شکستگی بینی

شکستگی بینی

در این مقاله، قصد داریم تا به بررسی شکستگی بینی و راه های درمان آن بپردازیم. خانم دکتر خدیجه جمشیدی یکی از بهترین متخصصان جراحی بینی، در این راستا اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار داده است. همراه ما بمانید.

گاهی در اثر ضربه در حوادث طبیعی و غیر طبیعی، افراد دچار شکستگی بینی می شوند که مشکلات زیادی برای فرد ایجاد می شود. شکستگی بینی علاوه بر از بین بردن زیبایی صورت، درد و خونریزی را به همراه دارد. شکستگی بینی اغلب در ناحیه پل بینی ایجاد می شود؛

اما در مواردی سبب تغییر حالت ظاهری بینی، شکستگی استخوان، آسیب دیدگی غضروف و پارگی مخاط می شود. درمان شکستگی بینی از طریق جراحی بینی به صورت باز یا بسته صورت می گیرد.

پیشنهاد می کنیم از پست هزینه عمل بینی شکسته دیدن کنید.

اینفوگرافیک شکستگی بینی

اینفوگرافیک شکستگی بینی
اینفوگرافیک شکستگی بینی

خانم دکتر جمشیدی، یکی از بهترین متخصصان زیبایی بینی در ایران، در خصوص شکستگی بینی اطلاعات کاملی را در اختیار بیماران قرار داده است که در این مقاله به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

در این مقاله می خوانیم:

علائم شکستگی بینی

انواع شکستگی بینی

تشخیص شکستگی بینی

روش های درمان شکستگی بینی

تکنیک جراحی بینی

کمک های اولیه در منزل برای شکستگی بینی

آیا درمان شکستگی بینی ضروری است؟

آیا شکستگی قدیمی بینی قابل درمان است؟

اقدامات لازم قبل از انجام عمل زیبایی بینی

جراحی بینی در روز عمل

دوره بعد از عمل جراحی بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

سخن پایانی

 

علائم شکستگی بینی

علائم شکستگی بینی
علائم شکستگی بینی

بینی شکسته چه علائمی دارد؟ وارد شدن ضربه شدید، شایع ترین علت شکستگی بینی می باشد. وارد شدن ضربه می تواند بر اثر افتادن از بلندی، فعالیت ورزشی، تصادفات جاده ای و مشت و لگد به بینی رخ بدهد. افرادی که دچار شکستگی بینی می شوند، علائم زیر را تجربه خواهند کرد:

 • احساس درد زیاد در بخش داخلی یا خارجی بینی
 • تغییر شکل بینی
 • ایجاد تورم دراطراف بینی
 • خونریزی
 • مسدود شدن مجاری بینی و احساس گرفتگی بینی
 • ایجاد کبودی در اطراف بینی
 • شنیدن صدا در هنگام حرکت دادن بینی

انواع شکستگی بینی

انواع شکستگی بینی
انواع شکستگی بینی

با توجه به میزان آسیب دیدگی بینی، شکستگی در 2 نوع قدامی و کناری دسته بندی می شود که هر یک ویژگی های زیر را دارند:

شکستگی قدامی بینی:

در این نوع شکستگی، پل بینی دچار آسیب و فرورفتگی شده است. این نوع شکستگی زمانی رخ می دهد که ضربه از بالا به بینی وارد گردد.

شکستگی کناری بینی:

در این نوع شکستگی، یک طرف بینی فرو رفته و طرف دیگر برآمده می شود. این شکستگی زمانی رخ می دهد که ضربه از یک طرف به بینی وارد گردد.

تشخیص شکستگی بینی

بیمار با علائم مشخصی که دارد به پزشک مراجعه می کند. تشخیص شکستگی بینی توسط خانم دکتر جمشیدی، در دو مرحله صورت می گیرد. مرحله اول بررسی ظاهر بینی می باشد که طی آن، پزشک، موارد زیر را به دقت ارزیابی می کند:

 • خونریزی بینی و توقف یا عدم توقف آن
 • بررسی خارج شدن مایع شفاف از بینی
 • نحوه تنفس بیمار و بررسی انسداد مجاری بینی
 • میزان تورم و کبودی
 • انحراف تیغه بینی

در مرحله بعد، پزشک درخواست عکس رادیولوژی بینی را می دهد تا محل دقیق شکستگی را بررسی کند. وجود عکس رادیولوژی برای شروع درمان ضروری است.

