بهترین روش عمل بینی گوشتی

بهترین روش عمل بینی گوشتی

در این مقاله، به معرفی و بررسی بهترین روش عمل بینی گوشتی خواهیم پرداخت.

بهترین روش عمل بینی گوشتی چیست؟ این سوال به طور معمول برای افرادی پیش می آيد که بینی گوشتی دارند. بینی های پهن با پوست ضخیم و غضروف ضعیف، از ویژگی های بینی های گوشتی می باشد و بسیاری از افرادی که این نوع بینی را دارند، از فرم پهن و پره های کلفت و بزرگ این نوع بینی راضی نیستند.

در اغلب موارد، بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم، پره ها و نوک بزرگ هستند که پزشک از طریق عمل بینی و تغییراتی که در طول جراحی به وجود می آورد، تا حد زیادی قادر به برطرف کردن این ایرادات خواهد بود.

بینی گوشتی تاثیر بسیار منفی بر زیبایی فرد دارد که از طریق مورد استفاده قرار دادن بهترین روش عمل بینی گوشتی به راحتی و آسانی می توان شکل زیبایی از بینی گوشتی متناسب با سایر قسمت های صورت را ایجاد نمود.

در حال حاضر کاشت غضروف به عنوان یکی از بهترین روش ها برای عمل بینی گوشتی به شمار می آید. در ادامه مطلب قصد داریم تا اطلاعات جامع و مفیدی در مورد این شیوه جراحی بینی گوشتی در اختیار شما قرار دهیم.

پیشنهاد می کنیم از پست غضروف نوک بینی بعد از عمل دیدن کنید.

فهرست مطالب

اینفوگرافیک بهترین روش عمل بینی گوشتی

در این راستا، می توانید از تجربیات خانم دکتر خدیجه جمشیدی بهره مند شوید. خانم دکتر جمشیدی، یکی از بهترین جراح بینی گوشتی در تهران می باشد.

عناوین مقاله:

بینی گوشتی چیست؟

بهترین روش ها برای اصلاح عیوب و عمل بینی گوشتی کدامند؟

منظور از پیوند یا کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چیست؟

کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

دلیل استفاده از روش کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چیست؟

کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چه هدف و کاربردی دارد؟

برای جراحی بینی گوشتی، از کدام نواحی، غضروف گرفته می شود؟

بعد از کاشت غضروف در عمل بینی گوشتی، چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

کاشت غضروف بینی چه مزایایی را به دنبال دارد؟

چه کسانی می توانند کاشت غضروف در عمل بینی را انجام دهند؟

آیا دوران نقاهت بعد از جراحی کاشت غضروف بینی گوشتی، طولانی است؟

بینی گوشتی چگونه جراحی می شود؟

در چه صورت، جراحی بینی گوشتی امکانپذیر است؟

قبل از جراحی بینی گوشتی، چه کارهایی باید انجام داد؟

پس از جراحی بینی گوشتی، چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

آیا برگشت پذیر بودن بینی گوشتی پس از عمل صحت دارد؟

آیا عمل بینی گوشتی محدودیت سنی دارد؟

سخن پایانی

 

بینی گوشتی چیست؟

بینی گوشتی چیست؟
بینی گوشتی چیست؟

در ابتدای مطلب بهترین روش عمل بینی گوشتی، خوب است که یک توضیح مختصر در مورد بینی گوشتی در اختیار شما قرار دهیم. یکی از بارزترین خصوصیات یک بینی به ظاهر گوشتی، پهن بودن سوراخ های بینی در مقایسه با سایر انواع بینی است.

غضروف های گوشتی بینی معمولاً پهن هستند و غدد چربی در بینی مقدار زیادی چربی تولید می کنند. بینی های گوشتی نیز دارای منافذ باز زیادی هستند. بینی گوشتی پوست کلفتی دارد و غضروف داخل آن کوچک و ضعیف است.

پوست ضخیم تر، بافت بینی را سنگین می کند و در نتیجه ممکن است برخی از بینی های گوشتی آویزان شوند. باله های بزرگ و گرد که هنگام برگشت سر به راحتی قابل مشاهده است نیز از ویژگی های بینی گوشتی است.

اگر نوک بینی پهن تر از پل بینی باشد، بینی پهن تر از صورت ظاهر می شود. این عدم تقارن می تواند چهره شما را ناهماهنگ و کمتر طبیعی نشان دهد، اما جراحی بینی می تواند آن را جذاب تر کند. خانم دکتر جمشیدی در زمینه جراحی انواع بینی از جمله بینی گوشتی، تجربه و تخصص بالایی دارد.

توصیه می کنیم در کنار طالعه این مقاله، از پست راینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی نیز دیدن کنید.

