تامپون بینی چیست

تامپون بینی چیست

در این مقاله از نگاه بهترین جراح بینی خانم در تهران، به این موضوع می پردازیم که تامپون بینی چیست ؟ با ما همراه باشید.

پس از جراحی بینی، جراح باندهای پنبه ای یا گاز استریل آغشته به پماد آنتی بیوتیک یا تتراسایکلین را در مجرای بینی قرار می دهد که به آن توری بینی، فیلتر بینی یا مش گفته می شود. پس از جراحی بینی، تامپون از خونریزی و ایجاد هماتوم در تیغه بینی جلوگیری می کند.

تامپون های بینی به مدت یک روز در جای خود باقی می مانند و پس از آن، جراح شما آن ها را خارج می کند. البته زمان برداشتن تامپون بینی بسته به نظر جراح پلاستیک و نوع جراحی انجام شده، می تواند از 4 تا 24 ساعت متغیر باشد.

فهرست مطالب

ویدئو تامپون بینی چیست

برداشتن تامپون بینی ضرری ندارد و فقط برای چند ثانیه ناراحتی جزئی ایجاد می کند. برخی از روش ها بسته به شرایط بیمار، نیازی به استفاده از تامپون ندارند. اما در برخی موارد دیگر مانند جراحی بدون انحراف، کاشت غضروف بینی یا پولیپ بینی، باید از توری یا اسپلینت داخلی برای بی حرکت کردن تیغه بینی جدید استفاده شود.

تامپون بینی می تواند از گاز استریل یا سواب پنبه ای تشکیل شده باشد که فشرده شده و در مجرای بینی قرار می گیرد.

برخی دارای زبانه ها یا نوارهایی در قسمت بیرونی بینی هستند که می توان از آن ها برای خارج نمودن یا تعویض تامپون استفاده کرد. تامپون بینی ممکن است دارای لوله ای در وسط باشد که به هوا اجازه عبور می دهد.

پیشنهاد می کنیم از پست چند روز بعد از عمل بینی تامپون برداشته می شود دیدن کنید.

اینفوگرافیک تامپون بینی چیست

اینفوگرافیک تامپون بینی چیست
اینفوگرافیک تامپون بینی چیست

خانم دکتر خدیجه جمشیدی از معتبرترین متخصصین جراحی بینی، کانولای بینی را برای کنترل خونریزی زیاد وارد می کنند. هدف از استفاده از تامپون، اعمال فشار مستقیم به رگ های خونی در حفره بینی است. باند و تامپون بعد از جراحی بینی برای حمایت از تیغه بینی، کنترل خونریزی و جذب ترشحات بینی استفاده می شود.

فهرست مطالب:

منظور از جراحی بینی چیست؟

انواع روش های جراحی بینی کدامند؟

تامپون بینی به چه شکل است و چرا از آن استفاده می شود؟

برای پر کردن بینی با تامپون، چه روش هایی به کار می رود؟

چند نوع تامپون بینی وجود دارد؟

چرا بعد از جراحی بینی، از تامپون استفاده می شود؟

تامپون بینی چه کاربردی دارد؟

در چه مواقعی تامپون بینی مورد استفاده قرار نمی گیرد؟

تامپون بینی را چند روز باید نگه داشت؟

قبل از برداشتن تامپون بینی، چه باید کرد؟

برداشتن تامپون از سوراخ بینی شامل چه مراحلی می شود؟

آیا هنگام برداشتن تامپون بینی، دردی احساس می شود؟

پس از برداشتن تامپون بینی، چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

آیا احتمال خونریزی بینی بعد از برداشتن تامپون وجود دارد؟

چگونه بعد از برداشتن تامپون، بینی را تمیز کنیم؟

مراقبت های لازم قبل از جراحی بینی کدامند؟

مراحل انجام جراحی بینی چیست؟

مراقبت های پس از جراحی بینی شامل چه مواردی می شود؟

کدام فاکتورها هزینه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار می دهند؟

سخن پایانی

 

منظور از جراحی بینی چیست؟

منظور از جراحی بینی چیست؟
منظور از جراحی بینی چیست؟

در مبحث تامپون بینی چیست، خوب است که یک تعریف جامع درباره جراحی بینی ارائه دهیم. در بیشتر موارد، جراحی بینی حدود دو ساعت طول می کشد و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، به این معنی که ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید. اکثر برش های جراحی بینی در ساختار بینی ایجاد می شود، بنابراین هیچ جای زخمی مشاهده نمی کنید.

البته در برخی از جراحی های بینی، جراح ممکن است برشی روی پل بینی بین دو سوراخ بینی ایجاد کند که در این صورت جراحی بینی نامیده می شود. ممکن است لازم باشد برش های کوچکی در دو طرف سوراخ های بینی ایجاد شود که جای زخم بسیار کوچکی باقی خواهد ماند.

تمام برش ها با بخیه های قابل جذب بخیه می شوند که پس از یک هفته، خود به خود از بین می روند. به احتمال زیاد بینی بعد از جراحی بینی دچار کبودی و تورم می شود و حتی در اطراف چشم، کبودی و تورم مشاهده خواهید کرد.