زیرا پزشک براساس آن نوع درمان را مشخص می کند. در صورتی که نیاز به جراحی باشد، وجود عکس رادیولوژی ضروری است.

روش های درمان شکستگی بینی

 

بعد از ضربه به بینی چه کنیم؟ پزشک بعد از تشخیص شکستگی بینی، با توجه به یافته های خود، نوع درمان را تعیین می کند. نوع درمان با توجه به میزان آسیب دیدگی و محل شکستگی می باشد. گاهی میزان آسیب دیدگی بینی کم است و با یک جااندازی ساده، آسیب دیدگی برطرف می شود.

اما در برخی از موارد برای دستیابی به درمان و برگشتن زیبایی ظاهری بینی، به عمل جراحی نیاز می باشد. گاهی میزان شکستگی به نحوی زیاد است که نیاز به چند مرحله جراحی بینی می باشد. روش های درمان شکستگی بینی با توجه به میزان آسیب دیدگی شامل روش های زیر می باشد:

جااندازی بینی شکسته:

جا انداختن بینی زمانی به کار می رود که بینی دچار آسیب دیدگی شدیدی نشده باشد. 7 تا 14 روز بعد از وارد شدن ضربه به بینی، فرصت هست تا جااندازی بینی صورت گیرد. جااندازی بینی خود به دو روش جااندازی بسته و جااندازی باز انجام می گیرد.

در روش جااندازی بسته، خانم دکتر جمشیدی به بیمار، بی حسی تزریق می کند و به صورت دستی از بخش بیرونی بینی، استخوان را جا می اندازد.

روش جااندازی بسته زمانی انجام می شود که استخوان ها جابجا شده اند و تقریبا دوره بهبودی اولیه طی شده است. یعنی استخوان در وضعیت جدید خود ثابت شده است.

در این حالت، برای برگرداندن استخوان بینی به حالت اولیه، به اقدامات پیچیده تری نیاز است. در این روش، شکاف هایی در بینی ایجاد می شود تا اقدامات لازم برای جاانداختن استخوان بینی صورت گیرد.

جا انداختن به صورت باز باید حداکثر 14 روز بعد از آسیب دیدگی انجام گیرد. جاانداختن بینی اغلب با استفاده از دست صورت می گیرد. اما گاهی پزشک از ابزارهای مخصوصی نیز برای تراز کردن استخوان ها و غضروف ها استفاده می کند.

جراحی بینی شکسته:

در صورتی که شکستگی استخوان بینی از روش جا انداختن قابل رفع نباشد، پزشک روش رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی را به کار می برد.

طی این روش، خانم دکتر جمشیدی برای ایجاد زیبایی در ظاهر بینی، استخوان ها و بافت ها را اصلاح می کند. گاهی برای بازسازی نیاز است بخشی از استخوان یا غضروف حذف شود و یا بافت هایی به بینی اضافه گردد.

در روش رینوپلاستی، در پوست بینی تغییری ایجاد نمی شود. اما بعد از اصلاح استخوان و غضروف بینی، پوست بینی خود به خود فرم جدید بینی را به خود می گیرد.

در روش جراحی بینی، گاهی لازم است انحراف تیغه بینی نیز اصلاح شود تا تعادل و توازن بین دو حفره بینی ایجاد گردد. انحراف تیغه بینی در بسیاری از شکستگی های بینی رخ می دهد که این موضوع سبب بروز مشکلاتی نظیر مشکلات تنفسی و از بین رفتن زیبایی ظاهری بینی می گردد.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله غضروف نوک بینی بعد از عمل را مطالعه کنید.

