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، می تواند اقدام موثر و مفیدی باشد.

به طور مثال جراحی بینی گوشتی به علت غضروف های بسیار و ظریف و در عین حال ضخامت پوستی که دارد، شاید در مقایسه با بینی استخوانی پس از جراحی، با تورم بیشتری همراه باشد.

گفتنی است که با توجه به نوع بینی ورم اولیه، ممکن است بین یک الی شش ماه بعد از عمل با رعایت کلیه دستورالعمل های پزشکی رفع شود.

ورم مزمن (ثانویه):

تجمع مایع میان بافتی پس از رینوپلاستی، مهمترین دلیل تورم بینی ثانویه در قسمت تحتانی پوست است. با توجه به این که در زمان جراحی، تغییر شکل کلی در قسمت غضروف ها و استخوان ها ایجاد می شود و بایستی بر ساختار جدید پوست کشیده شود، شاید در بخش تحتانی پوست و یا پیرامون غضروف ها، مقداری مایعات جمع شده و در نتیجه سبب بروز تورم در فرد شود.

ورم ثانویه در موارد شدید، منجر به بافت می شود و احتمال این که در دو طرف و یا یک طرف بیشتر دیده شود، بسیار است که به طور معمول چند ماه زمان نیاز است تا کاملاً رفع شود.

لازم به توضیح است که زمان بیشتری نیاز است تا ورم بینی گوشتی بهبود یابد، در نهایت قوس بینی در ماه های نخست به خوبی مشاهده نمی شود. این نوع بینی ها یک الی دو سال زمان نیاز دارند تا بهبودی کامل خود را به دست آورند.

اطلاعات تکمیلی را از خانم دکتر جمشیدی کسب نمایید.

چه مدت زمان نیاز است تا ورم بینی پس از جراحی رینوپلاستی بهبود یابد؟

چه مدت زمان نیاز است تا ورم بینی پس از جراحی رینوپلاستی بهبود یابد؟
چه مدت زمان نیاز است تا ورم بینی پس از جراحی رینوپلاستی بهبود یابد؟

بدون شک پس از جراحی زیبایی بینی، نبایستی انتظار تغییرات سریع را داشته باشید؛

به این علت که جراحی فوق همچون جراحی بلفاروپلاستی و زیبایی گوش، از جمله جراحی های تهاجمی به شمار می آید که برای دست یافتن به بهترین نتایج بیمار می بایست دوران نقاهت و این که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است را کاملاً رعایت کنید.

همان طور که در بخش قبلی گفتیم، تورم اولیه بعد از جراحی بینی پس از چندین هفته رفع می شود، اما چنانچه تورم موجود در این ناحیه طبق تشخیص جراح متخصص از نوع ثانویه باشد، احتمال این که روند بهبودی در یک بازه زمانی شش الی بیست و چهار ماهه انجام شود، بسیار است.

زیباجویانی که جراحی ترمیمی بینی را انجام می دهند، بایستی به این مورد توجه داشته باشند که این روند بهبودی زمانبر بوده و شاید بین شش تا دوازده ماه زمان نیاز باشد تا شخص به نتیجه قابل قبولی از انجام جراحی دست یابد.

در این پروسه بهبودی، شاید برای برطرف کردن نواقص جراحی قبلی، نیاز به اصلاحات بیشتری باشد

در این پروسه بهبودی، شاید برای برطرف کردن نواقص جراحی قبلی، نیاز به اصلاحات بیشتری باشد که در واقع بافت های فوق را نه تنها آسیب پذیرتر، بلکه حساس تر می کند.

در این راستا، خانم دکتر جمشیدی جراح و متخصص زیبایی بینی با توجه به سوابق چندین ساله درخشان در امر جراحی رینوپلاستی، از تخصص و مهارت های کافی در این امر برخوردار هستند که برای رسیدن به نتایج بهتر و پیامدهای جانبی کمتر، می توانید از توانایی های ایشان بهره مند شوید.

به طور کلی، اغلب متخصصین بر این باورند که پرهیز از گرما، مصرف آب کرفس و پیاده روی بعد از جراحی، از مهمترین مواردی است که می تواند در تسریع روند بهبودی موثر باشد.