به منظور از بین بردن و کاهش درد و ناراحتی بعد از جراحی، به طور معمول مسکن های لازم تجویز می شود. ممکن است ابتدا تامپون بینی و بانداژهایی در داخل هر بینی داشته باشید تا از تنفس از طریق بینی جلوگیری کنید، اما خانم دکتر جمشیدی آن ها را پس از ترخیص از بینی خارج می کند.

حتی می توانید برای محافظت از بینی خود از آتل استفاده کنید که باید به مدت یک هفته بسته شود. خانم دکتر جمشیدی یکی از مجرب ترین جراحان بینی می باشد.

انواع روش های جراحی بینی کدامند؟

انواع روش های جراحی بینی کدامند؟
انواع روش های جراحی بینی کدامند؟

در این بخش از مطلب تامپون بینی چیست، قصد داریم انواع روش های جراحی بینی را مورد بررسی قرار دهیم. با توجه به شرایط بیمار و هدف از جراحی بینی، از تکنیک ها و روش های مختلفی برای جراحی بینی استفاده می شود.

برخی از این تکنیک ها در جراحی برای اصلاح مشکلات شکل بینی و برخی دیگر برای اصلاح مشکلات ساختاری و فنی در بینی استفاده می شود. در ادامه، دو تکنیک اصلی مورد استفاده جراحان در جراحی بینی را معرفی می کنیم.

جراحی بینی بسته

در این روش، پزشک تمام برش های لازم را در داخل بینی ایجاد می کند و از ابزارهای مخصوص برای رفع مشکل بینی استفاده می کند. یکی از مزایای جراحی بسته این است که برش ها داخلی هستند و جای زخم و بخیه روی بینی مشخص نیست. اما به دلیل محدودیت در دسترسی به داخل بینی با این روش، نمی توان از این روش برای ایجاد تغییرات بزرگ یا اساسی استفاده کرد.

جراحی بینی باز

در جراحی بینی باز، پزشک برش هایی را در اطراف حفره های بینی ایجاد می کند، لایه بافت بینی را از استخوان و غضروف بینی جدا می کند و تغییراتی را در بینی ایجاد می کند.

این روش برای اکثر جراحی ها برای تغییر شکل بینی یا اصلاح مشکلات ساختاری بینی از جمله جراحی پولیپ بینی، درمان انحنای بینی و برداشتن قوز بینی استفاده می شود.

به طور کلی انتخاب روش رینوپلاستی برای دستیابی به تغییرات لازم و مطلوب توسط جراح بینی پس از بررسی وضعیت بینی و جنبه های مختلف جراحی بینی تعیین می شود. خانم دکتر جمشیدی در انجام هر یک از روش های جراحی بینی، تخصص و مهارت دارد.

لازم به ذکر است که جراحی بینی با روش باز می تواند مشکلات بیشتری را برای فرد ایجاد کند. زیرا در این روش، عمق برش و تغییرات بیشتر است. بنابراین جوش خوردن و اصلاح بینی بعد از جراحی زیبایی بینی زمان زیادی می برد. گزارش شده است افرادی که بینی خود را با استفاده از جراحی بینی باز تغییر داده اند، دوران نقاهت دشواری دارند

تامپون بینی به چه شکل است و چرا از آن استفاده می شود؟

تامپون بینی به چه شکل است و چرا از آن استفاده می شود؟
تامپون بینی به چه شکل است و چرا از آن استفاده می شود؟

تامپون بینی چیست و به چه شکل است؟ این سوال برای تعداد زیادی از کسانی که قصد انجام جراحی بینی را دارند، پیش می آید. تامپون بینی به طور تقریبی اسفنجی و نرم است و معمولاً یک نخ به طول 15 سانتیمتر به انتهای آن متصل است که به راحتی می توان محل تامپون را در بینی تغییر داد و آن را خارج کرد.

قبل از قرار دادن تامپون در بینی، پزشک داروهای بی حس کننده، اپی نفرین و گاهی اوقات لیدوکائین تزریق می کند تا از خونریزی بعد از جراحی جلوگیری می کند.

تامپون ها همچنین در انتهای آن دسته از جراحی های بینی که تیغه بینی را شکل می دهند، مانند سپتوپلاستی (عمل جراحی بینی)، توربینکتومی، جراحی سینوس و پولیپ استفاده می شود. زیرا تامپون از تشکیل خون (هماتوم) جلوگیری می کند.

ممکن است برای شما این سوال پیش آید که تامپون بینی چند سانتیمتر می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفته شود که اندازه تامپون از 15 تا 30 سانتیمتر است. اما مینی تامپون هایی به اندازه انگشت هم وجود دارند که 5 تا 8 سانتیمتر هستند. خانم دکتر جمشیدی یکی از باتجربه ترین جراحان بینی در کشور می باشد.

توصیه می کنیم مقاله راینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی نیز مطالعه کنید.

برای پر کردن بینی با تامپون، چه روش هایی به کار می رود؟

برای پر کردن بینی با تامپون، چه روش هایی به کار می رود؟
برای پر کردن بینی با تامپون، چه روش هایی به کار می رود؟

در ادامه مبحث تامپون بینی چیست، باید گفت که روش های مختلفی برای پر کردن حفره بینی بعد از جراحی استفاده می شود. قدیمی ترین و رایج ترین روش، تامپون است.