تکنیک جراحی بینی

تکنیک جراحی بینی
تکنیک جراحی بینی

لازم است بدانید که جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می گیرد. توضیحات این دو روش را در ادامه بیان نموده ایم:

عمل بینی باز:

در این نوع تکنیک، پزشک روی پوست تیغه وسط نوک بینی یک برش ایجاد می کند و پوست را به طور کامل از روی بینی بلند می کند تا بتواند به صورت مستقیم به بخش داخلی بینی دسترسی داشته باشد. بعد از این که تغییرات لازم روی بینی صورت گرفت، پزشک، پوست را در محل برش دوخت می زند.

تکنیک عمل بینی باز یک تکنیک پیچیده است و تنها پزشکانی با مهارت و تجربه بالا می توانند آن را انجام دهند. تکنیک جراحی باز برای بینی های کج، شکستگی بینی، بینی های بزرگ و بینی گوشتی به کار می رود.

علاوه بر این، بینی هایی که اشکالات نوک آن ها زیاد است، نیاز به جراحی باز دارند. خانم دکتر خدیجه جمشیدی، در اکثر موارد از تکنیک جراحی باز استفاده می کند.

عمل بینی بسته:

در تکنیک جراحی بسته، هیچ برشی روی پوست تیغه وسط نوک بینی ایجاد نمی شود و تغییرات مورد نظر از بخش داخلی بینی انجام می گیرد.

تکنیک جراحی بسته ساده تر است و برای بینی هایی با مشکلات کمتر به کار گرفته می شود. در این روش، بیمار به مدت 3 الی 4 ساعت در کلینیک بستری است و بعد از هوشیاری کامل مرخص می شود.

در هنگام ترخیص، تامپون بینی بیمار خارج می شود. لازم است بیمار به مدت تنها یک هفته گچ یا اسپلینت را روی بینی قرار دهد. بعد از آن بخیه های داخلی کشیده می شود.

کمک های اولیه در منزل برای شکستگی بینی

در صورتی که علائم شکستگی بینی نظیر خونریزی و درد زیاد باشد، لازم است که سریعا به پزشک مراجعه کنید. اما اگر نیاز به درمان فوری پزشک ندارید، لازم است با اقداماتی برای درمان در منزل آشنا شوید تا از بروز عوارض جدی جلوگیری شود. اقدامات ضروری در منزل هنگام شکستگی بینی شامل موارد زیر می باشد:

 • در صورت خونریزی از بینی، از دهن نفس بکشید. در این شرایط بنشینید و به جلو خم شوید تا خون به گلو منتقل نشود.
 • زمانی که خونریزی قطع شد، سر را رو به بالا بگیرید تا درد ضربان دار کم شود.
 • لازم است برای کاهش تورم، از کمپرس سرد به مدت حدود 20 دقیقه با تعداد دفعات 3 الی 4 بار در روز استفاده کنید.
 • برای کاهش درد می توانید ایبوپروفن یا استامینوفن مصرف کنید.

توصیه می شود با وجود این که علائم حادی ندارید، باز هم به پزشک مراجعه کنید تا میزان آسیب دیدگی برطرف شود. گاهی آسیب دیدگی در هفته اول یا دوم به راحتی قابل برطرف شدن است.

اما با گذشت زمان، بینی نیاز به جراحی پیدا می کند. در شرایطی ممکن است خون در بخش سپتوم جمع شود که در صورت عدم رسیدگی، عوارض جبران ناپذیری به بار می آید.

بنابراین در هنگام ایجاد ضربه به بینی، بهتر است به خانم دکتر جمشیدی به عنوان معتبرترین متخصص گوش حلق و بینی مراجعه کنید تا نوع و میزان آسیب دیدگی بررسی شود.

آیا درمان شکستگی بینی ضروری است؟

شکستگی بینی همراه با علائمی نظیر درد، کبودی، تورم و خونریزی می باشد. شکستگی بینی همانند هر شکستگی در بدن، اهمیت زیادی دارد و نباید بی تفاوت از کنار آن عبور کرد. شایع ترین مشکلاتی که شکستگی بینی برای افراد به وجود می آورد، موارد زیر می باشد:

 • از بین رفتن زیبایی ظاهری بینی
 • اختلال در عملکرد بینی
 • انسداد راه تنفسی
 • ایجاد لخته های خونی در بخش های داخلی

برای از بین بردن عوارض شکستگی بینی، لازم است بیمار حتما توسط پزشک متخصص ویزیت شود تا دامنه آسیب دیدگی ارزیابی شود و متناسب ترین روش درمان انتخاب شود. بنابراین درمان شکستگی بینی، با اهداف زیر انجام می گیرد:

بهبود وضعیت ظاهری بینی:

بینی در اثر شکستگی دچار برآمدگی یا فرو رفتگی شده و یا به یک سمت کج می شود. رینوپلاستی این مشکلات را برطرف می کند و رضایت بیمار را از ظاهر بینی خود به وجود می آورد.