بهترین روش ها برای اصلاح عیوب و عمل بینی گوشتی کدامند؟

بهترین روش ها برای اصلاح عیوب و عمل بینی گوشتی کدامند؟
بهترین روش ها برای اصلاح عیوب و عمل بینی گوشتی کدامند؟

عوامل متعددی هستند که باعث گوشتی بودن بینی می شوند. از این رو روش های جراحی مختلفی برای اصلاح عیوب این نوع بینی مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه این بخش از مطلب بهترین روش عمل بینی گوشتی، به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم.

فرم دهی با استفاده از بخیه زدن

در این روش جراحی بینی، از بخیه برای شکل دادن به قسمت های بیرون زده غضروف خارجی در قسمت تحتانی و باریک شدن طول بینی استفاده می شود. این بخیه ها قابل جذب هستند و توسط خود بدن جذب می شوند.

پیرایش یا کوتاه کردن سوراخ های بینی

غضروف تیغه های بینی شبیه نعل اسب در بینی های گوشتی است. اگر قابل مشاهده باشند، بینی را پهن می کنند. زمانی که این قسمت از بینی پیرایش می شود، مقداری از غضروف برداشته خواهد شد تا باریک شود.

پیوند یا کاشت غضروف

به دلیل ضعف غضروف در بینی های گوشتی، این غضروف از ناحیه دیگری برداشته شده و در جای دیگری پیوند زده می شود تا شکل بینی تغییر کند. با قرار دادن غضروفی که در موقعیت های استراتژیک پیوند زده شده است، جراح بینی قادر است خط و نوک بینی تراشیده شده و زیبایی را به وجود آورد.

خانم دکتر جمشیدی دارای تجربه فراوان در حوزه کاشت غضروف به عنوان‌ بهترین روش عمل بینی گوشتی می باشد.

منظور از پیوند یا کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چیست؟

منظور از پیوند یا کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چیست؟
منظور از پیوند یا کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چیست؟

انتخاب نوع غضروف مورد استفاده در رینوپلاستی نقش بسیار مهمی در میزان موفقیت نتایج جراحی بینی گوشتی دارد. اگر می خواهید اندازه پل بینی را افزایش دهید یا جهت نوک بینی را تغییر دهید، می توانید از غضروف بدن خود استفاده کنید که به عنوان اولین گزینه جراح پلاستیک به شمار می آید.

در بیشتر موارد در جراحی بینی گوشتی، از پیوند غضروف برای صاف کردن و زاویه دادن به نوک بینی استفاده می شود. دلیل واضحی وجود دارد که انتخاب اول جراح، استفاده از غضروف طبیعی می باشد و آن این است که پروتزهای مصنوعی مانند گورتکس و سیلیکون، توسط بدن به عنوان اجسام خارجی شناخته می شوند و در همه موارد مورد قبول بدن نیستند. همیشه این احتمال وجود دارد که بدن، غضروف مصنوعی را پس بزند.

از سوی دیگر، بدن غضروف طبیعی را کاملا می شناسد و بنابراین، خطر این که بدن بخواهد آن را پس بزند، وجود نخواهد داشت. در کاشت غضروف به عنوان بهترین روش عمل بینی گوشتی، فرقی نمی کند که غضروف از کدام قسمت بدن گرفته شود. خانم دکتر جمشیدی در زمینه این روش جراحی بینی گوشتی، تخصص و مهارت کافی دارد.

کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟
کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

روش کاشت غضروف که بهترین روش عمل بینی گوشتی است، به شرایط فردی و نیازهای کاندید پیوند وابسته می باشد. اکثر جراحی های بینی که با پیوند استخوان انجام می شود، نیاز به استفاده از بیهوشی عمومی دارند، زیرا این نوع جراحی ها بسیار خاص، پیچیده و طولانی هستند.

باید بدانید که جراحی غضروف در جراحی بینی، به طور معمول بین 1 تا 3 ساعت طول می کشد، اما اگر پیوند غضروف در جراحی بینی عارضه داشته باشد، ممکن است بیشتر طول بکشد.

در این نوع عملیات؛ غضروف لازم از قسمتی از بدن که معمولاً قسمت هایی از گوش، دنده ها یا جمجمه است، برداشته می شود. به طوری که جای زخم کاملا نامرئی بوده و به راحتی قابل پوشاندن است. سپس غضروف برداشته شده به قسمت هایی از بینی که نیاز به فرم دهی دارند، پیوند می شود.

در واقع پیوند غضروف بینی با جراحی باز انجام می شود که در آن پوست بینی از ترقوه جدا شده و برداشته شدن غضروف زیر بینی به طور کامل انجام می گیرد تا کل آناتومی بینی به خوبی نمایان شود.

سپس پیوند غضروف بر اساس نیازهای بینی متقاضی پیوند، شکل داده می شود و سپس پوست به حالت اولیه باز می گردد و بخیه خواهد شد. خانم دکتر جمشیدی، جراحی بینی گوشتی با استفاده از روش کاشت غضروف را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

دلیل استفاده از روش کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چیست؟

دلیل استفاده از روش کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چیست؟
دلیل استفاده از روش کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چیست؟

کاشت غضروف به عنوان‌ بهترین روش عمل بینی گوشتی به شمار می آيد. در برخی از بینی هایی که غضروف ضعیفی دارند، لازم است پیوند غضروف را تقویت نموده و به بینی اضافه کرد تا بعد از جراحی بینی، استحکام بالایی پیدا کند.