در این روش از یک لایه نازک گاز استریل برای پر کردن فضای داخل بینی استفاده می شود. برخی از پزشکان قبل از وارد کردن گاز به داخل بینی، آن را با پماد آنتی بیوتیک می پوشانند تا از چسبیدن مخاط به داخل بینی جلوگیری کنند. برخی از پزشکان، از تامپون های بسیار بلند (حدود 15 سانتیمتر) در هر سوراخ بینی بیمار استفاده می کردند.

روش دیگر، استفاده از لاستیک پلاستیکی است. این بریس حدود 5 سانتیمتر طول داشته و نیمه انعطاف پذیر و دارای سوراخ در وسط است.

شاید تصور شود که این سوراخ براکت به تنفس بیمار کمک می کند، اما مشکل اینجاست که این سوراخ معمولاً با خون مسدود می شود و در نتیجه با وجود این سوراخ، بیمار همچنان نمی تواند نفس بکشد و این باعث می شود تا دوره نقاهت به طور کامل با درد همراه باشد.

به همین دلیل استفاده از تامپون بهترین گزینه برای این منظور است. خانم دکتر جمشیدی برای پر کردن بینی و جلوگیری از خونریزی بعد از عمل، تامپون بینی را مورد استفاده قرار می دهد.

چند نوع تامپون بینی وجود دارد؟

چند نوع تامپون بینی وجود دارد؟
چند نوع تامپون بینی وجود دارد؟

تامپون بینی چیست و چند نوع دارد؟ انواع مختلفی از تامپون بینی وجود دارد و پزشک شما تصمیم می گیرد که کدام نوع تامپون برای شما مناسب است. تامپون ها را می توان از پنبه خالص یا فوم تهیه کرد. در گذشته تامپون های زیادی استفاده می شد که برداشتن آن از بینی باعث درد و رنج بیمار می شد.

اما امروزه تامپون های کوچکی به شکل فیتیله های کوچک وجود دارد که با برداشتن از بینی، باعث هیچ دردی نمی شود. برخی از تامپون ها همچنین دارای مسیر هوایی سیلیکونی برای کمک به تنفس بیماران هستند که راه های هوایی یا استنت نامیده می شوند.

اما اثربخشی آن ها کمتر از تامپون های مسدود شده است. این لوله ها که به عنوان اسپلینت داخلی شناخته می شوند، به عنوان جایگزینی برای تامپون در جراحی بینی به شمار می آیند. خانم دکتر جمشیدی بهترین و مناسب ترین تامپون بینی را برای بیماران مورد استفاده قرار می دهد.

چرا بعد از جراحی بینی، از تامپون استفاده می شود؟

چرا بعد از جراحی بینی، از تامپون استفاده می شود؟
چرا بعد از جراحی بینی، از تامپون استفاده می شود؟

دلیل استفاده از تامپون بینی چیست؟ در صورتی که این سوال برای شما پیش آمده است، باید بگوییم که هدف اصلی تامپون، کنترل خونریزی بینی با فشار بر رگ های خونی بینی است.

یکی دیگر از فواید تامپون این است که به دلیل تزریق پمادهای آنتی بیوتیکی، داخل حفره بینی را نرم و مرطوب نگه می دارد و از خشک شدن بیش از حد مخاط و پوست در بینی و ایجاد زخم و عفونت جلوگیری می کند.

سومین مزیت تامپون ها، مشابه اسپلینت های داخلی بینی، این است که از هماتوم (تشکیل لخته خون در تیغه بینی) در حین دستکاری تیغه بینی جلوگیری می کند و به حفظ موقعیت جدید تیغه بینی کمک می کند. اما فراموش نکنید که قرار دادن یا عدم قرار دادن تامپون ها تاثیری در نتیجه نهایی عمل و فرم بینی ندارد.

تامپون بی ضرر است و خشکی دهان تنها عارضه جانبی تامپون است. از آنجایی که مش در داخل بینی قرار دارد، بیمار نمی تواند از طریق بینی نفس بکشد و فقط می تواند از طریق دهان نفس بکشد و ممکن است خشکی دهان و گلوی خفیف داشته باشد.

در واقع این مشکل بزرگی نیست و پس از برداشتن تامپون، این مشکل حل می شود. در این 24 ساعت، با تامپون در بینی می توانید از مایعات گرم (نه خیلی سرد و نه خیلی داغ) برای مرطوب نگه داشتن و برطرف کردن خشکی دهان خود استفاده کنید. خانم دکتر جمشیدی دلیل استفاده از تامپون بینی و همچنین مزایای آن را برای بیماران خود توضیح می دهد.

تامپون بینی چه کاربردی دارد؟

تامپون بینی چه کاربردی دارد؟
تامپون بینی چه کاربردی دارد؟

کاربرد تامپون بینی چیست؟ جراحی بینی می تواند تمام عیوب بینی و ظاهر آن را برطرف کند. یکی از روش های بهبود سریع بینی بعد از جراحی، استفاده از تامپون بینی و بانداژ بینی است.