بهبود عملکرد بینی:

گاهی مشکلات به وجود آمده در ظاهر بینی در اثر شکستگی ناچیز است. اما اختلالاتی که در عملکرد بینی به وجود آمده است، مشکلات زیادی را برای بیمار به وجود می آورد. ضربه ای که به بینی وارد می شود، می تواند سبب کج شدن سپتوم یا انسداد مجاری بینی گردد.

این نوع آسیب ها سبب عود عفونت های سینوسی، بروز مشکلاتی در زمان خواب و مشکل در تنفس می شود. بنابراین لازم است چنین آسیب هایی از طریق جراحی بینی برطرف شود تا عملکرد بینی به حالت اولیه بازگردد.

از بین بردن لخته های خونی:

بعد از وارد شدن ضربه به بینی، در محل آسیب دیدگی، خونریزی اتفاق می افتد. خونریزی در بخش داخلی، کبودی و تورم را در پی دارد. در اثر خونریزی، لخته های خونی در بخش داخلی بینی تشکیل می شود که در صورت عدم درمان، به سپتوم نفوذ کرده و به غضروف آسیب می رساند.

در صورتی که غضروف آسیب ببیند، عملکرد بینی دچار اختلال شده و مشکلات زیادی که در بخش قبلی ذکر شد، به وجود می آید. بنابراین بررسی وجود لخته های خونی توسط پزشک بعد از آسیب دیدگی ضروری است.

آیا شکستگی قدیمی بینی قابل درمان است؟

آیا شکستگی قدیمی بینی قابل درمان است؟
آیا شکستگی قدیمی بینی قابل درمان است؟

با وجود این که پزشکان توصیه می کنند در صورت شکستگی بینی فورا باید به پزشک مراجعه شود، برخی از افراد سهل انگاری می کنند و ترجیح می دهند با مشکلات بینی خود کنار بیایند.

درمان شکستگی بینی در 2 هفته ابتدایی بعد از آسیب دیدگی بسیار آسان تر است. زیرا در 2 هفته ابتدایی، احتمال این که با جا انداختن مشکل برطرف گردد، زیاد است. اما به مرور زمان استخوان ها در جای خود تثبیت می شوند. در این شرایط، درمان فقط از طریق جراحی امکانپذیر است.

در رابطه با افرادی که شکستگی بینی آن ها قدیمی است، لازم است بگوییم که جراحی بینی به درمان آسیب های چند ساله نیز کمک می کند.

در مواردی درمان قابل انجام نیست که بیمار مشکلات سلامتی دیگری دارد که ممکن است جراحی بینی برای او خطرناک باشد. گاهی نیز استخوان بینی به گونه ای بهبود یافته است که جراحی بینی برای بیمار مضر است. تشخیص انجام جراحی بینی برای این نوع بینی ها به عهده پزشک متخصص است.

در صورتی که بینی شکسته قدیمی قابل جراحی باشد، خانم دکتر جمشیدی، تکنیک های مختلف جراحی را به کار می برد تا استخوان ها و غضروف ها را اصلاح کند.

اقدامات لازم قبل از انجام عمل زیبایی بینی

اقدامات لازم قبل از انجام عمل زیبایی بینی
اقدامات لازم قبل از انجام عمل زیبایی بینی

قبل از انجام جراحی بینی برای رفع مشکلات ناشی از شکستگی بینی، لازم است به نکاتی دقت داشته باشید. در ابتدا لازم است بدانید سن مجاز برای عمل بینی در دختران 16 سال و در پسران 18 سالگی است.