تاثیر تغذیه سالم پس از جراحی زیبایی بینی

تاثیر تغذیه سالم پس از جراحی زیبایی بینی
تاثیر تغذیه سالم پس از جراحی زیبایی بینی

در رابطه با این موضوع که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، باید گفت که برنامه رژیم غذایی استاندارد پس از رینوپلاستی امری بسیار حائز اهمیت است؛

زیرا این امر بهبودی شما را هموارتر می کند. لذا، داشتن یک برنامه رژیم غذایی سالم و مفید، نه تنها در تقلیل پیامدهای پس از جراحی، بلکه در نتیجه کلی نیز اثر زیادی به دنبال دارد.

در واقع رعایت بایدها و نبایدهای تغذیه ای، در کوتاه تر شدن دوران بازیابی و موثر بودن جراحی رینوپلاستی موثر است. به همین منظور، چنانچه مایلید تحت این عمل زیبایی قرار بگیرید، لازم است پیش از هر اقدامی، در خصوص موضوع چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است

و همچنین مراقبت های پیش و پس از جراحی، مشاوره های لازم را با جراح متخصص خود انجام دهید. گفتنی است که عدم توجه به این مورد بسیار مهم، ممکن است نارضایتی از نتیجه عمل زیبایی بینی را در پی داشته باشد.

در حقیقت برنامه رژیم غذایی پس از جراحی بینی در فرآیند ریکاوری و بهبودی شما اثر مستقیمی به همراه دارد.

مشکل در گوارش بعضی مواد غذایی

به طور معمول پس از هر جراحی، به خصوص در مواردی که جراح متخصص از بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی برای انجام روند جراحی استفاده می کند، به علت وارد شدن ماده بیهوشی، ممکن است بدن شخص در گوارش برخی از مواد غذایی با مشکل روبرو شود که در چنین مواردی است که موضوع چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، اهمیت بیشتری می یابد.

احتمال دارد این گروه از زیباجویان، با مشکل یبوست پس از عمل همراه شوند که از متداول ترین مشکلات بعد از جراحی محسوب می شود که در این راستا، پیروی از یک برنامه غذایی سالم می تواند در برطرف کردن مشکل فوق موثر باشد.

چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است؟

چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است؟
چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است؟

در این بخش از مقاله، سعی داریم در مورد این موضوع که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، مواردی را به شما زیبا جویان محترم متذکر شویم:

مصرف مواد غذایی نرم:

برای کمک بهتر به سیستم گوارش و بدن خود و همچنین جویدن مواد غذایی سخت پس از رینوپلاستی که معمولاً اثر شایانی روی ورم بینی به همراه دارند، توصیه می شود در دوران نقاهت پس از عمل زیبایی فوق، مواد غذایی نرم همچون پوره سیب زمینی، تخم مرغ آبپز و یا سوپ مرغ مصرف کنید.

مواد غذایی مملو از فیبر:

مصرف غذاهای سرشار از فیبر در دوران نقاهت پس از رینوپلاستی بسیار توصیه می شود؛ به این علت که گروه های غذایی فوق از ابتلای شخص به یبوست پیشگیری نموده و سبب تقویت کارکرد بهتر سیستم گوارش در فرد می شود.

پاپ کورن، نان گندم، ماکارونی، برنج قهوه ای طبخ شده، گندم و غیره؛ از جمله مواد غذایی پرفیبر به شمار می آیند.

دکتر جمشیدی، مصرف گلابی، توت فرنگی، پرتقال و سیب را از بهترین میوه های پس از جراحی رینوپلاستی به زیباجویان محترم توصیه می کنند. همچنین متذکر می شوند از مصرف سبزیجات تازه نظیر نخود سبز، سیب زمینی و هویج پخته شده، اسفناج آب پز و کلم بروکلی در دوران بهبودی نیز غافل نشوید.

مواد غذایی ضد التهابی:

این گروه از مواد غذایی از اساسی ترین مواردی است که بایستی در برنامه رژیم غذایی پس از رینوپلاستی رعایت شود. مصرف این گروه از غذاها سبب کاهش التهابات پس از جراحی و کوتاه تر شدن دوران بهبودی و معالجه سریعتر زخم ها در فرد می شود.