در واقع تقویت کردن غضروف بینی در طول عمل زیبایی بینی برای افتادگی نوک بینی روی آن دسته از بینی هایی انجام می گیرد که غضروف های بسیار ضعیف و حساسی دارند که معمولا بینی های گوشتی از غضروف های ظریف و حساس برخوردار هستند.

در این نوع عمل های جراحی، در حین عمل باید با قرار دادن گرافت غضروف از بینی اقدامات لازم را انجام داد. بینی های گوشتی که دارای ماهیچه های نرم و شل هستند، نیاز به تقویت غضروف دارند تا بعد از جراحی دچار افتادگی نشود و جراح خوب و با تجربه در حین جراحی غضروف بینی با دقت و ظرافت خاصی این تقویت غضروف را انجام می دهد.

قبل از جراحی بینی، خانم دکتر جمشیدی که بهترین جراح بینی می باشد، در طول مشاوره، بینی را از نظر پوستی و غضروفی معاینه و بررسی می کند و در صورتی که پوست بینی ضخیم و دارای غضروف ضعیف و شل باشد، به شما توضیح می دهد برای برطرف کردن افتادگی نوک بینی، می بایست تقویت غضروف انجام شود. لازم به ذکر است که این تقویت از طریق مورد استفاده قرار دادن غضروف خود بینی یا غضروف مصنوعی قابل انجام شدن می باشد.

کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چه هدف و کاربردی دارد؟

کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چه هدف و کاربردی دارد؟
کاشت غضروف در جراحی بینی گوشتی چه هدف و کاربردی دارد؟

کاشت غضروف که در حال حاضر به عنوان‌ بهترین روش عمل بینی گوشتی شناخته شده است، در رینوپلاستی دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشد.

مهمترین کاربردها شامل مواردی از قبیل باریک یا برجسته کردن نوک بینی، کاهش انحنای بینی، بزرگ کردن سوراخ های بینی و همچنین برطرف کردن مشکل افتادگی بینی می شود.

از آنجایی که بیشتر مشکلات ظاهری بینی مربوط به این غضروف است، تغییرات زیادی در حین عمل ایجاد می شود. جراحان رینوپلاستی گاهی اوقات از غضروف مصنوعی برای ترمیم عیوب نوک بینی استفاده می کنند.

جراحان به طور معمول غضروف سایر قسمت های بدن را برای تغییر شکل بینی یا محافظت از بافت زیرین مورد استفاده قرار می دهند. پیوند غضروف در علم زیبایی بینی بسیار مهم است.

گرافت غضروف بسته به نوع کاربرد بینی در اشکال و اندازه های مختلف موجود می باشد. برخی از گرافت های غضروفی نقش ساختاری دارند و برای بهبود شکل نوک بینی و بهبود عملکرد بینی به کار می روند.

اما برخی دیگر از پیوندهای غضروفی صرفاً جنبه زیبایی دارند و برای اصلاح مشکلات خارجی استفاده می شوند. پیوند غضروف بر اساس استفاده در بینی به انواع زیر تقسیم می گردد. خانم دکتر جمشیدی در زمینه کاشت غضروف، تخصص و تجربه لازم را دارد.

گرافت های توسعه دهنده

این نوع غضروف برای تیز کردن نوک بینی استفاده می شود و از خاصیت کشیده شدن نوک بینی برخوردار می باشد. دریچه گشادکننده نیز در بهبود شرایط تنفسی مفید است.

گرافت اونلای

این غضروف برای نگه داشتن بافت ها در بینی و همچنین شکل دادن نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

گرافت کلوملا

کلوملا برای بهبود وضعیت ساختار بینی و بهبود شکل نوک بینی استفاده می شود.

گرافت آلار

این نوع غضروف برای بینی هایی با نوک افتادگی یا کج استفاده می شود.

گرافت رادیکس

غضروف رادیکس در بالای وسط بینی برای صاف کردن پل بینی به کار می رود. این که کدام نوع ایمپلنت برای شما استفاده شود، توسط پزشک با توجه به فرم بینی انتخاب می گردد و در حین جراحی بینی استفاده می شود.

برای جراحی بینی گوشتی، از کدام نواحی، غضروف گرفته می شود؟

برای جراحی بینی گوشتی، از کدام نواحی، غضروف گرفته می شود؟
برای جراحی بینی گوشتی، از کدام نواحی، غضروف گرفته می شود؟

به طور کلی برای این که کاشت غضروف به عنوان‌ بهترین روش عمل بینی گوشتی انجام گیرد، گرفتن غضروف از سه ناحیه مختلف بدن برداشته خواهد شد. پزشک با توجه به نظر بیمار، یکی از این نواحی را مورد استفاده قرار می دهد. نواحی انتخاب شده به طور معمول به شرح زیر انتخاب می گردند.