از تامپون بینی برای جلوگیری از خونریزی بعد از جراحی، تقویت تیغه میانی بینی، تقویت داخل بینی، حفظ ساختار استخوان و غضروف بینی بعد از جراحی، فشرده سازی مخاط بینی از دو طرف پس از سیتوپلاستی، بهبود زخم های داخل بینی و شکل دهی بهتر بینی استفاده خواهد شد.

اما امروزه به دلیل التهاب و درد شدید هنگام برداشتن تامپون از بینی، پزشکان مینی تامپون را مورد استفاده قرار می دهند. خانم دکتر جمشیدی سال های زیادی است که در زمینه جراحی انواع بینی استخوانی و گوشتی فعالیت دارد.

در چه مواقعی تامپون بینی مورد استفاده قرار نمی گیرد؟

در چه مواقعی تامپون بینی مورد استفاده قرار نمی گیرد؟
در چه مواقعی تامپون بینی مورد استفاده قرار نمی گیرد؟

بدون شک اکنون می دانید تامپون بینی چیست و چرا جراحان بینی آن را مورد استفاده قرار می دهند. لازم به ذکر است که بسیاری از افراد از تامپون و برداشتن آن به دلیل عدم آگاهی، ترس خیلی زیادی دارند. به همین دلیل، جراحی بینی بدون تامپون یا مش ترجیح داده می شود.

اما همان طور که در بالا ذکر شد، تامپون فواید زیادی دارد. بنابراین نیازی به انجام جراحی بینی بدون تامپون نیست، بهتر است این کار را به جراح بسپارید. در اغلب موارد، بسته به شرایط بیمار و بینی، جراح استفاده از تامپون را غیر ضروری می داند. به عنوان مثال، تامپون نباید برای افراد مسن که برای تنفس از طریق دهان مشکل دارند، استفاده شود.

دکتر می گوید بعد از عمل امکان خونریزی وجود ندارد؛ به همین دلیل از تامپون استفاده نمی شود. خانم دکتر جمشیدی که یکی از مجرب ترین جراحان بینی می باشد، پس از عمل با درنظر گرفتن شرایط و وضعیت فرد، از تامپون بینی استفاده می کند.

تامپون بینی را چند روز باید نگه داشت؟

تامپون بینی را چند روز باید نگه داشت؟
تامپون بینی را چند روز باید نگه داشت؟

تامپون بینی چیست و چه زمانی باید آن را برداشت؟ در واقع پاسخ به این سوال دشوار می باشد. زیرا بهترین زمان برداشتن تامپون بعد از جراحی بینی برای هر فردی متفاوت می باشد و به پیش بینی پزشک در مورد احتمال خونریزی بعد از جراحی بستگی دارد.

در گذشته، اکثر جراحان بینی 7 تا 14 روز پس از جراحی تامپون ها را برمی داشتند.

با این حال، این منجر به  عفونت و بسیاری از عوارض می شود. به همین دلیل امروزه جراحان بینی 4 تا 24 ساعت پس از جراحی، تامپون را برمی دارند. کوتاه شدن این مدت مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند حتی اگر تامپون 4-6 ساعت پس از جراحی برداشته شود.

این بدان معناست که وقتی به خانه می‌روید، دیگر تامپونی باقی نمی‌ماند. با این حال، در برخی موارد مانند جراحی بینی برای انحراف یا شکستگی، مش می تواند تا 24 ساعت در داخل بینی قرار گیرد. خانم دکتر جمشیدی زمان برداشتن تامپون بینی را به بیماران خود اطلاع می دهد.

قبل از برداشتن تامپون بینی چه باید کرد؟

قبل از برداشتن تامپون بینی چه باید کرد؟
قبل از برداشتن تامپون بینی چه باید کرد؟

تامپون بینی چیست و قبل از برداشتن آن چه کاری باید انجام داد؟ برای برداشتن تامپون در زمان مشخص شده توسط جراح، باید به مطب مراجعه کنید. برداشتن تامپون بینی بدون درد است. اما باز هم فقط برای حفظ امنیت، می توانید قبل از مراجعه به خانم دکتر جمشیدی، مسکن مصرف کنید.

صورت خود را به آرامی با یک پد پنبه ای مرطوب تمیز کنید. توجه داشته باشید که هرگز نباید چیزی وارد سوراخ های بینی خود کرده و آن را خیس نکنید.

همچنین در صورتی که می خواهید بعد از درآوردن تامپون و رفتن به خانه لباس عوض کنید، لباس دکمه دار بپوشید تا مجبور نباشید آن را از قسمت سر و گردن خود در بیاورید. خانم دکتر جمشیدی تمام کارهایی که باید قبل از برداشتن تامپون بینی انجام شود را به بیماران خواهد گفت.

برداشتن تامپون از سوراخ بینی شامل چه مراحلی می شود؟

برداشتن تامپون از سوراخ بینی شامل چه مراحلی می شود؟
برداشتن تامپون از سوراخ بینی شامل چه مراحلی می شود؟

تامپون بینی چیست و برداشتن آن شامل چه مراحلی می شود؟ این سوال نیز به عنوان یکی از سوالات پرتکرار به شمار می آید. قبل از برداشتن تامپون از بینی، پرستار یا پزشک به بیمار نحوه انجام این کار را توضیح می دهد.