روغن زیتون، ماهی چرب و آووکادو که از جمله مواد غذایی حاوی چربی های اشباع نشده هستند و همچنین بعضی از سبزیجات همچون کلم بروکلی، توت فرنگی، گوجه فرنگی، زغال اخته، انگور، قارچ، چای سبز و شکلات تیره، جزء این گروه از محصولات غذایی ضد التهابی محسوب می شوند.

مواد غذایی ترمیم کننده جراحت:

مورد مهم دیگر در خصوص چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است  که مصرف آن در برنامه رژیم غذایی الزامی است، گروه های غذایی است که تاثیر مهمی در ترمیم محل جراحت حاصل از عمل جراحی دارند.

غذاهای فوق مملو از پروتئین نظیر ماست، تخم مرغ، ماهی، گوشت و همچنین گروه های غذایی انباشته از Vitamin A همچون پرتقال و هویج و یا اسفناج که جزء سبزیجات برگ تیره است و مرکبات که مملو از Vitamin C است؛ از جمله این مواد غذایی مفید می باشند.

سبزیجات تازه و میوه:

مزایای بسیاری در تغذیه سالم پس از رینوپلاستی در خصوص سبزیجات و میوه های تازه وجود دارد که اغلب جراحان متخصص در پاسخ به پرسش چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، به زیباجویان محترم متذکر می شوند.

مواد معدنی و ویتامین های موجود در آنها سبب گردیده تا اغلب متخصصین، مصرف این گروه غذایی را به بیماران بسیار توصیه کنند.

به این ترتیب آناناس از جمله میوه های سالم پس از جراحی است؛ لذا، مصرف آن بهترین شیوه برای هیدراته نگه داشتن بدن و جذب کلیه مواد مغذی مورد نیاز است که در روند بهبودی بسیار موثر است.

مواد غذایی مطلوب برای تقلیل اضطراب:

گفتنی است که شخص پس از جراحی، تنها با التهاب و یا درد مواجه نخواهد شد. بلکه ممکن است بعضی از زیباجویان، با اضطراب های پس از رینوپلاستی نیز همراه شوند که در این بین، مصرف شکلات تیره، آجیل و یا چای بابونه و سبز می تواند در کاهش این تشویش ها بسیار موثر باشد.

در مجموع در این بخش به کلیه محصولات غذایی در خصوص این که چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است اشاره کردیم که بهتر است به مصرف و یا تهیه آنها نیز توجه بسیار داشته باشید.

به طور مثال پوره سیب زمینی مملو از فیبر بوده که در دوران نقاهت به عنوان یک غذای مغذی و نرم بسیار توصیه می شودعلاوه بر موارد ذکر شده، پرهیز از گرما، مصرف آب کرفس و پیاده روی بعد از جراحی نیز از مهمترین مواردی است که در تسریع روند بهبودی، بسیار موثر می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با خانم دکتر جمشیدی در ارتباط باشید.

ممنوعیت های رژیم غذایی پس از جراحی زیبایی بینی

ممنوعیت های رژیم غذایی پس از جراحی زیبایی بینی
ممنوعیت های رژیم غذایی پس از جراحی زیبایی بینی

در این بخش از مقاله چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، سعی داریم به مصرف محصولات غذایی که در نتیجه نهایی عمل زیبایی اثر منفی را به دنبال دارد و حتی الامکان بایستی در دوران بازیابی پس از جراحی استفاده شود، مواردی را متذکر شویم:

مواد غذایی جویدنی و سخت:

با توجه به این که ورم موجود در بافت های بینی بسیار نزدیک به دندان ها و دهان است، بایستی از مصرف این گروه از مواد غذایی که شاید سبب کشش بسیار لب بالایی در فرد شود نظیر نودل، زیتون، چیپس، خیار و غلات، جداً پرهیز کنید.

مواد غذایی فرآوری شده:

از بهترین شیوه ها برای تسریع در روند بهبودی پس از جراحی فوق، دوری از محصولات غذایی فرآوری شده در برنامه رژیم غذایی است. چربی های اشباع شده، سدیم و همچنین غذاهای مملو از قند، دلیل اصلی عدم مصرف محصولات غذایی فوق است که طبیعتا پیامدهای منفی را بر روند بهبودی به دنبال خواهد داشت.