غضروف تیغه بینی

به طور کلی اولین انتخاب برای پیوند یا کاشت غضروف که بهترین روش عمل بینی گوشتی می باشد، استفاده از غضروف تیغه بینی است. تیغه بینی غضروفی است که مجاری بینی را به دو قسمت جدا می کند و بین آن ها قرار می گیرد.

به طور معمول در صورتی که غضروف این ناحیه کافی باشد، جراح، غضروف مورد نیاز را از آن ناحیه می تراشد و بدون تغییر در ساختار بینی، جراحی را انجام می دهد. این غضروف که از تیغه بینی گرفته شده است، می تواند برای نوک بینی و پل بینی مورد استفاده قرار گیرد و تغییرات لازم را ایجاد کند.

از آنجایی که این غضروف در بینی قرار دارد، می تواند به خوبی شکل بینی را تغییر دهد و در تغییر این قسمت موثر باشد. یکی دیگر از مزایای این غضروف، خم نشدن و خمیده نبودن آن است. خانم دکتر جمشیدی یکی از مجرب ترین جراحان بینی می باشد که در زمینه عمل بینی گوشتی با استفاده از روش کاشت غضروف، تجربه و مهارت کافی دارد.

غضروف گوش در جراحی بینی

در کاشت غضروف که بهترین روش عمل بینی گوشتی به حساب می آيد، اگر میزان غضروف بینی کافی نباشد، جراح ترجیح می دهد غضروف را از گوش به بینی پیوند بزند.

این پیوند زدن غضروف گوش می تواند در یک گوش یا هر دو گوش باشد. مهمترین نکته ای که در این قسمت برداشتن غضروف می بایست درنظر گرفته شود، این است که به ظاهر گوش آسیبی وارد نشود و جای هیچ گونه زخمی باقی نماند.

غضروف گوش به دلیل نرمی و انعطاف پذیری در جراحی بینی، بسیار محبوب است و در حین جراحی به راحتی تغییر شکل می دهد. یکی از نکات منفی این غضروف ها، خم شدن و پیچ خوردن آن هاست. دلیل چنین امری این است که این غضروف ها بسیار نرم هستند، بنابراین انتخاب مناسبی برای استفاده روی پل بینی نیستند.

به همین دلیل، اکثر جراحان از غضروف گوش برای جراحی نوک بینی و اصلاحات آن استفاده می کنند، در موارد بسیار نادری غضروف گوش برای تیغه بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

غضروف قفسه سینه در جراحی بینی گوشتی

یکی دیگر از نواحی بدن مورد استفاده برای کاشت غضروف که بهترین روش عمل بینی گوشتی می باشد، قفسه سینه است. هنگامی که امکان استفاده از غضروف پیوند شده از بینی و گوش وجود نداشته باشد، متخصص گوش و حلق و بینی، استخوان های سینه را برای پیوند انتخاب می کند. لازم به ذکر است که محل قرارگیری این غضروف ها در قفسه سینه می باشد.

از آنجایی که این قسمت از غضروف زیادی تشکیل شده است، بعید است که با برداشتن غضروف، شکل یا عملکرد آن تغییر کند. غضروف در ناحیه قفسه سینه قوی و صاف است و تغییر کمتری نسبت به غضروف گوش دارد.

بنابراین می توان از این غضروف ها برای تیغه بینی نیز استفاده کرد، زیرا این غضروف ها به دلیل استحکام خم نمی گردند و ساختار بینی را حفظ می کنند. خانم دکتر جمشیدی که یکی از بهترین جراحان بینی است، در زمینه پیوند غضروف قفسه سینه تخصص و مهارت بالایی دارد.

استفاده از غضروف طبیعی در جراحی بینی گوشتی

استفاده از غضروف طبیعی در جراحی بینی گوشتی
استفاده از غضروف طبیعی در جراحی بینی گوشتی

همان طور که قبلا اشاره کردیم، کاشت غضروف، بهترین روش عمل بینی گوشتی به شمار می آيد. در صورتی که فرد برای جراحی بینی نیاز به پیوند غضروف داشته باشد، از غضروف طبیعی استفاده می شود که در بهترین حالت از دو طریق به دست می آید؛ غضروف از بدن فرد خارج می شود.

در این صورت غضروف از دنده ها یا لاله گوش خارج می شود. استفاده از این غضروف در حین و بعد از جراحی هیچ گونه عارضه ای ایجاد نمی کند. در روش دوم؛ برداشتن غضروف از بانک غضروف است که این غضروف ها از بدن یک فرد مرده استخراج می شوند.

البته لازم به ذکر است که تحت پرتو درمانی و رادیوتراپی خاصی قرار می گیرند تا سلول هایشان از بین برود و فقط غضروف باقی بماند تا در صورت لزوم، از غضروف استفاده شود.