سپس به بیمار توصیه می شود 20 دقیقه قبل از برداشتن، داروی مسکن مصرف کند. از آنجایی که بعد از برداشتن تامپون باید نیم ساعت در رختخواب دراز بکشید، در صورت لزوم باید قبل از برداشتن تامپون به توالت بروید.

ممکن است پزشک از شما بخواهد که قبل از برداشتن تامپون، کمپرسور یخ یا آب سرد را به مدت 5 دقیقه روی آن قرار دهید تا خطر خونریزی پس از برداشتن تامپون کاهش یابد، اما این همیشه ضروری نیست. از شما خواسته می شود که صاف روی تخت بنشینید، پرستار یا پزشک، پیش بند را دور گردن شما قرار می دهد و هر بار بخشی از تامپون بینی برداشته می شود.

به محض برداشتن تامپون، پرستار یا پزشک شما به مدت 3-5 دقیقه روی گوشت بینی شما فشار می آورد و بعد از 3-5 دقیقه، بررسی می کند که خونریزی نداشته باشد. اگر خونریزی زیادی نداشته باشید، تا زمانی که به خانه برگردید، یک باند نرم روی بینی شما گذاشته می شود.

اگر احساس کردید خون از گلو یا بینی شما می آید، از زنگ قرار گرفته در کنار خود برای اطلاع دادن به پرستار استفاده کنید. اگر بعد از 30 دقیقه خونریزی شما قطع شد، می توانید با هماهنگی پرستار و تیم پزشکی خود، راه رفتن را شروع کنید. پس از جراحی، تمام مراحل برداشتن تامپون بینی توسط خانم دکتر جمشیدی انجام می شود.

آیا هنگام برداشتن تامپون بینی، دردی احساس می شود؟

آیا برداشتن تامپون بینی با درد همراه است؟ بسیاری از بیماران از فرآیند قرار دادن و برداشتن تامپون می ترسند. اما همان طور که در بخش های قبلی نوشتار تامپون بینی چیست گفته شد؛ تحمل آن چند ثانیه درد، ارزش مزایای استفاده از آن را دارد.

در حالی که شما بیهوش هستید، تامپون را در اتاق عمل در بینی شما قرار می دهند. اما تامپون ها در مطب توسط جراح یا کادر پرستاری برداشته می شود.

اولین نکته این است که امروزه از تامپون های کوچک تری نسبت به گذشته استفاده می شود، بنابراین برداشتن آن ها درد کمتری دارد. نکته دیگر این است که برخی جراحان قبل از برداشتن تامپون آن را با تزریق قطره های بی حس کننده در مجرای بینی بی حس می کنند تا بیمار احساس ناراحتی نکند.

بنابراین دیگر لازم نیست در هنگام بیرون آوردن تامپون، نگران درد باشید، زیرا تنها برای  چند ثانیه می توانید احساس سوزش ناخوشایندی داشته باشید. خانم دکتر جمشیدی تامپون بینی را به گونه ای از بینی بیماران خود خارج می کند که کمترین درد را احساس نخواهید کرد.

پس از برداشتن تامپون بینی، چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

پس از برداشتن تامپون بینی، چه مراقبت هایی باید انجام داد؟
پس از برداشتن تامپون بینی، چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

در بخش قبلی توضیح دادیم که منظور از تامپون بینی چیست. اکنون می خواهیم در مورد مراقبت های پس از برداشتن تامپون بینی صحبت کنیم. کارهایی که می بایست بعد از برداشتن تامپون بینی انجام دهید، شامل موارد زیر می شود. به خاطر داشته باشید که انجام این کارها به تسریع روند بهبودی و همچنین جلوگیری کردن از عوارض بعد از عمل بینی کمک بسیار زیادی می کند.

بلافاصله پس از برداشتن تامپون، ممکن است مقداری خونریزی همراه با آبریزش بینی وجود داشته باشد که طبیعی است و جای نگرانی نیست.

هنگامی که به خانه می رسید، اگر بعد از جراحی وسوسه شدید که خون خشک شده را پاک نموده و یا فین کنید، به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. به طور معمول تا 3 هفته بعد از جراحی نباید فین کنید. به دلیل این که فین کردن احتمال خونریزی را افزایش می دهد.
پس از برداشتن تامپون، بینی را طبق دستورالعمل های توصیه شده توسط پزشک خود تمیز کنید.

استفاده از کمپرس آب سرد روی بینی به مدت 10 دقیقه می تواند به تقویت عروق خونی و کاهش التهاب کمک کند.
برای جلوگیری از عفونت بینی، از قطره های موضعی بینی که پزشک تجویز کرده، استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر مجبور به عطسه کردن هستید، می بایست به طور کاملا طبیعی با دهان باز عطسه کنید.
به مدت 48 ساعت از خم شدن به جلو، بلند کردن اجسام سنگین یا انجام سایر فعالیت هایی که به بینی فشار وارد می کند، خودداری کنید. خانم دکتر جمشیدی تمام کارهای لازم که باید پس از برداشتن تامپون بینی انجام دهید را به طور کامل و دقیق برای شما توضیح خواهد داد.