غذاهای اسیدی و تند:

این گروه از مواد غذایی، به دلیل بالا بردن فشار خون و در نهایت خونریزی، حتماً بایستی پس از رینوپلاستی از برنامه رژیم غذایی حذف شوند.

علاوه بر این، گروه های غذایی نامبرده نه تنها سبب بی نظمی و یا کند شدن روند بهبودی محل جراحت ها در فرد می شود، بلکه منجر به تحریک بافت های مخاطی موجود در بینی شده و احتمال این که سبب عطسه نمودن شما شود، بسیار است.

البته ناگفته نماند که گروه های غذایی فوق منجر به اختلالات گوارشی و در نتیجه اثر منفی روی پروسه بهبودی در شخص می شود. دکتر جمشیدی، مصرف ماست و اسموتی که از جمله غذاهای خنک محسوب می شوند را در دوران نقاهت پس از جراحی بسیار توصیه می کنند.

مواد غذایی شور:

همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم، مصرف نمک، التهابات و ورم بعد از جراحی زیبایی بینی را افزایش می دهد. به همین منظور در مقوله چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، بسیار توصیه می شود که تا حد امکان، تا چندین ماه پس از رینوپلاستی، در دوران نقاهت از مواد غذایی مملو از نمک خودداری کنید.

مواد غذایی بسیار سرد و گرم:

بهتر است پس از عمل زیبایی بینی نسبت به دمای مواد غذایی که در هر وعده میل می کنید، شناخت بیشتر داشته باشید. به این علت که پس از جراحی، استفاده از غذاهای بسیار سرد و یا گرم به هیچ عنوان توصیه نمی شود. عدم توجه به این مورد مهم، میزان ناراحتی و درد دوران نقاهت را تا حد بسیار افزایش می دهد.

نوشیدنی های غیر مجاز پس از جراحی زیبایی بینی

نوشیدنی های غیر مجاز پس از جراحی زیبایی بینی
نوشیدنی های غیر مجاز پس از جراحی زیبایی بینی

پس از عمل رینوپلاستی، از بیمار درخواست می شود تا سی دقیقه پس از ریکاوری، حتی از نوشیدن آب هم جداً پرهیز نماید.

بعد از این مدت، بیمار می تواند به میزان زیاد، آب میوه و یا آب میل نموده و حتی ممکن است پزشک اجازه مصرف مواد غذایی نرم را به بیمار بدهد. اما بایستی به مواردی که در زیر متذکر می شویم، توجه بسیار داشته باشید:

عدم مصرف الکل:

از جمله نوشیدنی هایی که درصد خونریزی پس از جراحی را در فرد تا حد بسیار افزایش می دهد و شاید سبب کبودی و ورم بسیار شود، مصرف مشروبات الکلی است.

علاوه بر این، مصرف الکل در زمان مصرف داروهای مسکن تجویزی، امری خطرناک است و احتمال این که مشکلات جدی سلامتی را در پی داشته باشد، بسیار است. لذا توصیه می شود پیش از نوشیدن مجدد آن پس از جراحی، تا شش هفته صبر کنید.

عدم مصرف نوشیدنی های کافئین دار:

پس از جراحی با هدف تسریع در روند بهبودی، از مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین مانند چای و یا قهوه جداً خودداری کنید.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

در این نوشتار، سعی کردیم در خصوص چه چیزی برای ورم بعد از عمل بینی خوب است، با ذکر بایدها و نبایدهای تغذیه ای، نکات لازم را متذکر شویم.

خانم دکتر جمشیدی از معتبرترین جراحان و متخصصین زیبایی بینی و همچنین از مجرب ترین و حاذق ترین جراحان پلاستیک؛ به کلیه زیباجویان متقاضی متذکر می شوند که پرهیز از گرما، مصرف آب کرفس و پیاده روی بعد از جراحی، از مهمترین مواردی است که می تواند در تسریع روند بهبودی موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مطب

۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.