استفاده از این نوع غضروف البته می تواند با مشکلاتی همراه باشد. زیرا هنگامی که در معرض تشعشع قرار می گیرد یا جذب بدن می شود، به مرور زمان خراب می شود و باعث ایجاد نقص در ظاهر بینی می شود.

غضروف مصنوعی

غضروف مصنوعی
غضروف مصنوعی

در کاشت غضروف به عنوان بهترین روش عمل بینی گوشتی، از غضروف مصنوعی استفاده می شود. برای بسیاری از افراد می توان به جای برداشتن غضروف خود بیمار، از غضروف مصنوعی استفاده کرد.

این غضروف ها شکل بینی و نوک و پل بینی را تغییر می دهند. این روش جراحی، خطرات و مزایای خاص خود را دارد، پزشک با در نظر گرفتن تمام ویژگی های این غضروف، تصمیم به استفاده از آن می گیرد.

بعد از کاشت غضروف در عمل بینی گوشتی، چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

بعد از کاشت غضروف در عمل بینی گوشتی، چه مراقبت هایی باید انجام داد؟
بعد از کاشت غضروف در عمل بینی گوشتی، چه مراقبت هایی باید انجام داد؟

کاشت غضروف بهترین روش عمل بینی گوشتی می باشد و کسانی که تحت پیوند غضروف قرار می گیرند، باید از یک اسپلینت داخلی برای حمایت از پیوند جدید استفاده کنند.

علاوه بر این، یک اسپلینت خارجی برای محدود کردن تورم بینی لازم است. در روزهای اول، احساس تورم و سفت شدن دور چشم کاملا طبیعی است.

البته این تورم پس از چند روز به تدریج برطرف می شود. به طور معمول قبل از برداشتن نوار داخلی به مدت 5-7 روز و نوار بیرونی 7-10 روز باقی می ماند. برای کسانی که عمل پیوند غضروف را انجام می دهند، استراحت کافی برای 1-2 هفته مهم است.

البته این مدت به شرایط فردی نیز بستگی دارد که بدن شما چگونه عمل را انجام می دهد. همچنین این افراد باید حداقل تا 6 هفته پس از جراحی از ورزش شدید اجتناب کنند. خانم دکتر جمشیدی یکی از مجرب ترین و ماهرترین جراحان بینی در کشور می باشد.

کاشت غضروف بینی چه مزایایی را به دنبال دارد؟

کاشت غضروف بینی چه مزایایی را به دنبال دارد؟
کاشت غضروف بینی چه مزایایی را به دنبال دارد؟

چرا کاشت غضروف به عنوان بهترین روش عمل بینی گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد؟ در برخی موارد استفاده از چنین روشی ضروری می باشد. استفاده از این تکنیک مزایای زیر را به همراه دارد که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره می کنیم.
پیوند یا کاشت غضروف قادر است غضروف نوک بینی که ضعیف و افتاده می باشد را تقویت نماید.
این روش جراحی باعث شکل و فرم بهتری در قسمت های مختلف بینی می شود.
مقاومت و دوام نتیجه عمل بینی گوشتی را در برابر عوامل طبیعی از قبیل بالا رفتن سن افزایش می دهد.

با استفاده از این روش، نتیجه جراحی بینی گوشتی دائمی خواهد بود.
با فرم دادن به بینی، نتیجه بینی را تحت تاثیر قرار می دهد.
همچنین می توان از این تکنیک در برخی از عمل های زیبایی بینی مانند عمل بینی شرقی استفاده کرد.

لازم به ذکر است که تقویت بینی با این روش می تواند یکی از تکنیک های جراحی بینی باشد. زیرا در این نوع بینی، غضروف بینی قادر به تحمل وزن بینی نیست و بینی دچار افتادگی می شود.

این تکنیک ها جراحی بینی را غیر قابل برگشت می کند و نتایج طولانی مدتی دارد. بعد از جراحی بینی، مقاومت بینی کاهش نمی یابد. بسیاری از افراد فکر می کنند که بعد از جراحی زیبایی بینی، مقاومت بینی کاهش می یابد.

همچنین پیوند غضروف به بینی نیز در این زمینه کمک کننده خواهد بود. اگر بعد از جراحی بینی احساس کردید که بینی متورم شده است، علت آن تورم بعد از جراحی است و نتیجه نهایی بعد از از بین رفتن عوارض جراحی قابل مشاهده است.

چه کسانی می توانند کاشت غضروف در عمل بینی را انجام دهند؟

چه کسانی می توانند کاشت غضروف در عمل بینی را انجام دهند؟
چه کسانی می توانند کاشت غضروف در عمل بینی را انجام دهند؟

شاید پس از خواندن این قسمت از مقاله ،این سوال به ذهن شما خطور کند که چه کسانی می توانند برای انجام کاشت غضروف به عنوان‌ بهترین روش عمل بینی گوشتی اقدام نمایند. مناسب ترین کاندیدا برای استفاده از این تکنیک، شامل موارد زیر می شوند.