آیا احتمال خونریزی بینی بعد از برداشتن تامپون وجود دارد؟

آیا احتمال خونریزی بینی بعد از برداشتن تامپون وجود دارد؟
آیا احتمال خونریزی بینی بعد از برداشتن تامپون وجود دارد؟

تامپون بینی چیست و آیا بعد از برداشتن آن، بینی دچار خونریزی می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفته شود که بینی دارای رگ های خونی کوچک زیادی است که امکان دارد به دلایل مختلفی از قبیل خشکی بینی، دمیدن مکرر یا ضربه، خونریزی کند. (صفحه خونریزی بعد از عمل بینی را مشاهده کنید.)

اپیستاکسی (خونریزی از بینی) می تواند در جلوی بینی (قدامی) یا پشت بینی (خلفی) رخ دهد. اما به طور کلی بیشترین خونریزی در قسمت جلوی بینی اتفاق می افتد.

برای اطلاعات بیشتر صفحه کشیدن تامپون بینی را مطالعه کنید.

برداشتن فشار از رگ های خونی

خونریزی ممکن است پس از برداشتن تامپون از بینی به دلیل برداشتن فشار از رگ های خونی رخ دهد. اگر این اتفاق افتاد، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید و اگر خونریزی ادامه یافت یا دوباره تکرار شد، حتما با جراح خود تماس بگیرید.

• نترسید و آرام باشید. زیرا هیجان یا احساس ترس زیاد باعث افزایش فشار خون و تشدید خونریزی می شود.
با انگشت شست و سبابه به آرامی قسمت نرم نوک بینی را به مدت 3 دقیقه بدون فشار زیاد نگه دارید.

• دو مسکن مصرف کنید. (آسپرین یا قرص های ضد التهابی مصرف نکنید).

• صورت و گردن خود را با آب سرد بشویید یا روی آن کمپرس یخ بگذارید و از نوشیدنی داغ خودداری کنید.

• دراز نکشید و سر خود را خیلی پایین نگه ندارید. خانم دکتر جمشیدی که یکی از بهترین جراحان بینی می باشد، از بیماران خود می خواهد که در صورت خونریزی بینی، به او مراجعه کنند.

چگونه بعد از برداشتن تامپون، بینی را تمیز کنیم؟

چگونه بعد از برداشتن تامپون، بینی را تمیز کنیم؟
چگونه بعد از برداشتن تامپون، بینی را تمیز کنیم؟

تامپون بینی چیست و پس از برداشتن آن چگونه باید بینی خود را تمیز کرد؟ استنشاق هوای خشک، غشای مخاطی را خشک می کند و می تواند باعث خونریزی بینی شود.

برای جلوگیری از این امر می توانید بینی خود را با محلول نمکی تمیز کنید. تمیز کردن بینی پس از برداشتن تامپون از عفونت جلوگیری می کند و همچنین مجاری بینی را باز نگه می دارد.

در سه هفته اول، روزی 2 بار با گوش پاک کن آغشته به نمک (نمک معمولی) بینی را بشویید. برای تهیه این سرم در منزل می توانید از ترکیب نصف قاشق چایخوری نمک در یک لیوان آب جوشیده سرد استفاده کنید.

از هفته چهارم، روزی یک بار بینی را با سرنگ پر از نرمال سالین تمیز کنید. پس از تمیز کردن بینی، وازلین یا پماد توصیه شده توسط متخصص را با گوش پاک کن به سوراخ های بینی خود بمالید تا از خشک شدن بینی جلوگیری کنید. خانم دکتر جمشیدی پس از برداشتن تامپون، نحوه تمیز کردن بینی را به بیماران خود آموزش می دهد.

مراقبت های لازم قبل از جراحی بینی کدامند؟

مراقبت های لازم قبل از جراحی بینی کدامند؟
مراقبت های لازم قبل از جراحی بینی کدامند؟

لازم به ذکر است که در مراقبت های قبل از عمل بینی می بایست یک سری نکات را مورد توجه قرار داد. در این بخش از مطلب تامپون بینی چیست، قصد داریم توضیحاتی درباره مراقبت های قبل از جراحی بینی نیز در اختیار شما قرار دهیم.

رژیم غذایی سالم و مناسب داشته باشید

خانم دکتر جمشیدی که به‌ عنوان‌ یکی از بهترین متخصصان جراحی بینی در کشور شناخته شده است، از مراجعه کنندگان خود درخواست می کند که قبل از اقدام به عمل، از یک رژیم غذايی سالم پیروی کنند. فراموش نکنید که داشتن رژیم غذایی و تغذیه مناسب قبل از جراحی بینی می تواند به آمادگی بدن برای جراحی بینی کمک زیادی کند.

برای تنظیم رژیم غذایی قبل از جراحی بینی، پزشکان مصرف غذاهای پرفیبر و استفاده از غذاها و مکمل های غنی از ویتامین A و C را توصیه می کنند. برعکس، فرد نباید از غذاهایی که طول درمان و زمان بهبودی را افزایش می دهد، مصرف کنند. همچنین قبل از جراحی بینی از ویتامین E یا داروهای گیاهی استفاده نکنید.