در صورتی که در کمتر از این سنین شکستگی بینی اتفاق افتاد، لازم است برای انتخاب راه درمان، با پزشک متخصص مشورت شود. همچنین در افراد بالای 50 سال، انجام جراحی بینی محدودیتی ندارد.

افراد بالای 50 سال

اما در افراد بالای 50 سال ریسک هایی نظیر فشار خون بالا، بیماری های قلبی عروقی و دیابت وجود دارد که لازم است بررسی های بیشتری قبل از عمل صورت گیرد.

به صورت کلی عمل جراحی بینی برای افراد در صورتی امکانپذیر است که از نظر بیهوشی عمومی یا سایر ممنوعیت های عمل، منع خاصی وجود نداشته باشد.

در جلسات قبل از عمل زیبایی، تمام این نکات باید به پزشک اطلاع داده شود. پزشک در این جلسات، در مورد عمل زیبایی بینی و تغییراتی که لازم است ایجاد شود، به بیمار توضیحات کامل را ارائه می دهد.

در جلسات قبل از عمل، خواسته های بیمار بررسی می گردد و در صورتی که منع خاص برای عمل وجود نداشته باشد، نوبت عمل برای بیمار تعیین خواهد شد.

ملاحظات قبل از عمل بینی:

ملاحظات قبل از عمل بینی:
ملاحظات قبل از عمل بینی:

قبل از عمل بینی لازم است اقدامات زیر انجام گیرد و توسط پزشک بررسی شود:

 • آزمایش خون برای بررسی کم خونی، مشکلات انعقادی و …
 • انجام فوتوگرافی های زیبایی
 • انجام سیتی اسکن تیغه بینی

جراحی بینی در روز عمل

جراحی بینی در روز عمل
جراحی بینی در روز عمل

عمل جراحی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد که بیمار باید کاملا ناشتا باشد. از 8 ساعت قبل از عمل، بیمار باید از خوردن و آشامیدن پرهیز کند. قبل از عمل باید لنز، دندان مصنوعی متحرک، زیورآلات و اورتودنسی متحرک خارج گردد.

از آنجا که در زمان بیهوشی اکسیژن خون کنترل می شود، در خانم ها باید حداقل یکی از ناخن ها ترجیحا ناخن انگشت شصت دست یا پا، بدون لاک یا ناخن مصنوعی باشد.

در روز عمل به همراه داشتن همه ی مدارک پزشکی شامل آزمایش خون، سی تی اسکن و سایر مدارک درخواستی توسط پزشک الزامی است.

دوره بعد از عمل جراحی بینی

دوره بعد از عمل جراحی بینی
دوره بعد از عمل جراحی بینی

یکی از موضوعات مهم بعد از عمل جراحی بینی، ورم بینی می باشد. ورم بینی ناشی از عمل جراحی تا مدت حدود یک سال ادامه دارد. در برخی از افراد، میزان تورم بیشتر است.

هر چقدر مشکلات قبل از عمل بینی بیشتر باشد و در زمان جراحی تغییرات بیشتری روی بینی انجام گیرد، میزان تورم نیز به نسبت افزایش می یابد. علاوه بر این، میزان تورم در بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی بیشتر است.

زمان بهبودی تورم در بینی های گوشتی نیز بیشتر است. به مرور زمان بعد از چند ماه، ورم بینی می خوابد و فرم نهایی بینی قابل رویت می شود.

زمان بهبودی تورم در بینی های استخوانی معمولا 12 ماه و در بینی های گوشتی 2 سال است. افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند، لازم است به چنین مواردی برای بعد از عمل توجه داشته باشند.

افراد بعد از عمل بینی می توانند با انجام اقداماتی، به کاهش تورم کمک کنند. خوردن آناناس تازه، آب کرفس و انجام پیاده روی، در کاهش تورم موثر هستند. آب آناناس در بهبودی سریع تر کبودی و التهاب و آب کرفس سبب کاهش تورم می شوند. علاوه بر این، پیاده روی سبب کاهش تورم می شود.