کسانی که بینی ایشان در تصادفات آسیب دیده است.
برخی از افرادی که دارای غضروف بینی ضعیفی هستند.
آن دسته از کسانی که از غضروف کافی برای شکل دادن به بینی برخوردار نمی باشند.

آیا دوران نقاهت بعد از جراحی کاشت غضروف بینی گوشتی طولانی است؟

آیا دوران نقاهت بعد از جراحی کاشت غضروف بینی گوشتی طولانی است؟
آیا دوران نقاهت بعد از جراحی کاشت غضروف بینی گوشتی طولانی است؟

دوره نقاهت کاشت غضروف که بهترین روش عمل بینی گوشتی است، بسیار کوتاه می باشد و پس از یک هفته، افراد قادر هستند انجام دادن فعالیت های روزانه خود را آغاز نمایند.

در این عمل، علاوه بر مورد استفاده قرار دادن آتل خارجی برای کنترل تورم و محافظت از بینی، اسپلینت داخلی نیز برای محافظت کردن از غضروف پیوند شده به کار می رود.

برای این که این دوره با موفقیت گذرانده شود و هیچ گونه مشکلی پیش نیاید، می بایست یک سری نکات را رعایت نمود که از مهمترین آن ها می توان موارد زیر را نام برد.

مورد استفاده قرار دادن کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی الزامی می باشد.
هنگام خواب و استراحت، از دو بالش استفاده کنید.
از پایین آوردن سر برای مدت طولانی خودداری کنید.
از انجام دادن فعالیت های شدید خودداری نمایید.
از فعالیت هایی که باعث آسیب به بینی می شود، خودداری کنید.
از فعالیت های ورزشی حرفه ای دوری کنید.

بینی گوشتی چگونه جراحی می شود؟

بینی گوشتی چگونه جراحی می شود؟
بینی گوشتی چگونه جراحی می شود؟

افرادی که بینی گوشتی دارند، دارای پوست ضخیم و چرب هستند و قسمت بینی به طور معمول پهن است. در واقع غضروف این افراد بیشتر از استخوان های آن ها می باشد. از آنجایی که این بینی ها غضروف ضعیفی دارند، ساختار بینی نیز ضعیف است.

به دلیل این ساختار ظریف، جراحی بینی بسیار مهم و حساس است. به همین دلیل، عمل باید توسط جراح حرفه ای و واجد شرایط انجام شود. جراحی بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود. قبل از عمل، بیمار توسط پزشک به صورت عمومی یا موضعی بیهوش خواهد شد.

در حین عمل، جراح، بینی شما را برش می دهد. در موارد شدیدتر، جراح ممکن است برشی در انتهای بینی به وجود آورد. در جراحی بینی، جراح به طور معمول شکل استخوان های بینی را تغییر نمی دهد، بلکه فقط سعی می کند بافت گوشتی و غضروف های اضافی بینی شما را خارج کند.

در واقع در جراحی بینی، جراح ابتدا بینی شما را بالا می آورد تا شکل اصلی و استخوان های بینی شما را بدون بافت گوشتی اضافی ببیند. اما اگر ساختار استخوان بینی شما مناسب نیست، می توانید از جراح خود بخواهید که ساختار استخوان را در طول جراحی زیبایی بینی تغییر دهد.

در چه صورت جراحی بینی گوشتی امکانپذیر است؟

در چه صورت جراحی بینی گوشتی امکانپذیر است؟
در چه صورت جراحی بینی گوشتی امکانپذیر است؟

کاشت غضروف بهترین روش عمل بینی گوشتی می باشد و عمل بینی گوشتی تنها روی بینی های آن دسته از افرادی قابل انجام است که دارای بینی گوشتی هستند. جراح شکل بینی شما را قبل از توصیه به جراحی مورد بررسی قرار می دهد. رینوپلاستی برای اشکال خاصی از بینی های گوشتی امکانپذیر نیست.

به عنوان مثال، اگر هنگام بالا آوردن سر، قسمت بالای بینی حالت نیم دایره ای یا ذوزنقه ای دارد، بهتر است عمل بینی انجام نشود، زیرا می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد.

بینی های گوشتی هم وجود دارند که بدون جراحی زیبایی بینی می توان آن ها را زیبا کرد، برای مثال افرادی که منافذ بزرگ و غدد چربی دارند. اگر این افراد گرفتگی بینی داشته باشند، می توانند با رژیم های غذایی خاص یا داروهای تجویز شده، شکل و اندازه گرفتگی بینی را تغییر دهند.

همچنین برخی از افراد، اگر بینی‌هایشان خیلی کوچک است، می‌توانند بینی خود را با برخی ابزارهای فانتزی بزرگ کنند، اگرچه بسیاری از آن ها نیاز به جراحی کامل بینی دارند. در صورت توصیه پزشک، این ممکن است بهترین گزینه برای این افراد در حین جراحی بینی باشد.