لازم نیست بابت رژیم غذایی نگران باشید. زیرا خانم دکتر جمشیدی تمام دستورالعمل های استفاده از مواد غذایی و مکمل های غذایی را در آمادگی برای جراحی بینی به شما ارائه می دهند.

بر مصرف داروها قبل از جراحی بینی کنترل و نظارت داشته باشید

یکی دیگر از مراقبت های قبل از جراحی بینی که باید در مبحث تامپون بینی چیست به آن‌ اشاره کنیم، نظارت کردن بر مصرف داروها می باشد. فرد باید هنگام حضور در جلسه مشاوره با خانم دکتر جمشیدی، بیماری خود و داروهای مصرفی خود را به طور کامل به او اطلاع دهد.

مصرف برخی از داروها از جمله آسپرین و ایبوپروفن به دلیل خاصیت ضد انعقادی که دارند، می تواند در حین جراحی بینی یا در دوران نقاهت بعد از جراحی بینی مشکلات جدی برای افراد ایجاد کند.

اگر فرد مجبور به مصرف برخی داروها شود، پزشک ممکن است داروهای دیگری را برای جلوگیری از عوارض احتمالی جراحی بینی به او بدهد. خانم دکتر جمشیدی تمام نکات و اطلاعات مورد نیاز درباره بایدها و نبایدها قبل از عمل بینی را به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد.

از استعمال دخانیات و سیگار کشیدن قبل از جراحی بینی اجتناب کنید

افراد سیگاری بیشتر از افراد غیر سیگاری از عوارض جراحی بینی رنج می برند. مصرف سیگار و قلیان بر گردش خون در بدن تأثیر می گذارد و باعث می شود زخم ها دیرتر خوب شوند و زمان بهبودی طولانی شود. خانم دکتر جمشیدی به مصرف کنندگان دخانیات توصیه می کنند که حداقل 20 روز قبل از جراحی بینی، از مصرف هر نوع تنباکو یا محصولات حاوی نیکوتین خودداری کنند.

قبل از جراحی بینی، به اندازه کافی استراحت کنید و بخوابید

در ادامه مبحث تامپون بینی چیست، باید ذکر کنیم فاکتور مهمی که افراد قبل از جراحی بینی باید از آن آگاه باشند، استراحت و خواب کافی قبل از جراحی بینی است. همان طور که گفتیم، جراحی بینی فشار زیادی به فرد وارد می کند.

همچنین پس از جراحی بینی به دلیل ناراحتی ناشی از جراحی و عدم توانایی در تنفس از طریق بینی، فرد دچار مشکل می شود. به همین دلیل استراحت زیاد و تقویت بدن قبل از جراحی بینی در دوران نقاهت بسیار موثر است.

مراحل انجام جراحی بینی چیست؟

در این بخش از مطلب تامپون بینی چیست، تمام مراحل انجام جراحی بینی را ذکر کنیم.
در روز جراحی بینی، پس از مراجعه به کلینیک یا بیمارستان، یک روپوش مخصوص به شما داده می شود و برای ورود به اتاق عمل آماده می شوید.
در زمان مقرر وارد اتاق عمل می شوید و عمل بینی با تزریق داروی بیهوشی آغاز می شود.
برای شروع کار روی بینی، پزشک برش هایی را در ناحیه حفره بینی ایجاد می کند.
سپس با برداشتن بافت پوست، تغییرات ساختاری را روی استخوان ها و غضروف های بینی اعمال می کند.
سپس جراح، استخوان بینی را به شکل جدیدی در می آورد.
سپس در صورت لزوم، پوست اضافی بینی بریده شده و در محل جدیدی قرار می گیرد.
بعد از این که مرحله بخیه زدن به پایان رسید، جراح برای پانسمان بینی اقدام می کند. در این مرحله، پزشک برای جلوگیری کردن از خونریزی، اسپیلنت را روی بینی بیمار می گذارد و تامپون‌ها (تکه‌های برش گاز استریل) را در سوراخ‌های بینی قرار می‌دهد. پانسمان با هدف ثابت نگه داشتن بینی انجام می شود و پزشک آن را چند روز پس از عمل بینی باز می کند. خانم دکتر جمشیدی به دلیل داشتن تجربه زیاد و مهارت بالا در زمینه جراحی بینی، توانسته رضایت تعداد زیادی از افراد را جلب نماید.

مراقبت های پس از جراحی بینی شامل چه مواردی می شود؟

با رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی که می خواهيم در این بخش از مطلب تامپون بینی چیست به آن ها اشاره کنیم، می توانید عوارض جراحی بینی را به حداقل برسانید و ایده آل ترین نتیجه را برای بینی خود به دست آورید.