مراقبت های بعد از عمل بینی

افرادی که تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند، لازم است به نکاتی توجه داشته باشند تا علاوه بر جلوگیری از بروز عوارض مختلف، به تسریع روند بهبودی کمک شود. مراقبت های بعد از عمل بینی به صورت زیر می باشد:

ترشح خونابه از بینی و حلق تا 48 ساعت بعد از عمل طبیعی است.

در صورتی که بعد از ترخیص خونریزی ادامه داشت، فورا باید با خانم دکتر جمشیدی تماس حاصل شود.

افزایش دمای بدن تا 38.5 تا دو روز اول بعد از عمل طبیعی است. اما اگر دمای بدن بیشتر از این مقدار شد، باید با پزشک تماس گرفته شود.

بعد از عمل، بینی به دلیل ترشح خونابه، تورم داخلی و فشار ناشی از اسپلینت، به صورت کامل مسدود می شود که بیمار باید از طریق دهان تنفس کند.

تورم و کبودی دور چشم بعد از عمل تا حدود سه هفته طبیعی است. بعد از سه هفته، به تدریج کبودی و تورم دور چشم کاهش می یابد.

استفاده از کیسه یخ

برای کاهش تورم و کبودی در 48 ساعت اول بعد از عمل، باید به صورت منظم از کیسه یخ در اطراف چشم ها و گونه ها استفاده کرد. بعد از 48 ساعت باید از کمپرس گرم استفاده کرد.

در دوره بهبودی یعنی 48 ساعت اول بعد از عمل، از انجام حرکات شدید، سرفه شدید، خندیدن و حرف زدن زیاد باید پرهیز کرد.

لازم است از مصرف مسکن هایی نظیر آسپرین، ایبوپروفن، ژلوفن، دیکلوفناک، ایندومتاسین یا هر داروی دیگری با ترکیبات فوق پرهیز کرد.

تا زمانی که گچ بینی برداشته نشده است، باید به صورت طاق باز و نیمه نشسته بخوابید و به هیچ عنوان به یک پهلو دراز نکشید.

تا زمانی که گچ بینی برداشته نشده است، از مصرف غذای سفت و جویدنی پرهیز کنید.

تا 4 ماه بعد از عمل بینی، از انجام فعالیت های ورزشی سنگین و ورزش شنا پرهیز نمایید.

تا 2 ماه بعد از عمل بینی فین نکنید.

تا 4 ماه بعد از عمل بینی از عینک زدن باید پرهیز شود.

بعد از برداشتن گچ، تورم بینی ممکن است بیشتر شود

بعد از برداشتن گچ، تورم بینی ممکن است بیشتر شود. بعد از حمام و خوابیدن نیز افزایش می یابد. بنابراین بلافاصله انتظار یک بینی ظریف و بدون تورم را نداشته باشید.

تا چندین ماه بعد از عمل بینی، ترشحات بینی وجود دارد و ممکن است حتی افزایش یابد که احتمال گرفتگی بینی زیاد می شود. برای رفع گرفتگی بینی، شست و شوی بینی با سرم مخصوص تا چندین ماه بعد از عمل توصیه می شود.

تا 4 ماه بعد از عمل بینی از قرار گرفتن زیر نور مستقیم خورشید و گرمای شدید پرهیز شود.

مصرف سیگار و قلیان تا 2 ماه بعد از عمل بینی ممنوع است.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

در صورتی که ضربه شدیدی به بینی شما وارد شد و دچار خونریزی و تورم در بینی شدید، حتما به یک پزشک متخصص همچون خانم دکتر خدیجه جمشیدی مراجعه نمایید تا میزان آسیب دیدگی بینی تشخیص داده شود.

در مواردی، بینی تنها دچار ضرب دیدگی می شود و نیاز به درمان خاصی ندارد. اما اگر بینی دچار شکستگی شده باشد، برای رفع مشکل ظاهری، مشکل تنفس و رفع لخته خونی باید درمان صورت گیرد.

در این راستا، می توانید به خانم دکتر جمشیدی یکی از بهترین متخصصان جراحی بینی در ایران مراجعه کنید تا درمان شکستگی بینی شما با مهارت و تخصص بالایی انجام گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مطب

۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.