با انتخاب یک پزشک مجرب و با تجربه می توانید به راحتی جراحی بینی را انجام دهید و زیبایی بیشتری به چهره خود ببخشید. خانم دکتر جمشیدی به عنوان یکی از مجرب ترین جراحان انواع بینی به شمار می آید.

قبل از جراحی بینی گوشتی، چه کارهایی باید انجام داد؟

یکی از کارهایی که باید قبل از انجام جراحی بینی گوشتی انجام شود، این است که آنچه از عمل بینی انتظار دارید و مد نظرتان می باشد را به جراح خود بگویید.
اگر سیگار می کشید، 14 روز قبل از عمل بینی استفاده از آن ها را متوقف کنید، زیرا سیگار باعث کاهش میزان اکسیژن خون می شود.

2 هفته قبل از جراحی بینی، از مصرف داروهایی مانند وارفارین و آسپرین که با لخته شدن خون تداخل می کنند و باعث رقیق شدن خون می شوند، خودداری کنید.
برای دارو و غذا، مدارک پزشکی و مصرف داروهای خاص، با بهترین پزشک عمومی انتخابی خود صحبت کنید.
عکس ها و آزمایش های سفارش شده توسط جراح بینی را بگیرید و در روز جراحی بینی با خود بیاورید.
شب قبل از جراحی بینی حمام کنید و ۸ ساعت قبل از جراحی بینی چیزی نخورید.
خانم ها باید در روز جراحی بدون آرایش در جراحی شرکت کنند.
استفاده از ناخن در روز جراحی ممنوع است.
از پوشیدن جواهرات مانند ساعت یا انگشتر خودداری کنید.
آقایان نباید در حین عمل ریش و سبیل بگذارند، بنابراین باید قبل از عمل کوتاه شود.
اگر قبل از جراحی بینی برای شما داروهایی تجویز شده است، به طور مرتب از آن ها استفاده کنید.
از لباس های دکمه دار استفاده کنید تا بتوانید به راحتی بعد از جراحی تعویض کنید.
نیم ساعت قبل از زمان مقرر، با همراه خود در محل جراحی حضور داشته باشید.
همراه داشتن تمامی مدارک پزشکی در روز جراحی الزامی است.

پس از جراحی بینی گوشتی، چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

در حال حاضر کاشت غضروف که بهترین روش عمل بینی گوشتی می باشد، توسط تعداد زیادی از جراحان بینی از جمله خانم دکتر جمشیدی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب باید ذکر کنیم مهم نیست که بینی گوشتی با استفاده از کدام روش جراحی می شود. به طور کلی پس از جراحی بینی گوشتی، انجام دادن یک سری مراقبت ها ضروری می باشد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

به دلیل تغییر در ساختار و فرم بینی، مقداری کبودی و تورم در آن ایجاد می شود که کاملا طبیعی است.
هنگام خوابیدن و دراز کشیدن می بايست دو یا سه بالش در زیر سر خود بگذارید.
از عطسه، گریه، لبخند زدن و همچنین فین کردن خودداری کنید.
داروهای خود را به موقع مصرف کنید.
در 3 روز اول عمل بینی لازم است که از کمپرس سرد و در 3 روز دوم نیز از کمپرس گرم استفاده شود.
بعد از جراحی، گچ روی بینی گذاشته می شود و معمولاً بعد از یک هفته توسط جراح در مطب برداشته می شود. توجه داشته باشید که گچ بینی در این زمان نباید خیس یا مرطوب باشد. بنابراین، اگر در این مدت مجبور به استحمام هستید، از شستن سر خودداری کنید.
بعد از جراحی بینی گوشتی، به مایعات و غذاهایی که نیازی به جویدن ندارند، نیاز بیشتری خواهید داشت. همچنین مصرف سدیم و ادویه های تند باعث افزایش تورم بینی می شود. پس استفاده از آن ها را به حداقل برسانید.

از داروهای تجویز شده به طور منظم و تا انتها استفاده کنید

از داروهای تجویز شده به طور منظم و تا انتها استفاده کنید. مراقب باشید از مصرف خودسرانه داروهای مسکن خودداری کنید.

در حالت خمیده بخوابید و از خوابیدن به پهلو و شکم خودداری کنید.
برای شست و شوی بینی، از سرم تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
استراحت کافی داشته باشید و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
همچنین برای مدتی، از فعالیت های ورزشی سنگین خودداری کنید.

به گفته خانم دکتر جمشیدی بهترین جراح بینی، انجام دادن شنا و غواصی نیز ممنوع است.
از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد خودداری کنید.

تا حد امکان از رفتن به مکان هایی که ممکن است به بینی شما ضربه وارد شود، خودداری کنید.

استفاده از عینک حداقل به مدت دو ماه ممنوع است.