مهمترین مراقبت هایی که باید پس از جراحی بینی انجام دهید، شامل موارد زیر می شود:

12 ساعت پس از جراحی بینی، مورد استفاده قرار دادن کمپرسور یخ یا آب سرد را برای کاهش تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی شروع نمایید.
در روزهای اول بعد از جراحی بینی، از خندیدن و صحبت زیاد خودداری کنید.
استفاده از غذاهایی که نیاز به جویدن دارند، در این دوران ممنوع است.
از مکان های شلوغ مانند بازار، اتوبوس و مترو تا زمانی که تورم بینی به طور کامل از بین برود، خودداری کنید.
از یکی از اعضای خانواده خود برای انجام کارهای شخصی در چند روز اول بهبودی کمک بگیرید.
از یک مسواک نرم برای تمیز کردن دندان های خود در دوره نقاهت پس از جراحی بینی استفاده کنید.
برای عطسه کردن و کاهش فشار روی بینی در دوران نقاهت، باید دهان خود را باز نگه دارید.
ورزش و فعالیت های سنگین تا حدود 40 روز پس از جراحی بینی ممنوع است.
افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند، باید تا 45 روز پس از آن از کشیدن سیگار خودداری کنند.

کدام فاکتورها هزینه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار می دهند؟

کدام فاکتورها هزینه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار می دهند؟
کدام فاکتورها هزینه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار می دهند؟

عوامل گوناگونی در تعیین هزینه جراحی بینی نقش دارند که در این قسمت از مطلب تامپون بینی چیست، به توضیح مختصر هر یک از آن ها می پردازیم.

مهارت، تخصص و تجربه پزشک

هر چه پزشک رینوپلاستی با تجربه و ماهرتر باشد، دستمزد او بیشتر می شود. در نتیجه اگر پزشک مجرب و ماهری را برای انجام جراحی بینی خود انتخاب کنید، باید هزینه تجربه و مهارت او را نیز بپردازید.

تجهیزات و لوازم جراحی

کلینیک ها و مراکزی که از تجهیزات مدرن برای انجام جراحی بینی استفاده می کنند، اغلب هزینه بیشتری را برای انجام جراحی بینی دریافت می کنند.

موقعیت جغرافیایی

هزینه جراحی بینی در برخی از شهرهای بزرگ از قبیل تهران و اصفهان، در مقایسه با شهرهای دیگر ایران بیشتر می باشد.

بیهوشی

در بیشتر موارد، عمل بینی نیاز به بیهوشی فرد دارد که زیر نظر متخصص بیهوشی انجام می شود. حقوق این پزشکان نیز همچون جراحان بینی بر اساس میزان تجربه ای که دارند، متفاوت خواهد بود.

مراقبت های لازم در دوران نقاهت

گاهی در دوران نقاهت نیاز به مصرف دارویی است که می توان هزینه آن را جزو هزینه های تمام شده جراحی بینی دانست.
خانم دکتر جمشیدی تمام تلاش خود را برای کاهش هزینه های جراحی بینی با جدیدترین تجهیزات انجام داده است.

خانم دکتر جمشیدی با داشتن تجربه و رزومه ای عالی، در صورت تمایل به جراحی بینیف تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد جراحی بینی را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین به سوال تامپون بینی چیست، به طور جامع و دقیق پاسخ داده و هزینه ای منصفانه را بابت جراحی بینی از مراجعه کنندگان دریافت خواهد کرد.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

رینوپلاستی یا جراحی بینی (تغییر فرم بینی) برای بهبود ظاهر بینی انجام می شود تا ظاهر بینی با بقیه قسمت های صورت هماهنگ تر شود و عملکرد آن حفظ یا بهتر از قبل شود.

در گذشته، یکی از جنبه های منفی جراحی بینی، روند ناخوشایند بهبودی بود. جراح برای کنترل عوارض این روش، از روشی معروف به نام «پانسمان بینی» استفاده می کرد.

گرچه پانسمان بینی از نظر ظاهری ناخوشایند است، اما بعد از جراحی بینی طبیعی تلقی می شود، چه این جراحی به دلایل زیبایی و چه برای بهبود عملکرد و رفع انسداد بینی انجام شود، در این صورت بیمار مجبور بود پانسمان بینی را تحمل کند تا پس از عمل به نتیجه خوب و ایده آل برسد.

برخی از افراد هنگام استفاده از تامپون بینی احساس ناراحتی می کنند، اما به اندازه ای نیست که بیمار قادر به تحمل کردن آن نباشد. به خصوص هنگامی که تضمین می شود ظاهر فرد بعد از جراحی زیباتر و متناسب تر خواهد شد.

استفاده از تامپون بینی بعد از جراحی بینی می تواند خطر خونریزی بعد از عمل را کاهش دهد

استفاده از تامپون بینی بعد از جراحی بینی می تواند خطر خونریزی بعد از عمل را کاهش دهد. خانم دکتر جمشیدی متخصص جراحی زیبایی بینی به بیماران خود توضیح می دهد که تامپون بینی چیست و پس از جراحی، از آن استفاده می کند.

شاید استفاده از آن کمی ناخوشایند باشد اما برای مقابله با عوارض عمل، بهتر است بیمار این شرایط را بپذیرد. پس از دیدن نتایج عمل، قطعا از رسیدن به اهداف خود خوشحال خواهید شد.

خانم دکتر جمشیدی به عنوان بهترین جراح بینی نیز شرایطی که ممکن است بعد از جراحی بینی با آن مواجه شوید را برای شما توضیح می دهد و این باعث کاهش استرس و نگرانی شما در مورد درد یا تورم بعد از عمل می شود و به شما در بهبود این مدت کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مطب

۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.