آیا برگشت پذیر بودن بینی گوشتی پس از عمل صحت دارد؟

آیا برگشت پذیر بودن بینی گوشتی پس از عمل صحت دارد؟
آیا برگشت پذیر بودن بینی گوشتی پس از عمل صحت دارد؟

بسیاری از افرادی که بینی گوشتی دارند، از فرم صورت خود راضی نیستند و دوست دارند برای بهبود فرم و داشتن فرم خوب و زیبا، جراحی بینی انجام دهند. اما با عبارات مختلفی همچون برگشت پذیری این نوع بینی، تردیدهایی در مورد انجام عمل بینی گوشتی برای آن ها ایجاد می شود.

در این رابطه باید بگوییم که امروزه با پیشرفت علم و فناوری و همچنین ظهور تکنیک های جدید و بسیار موثر مانند کاشت غضروف به عنوان‌ بهترین روش عمل بینی گوشتی، این مشکل حل شده است. اما با این وجود اگر هنوز شک و شبهه شما برطرف نشده، بهتر است به بهترین جراح بینی مراجعه نموده و در این مورد با او صحبت کنید.

به یاد داشته باشید که اگر جراح مجرب و متخصص را برای جراحی بینی خود انتخاب کرده باشید و با استفاده از تکنیک های مناسب در حین جراحی بینی، غضروف بینی را به درستی تقویت کرده باشید، احتمال این اتفاق به صفر می رسد. خانم دکتر جمشیدی پس از بررسی و انجام معاینه های لازم، بهترین و مناسب ترین روش را برای عمل بینی گوشتی به کار می گیرد.

آیا عمل بینی گوشتی محدودیت سنی دارد؟

آیا عمل بینی گوشتی محدودیت سنی دارد؟
آیا عمل بینی گوشتی محدودیت سنی دارد؟

بهترین سن برای عمل بینی چند سال است؟ مورد استفاده قرار دادن تکنیک کاشت غضروف به عنوان‌ بهترین روش عمل بینی گوشتی درست مانند بسیاری از جراحی های دیگر بهتر است بعد از بلوغ کامل انجام گیرد.

زیرا پتانسیل رشد در صورت و اعضای بدن وجود دارد. البته این وابسته به هدف متقاضی از انجام جراحی می باشد. در صورت وجود عوامل پزشکی از قبیل پولیپ، تنگی نفس، اختلالات خواب و بیماری های مادرزادی، برای جراحی محدودیت سنی وجود ندارد.

اما انجام این عمل به دلایل زیبایی دارای محدودیت سنی است. بلوغ روانی به اندازه بلوغ جسمانی مهم است. برخی افراد سریع تصمیم می گیرند و بلافاصله پشیمان می شوند. چنین فردی باید پس از رسیدن به سطحی از اعتماد به نفس و بلوغ فکری، این کار را انجام دهد. لازم به ذکر است که محدوده سنی بین 18 تا 40 سال، ایده آل در نظر گرفته می شود.

 

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

بینی قسمت برجسته ای از صورت است که زیبایی چهره را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. بسیاری از مردم به دلایل ژنتیکی، بینی گوشتی دارند که ممکن است ظاهر جالبی به چهره آن ها ندهد. بنابراین این افراد به دنبال لاغری بینی و بازگرداندن زیبایی خود هستند.

جراحی بینی گوشتی بهترین گزینه ای است که این افراد می توانند انتخاب کنند. گاهی اوقات اگر غضروف کافی برای ایجاد تغییرات لازم برای دستیابی به نتیجه بهتر از جراحی بینی وجود نداشته باشد، می توان تکنیک کاشت غضروف را به عنوان بهترین روش عمل بینی گوشتی مورد استفاده قرار داد.

لازم به ذکر است که گرفتن یا برداشتن غضروف از نواحی دیگر بینی، از سایر قسمت های بدن خود بیمار امکانپذیر می باشد. همچنین این روش را می توان بیشتر در جراحی ترمیمی بینی به کار گرفت.

اما این که آیا جراحی غضروف در جراحی بینی ضروری است یا خیر، بستگی به تشخیص و نظر متخصص جراح دارد.  با توجه به این که در این روش، غضروف طبیعی خود بیمار مورد استفاده قرار می گیرد، خطر عفونت و پس زدن بافت بسیار کم می باشد و استفاده از این روش باعث افزایش تهاجمی عمل زیبایی بینی نمی شود.

خانم دکتر جمشیدی با داشتن سال ها تجربه موفق در پیوند و کاشت غضروف به عنوان‌ بهترین روش عمل بینی گوشتی و نمونه عمل های زیاد و موفق، توانسته رضایت بسیاری از مراجعه کنندگان خود را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با مطب

۰۲۱۸۸۸۵۶۳۳۷

۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

واتساپ : ۰۹۳۹۰۵۹۰۷۹۵

روزهای مطب، یکشنبه و سه شنبه ۴تا۷

میدان ونک،خیابان گاندی شمالی خیابان شهید محمدصانعی،پلاک ۱۹ طبقه ۳،واحد۸

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.